Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

moim zdaniem pomalowane drewno na ral i tak nadal wygląda jak drewno czyli pięknie, nie bój się aniu ,że wygląda jak pcv w okeinie drewnopodobnej, pokazywałam ci moje okno w kuchni od środka szare, co do hormana, ja tez u nich byłam i wiem ze mają drzwi bardzo podobne do siebie a jednak cena inna o dużo, dużo, pamiętam że ta tańsza opcja ma białą, wstrętną, plastikowa klamkę od wewnatrz, jak to zobaczylam mało się nie przewróciłam, aniu widziałaś je na zywo i dokladnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, widziałam na żywo, macałam, głaskałam, otwierałam, zamykałam, patrzyłam przez szybki piaskowe, paskowane, normalne... Klamka w tych "macanych" też była biała, jakaś plastikowa, ale drzwi były białe. Nie zapytałam, jaka jest klamka przy innym kolorze drzwi, bo w sumie nie zraziła mnie ona. Kocham te drzwi miłością pierwsza i nieskonczoną więc klamka to pikuś :lol2:

 

No właśnie o to mi chodzi... Żeby nie wydać kasy na okna drewniane, a w rezultacie nie dostać pcv w okleinie... Boję się, że tak to wyjdzie... A w tej sytuacji wolę już okna pcv z gładką okleiną. reniu, widziałam Twoje okno, ale wiesz, jak to jest na fotach... Czasem widać dużo, a czasem nic.. W tym wypadku mam ogląd raczej ogólny, dlatego dopytuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widze róznice w oknie drewnianym pomalowanym jak moje a w pcv w okleinie, ale wiem o co sie boisz, ja nie jestem obiektywna bo takich okien nie cierpię, jak widze to mam ciarki ale np z 300 metrów mogę się pomylić i uznać pcv za drewno, z bliska nie ma mowy, są piękne i już

 

to tak samo jak wchodzą goście do mojego salonu, nie będę skromna i powiem że moje deski trochę kosztowały, a słyszę: O jakie piękne panele, drogie byly?

 

jesli ktoś się nie zna to nic nie poradzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reniu, on od wtorku w trasie... Pół Polski w ostatnie 3 dni zjechał więc nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby się z nim zabrać... Może jak kiedyś tylko do Katowic będzie jechał na dzien-dwa, to pomyślę, żeby się z nim zabrać... Tylko pewnie też z dziećmi bym musiała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mi nawet nie chodzi o to, co ludzie powiedzą, bo mam to wiesz gdzie... Chodzi mi o mój komfort. Wiesz, że omijam drewno szerokim łukiem. Jak wydam na okna 50 tysięcy a one będą wyglądały jak plastiki, to chyba się zapłaczę... I rzeczywiście ciężko Cię o zdanie pytać, bo obiektywna nie jesteś :p

 

Jeśli chodzi o drewnianą okleinę, to też bym takich okien nie kupiła. Ale te szare są w gładkiej okleinie więc to dla mnie inna bajka... Stąd dylemat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a z dziećmi to jeszcze lepiej, moje jak slyszą że gości z dziecmi się spodziewamy , to szykują i cieszą się już od rana

 

Ciekawe, czy po tatusiu takie gościnne, czy po mamusi :lol2:

 

reniu, Wojtek bywa w Waszych stronach dość często więc obiecuję, że jak się okazja nadarzy, to dam znać i przyjedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anka ale dzień wcześniej muszę wiedzieć, bo gruntowne sprzątanie trzeba odbębić, bo jak takie oko jak twoje ma oglądać moje kąty to nie to samo co moi znajomi, dla nich zawsze mam czysto

 

Tydzień wcześniej się zapowiem, żebyś miała czas fugi szczoteczką wyszorować :lol2:

 

Ty wiesz jak teraz mój dom wygląda... Budowa w powijakach, a ja już myślami tam mieszkam i tutaj sprzątać mi się nie chce... Choć koleżanki nadal twierdzą, że u mnie zawsze czysto. Ale ja widzę, co się do szorowania nadaje :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, ja tam bym nigdy nie pomyliła drewnianego okna z pcv w okleinie nawet z daleka, jest prosta zasada - wystarczy patrzeć na rogi okna, drewna nigdy nie uda się przyciąć po skosie, a tak jest łączone okno pcv:

http://img.projektoskop.pl/naturallook_w250.jpg

 

Co do podłóg drewnianych i paneli - im mniej człowiek widział, tym łatwiej go zmylić :yes: Dla mnie (teraz) różnica jest kolosalna, ale jeszcze pół roku przed przeprowadzką pytałam w sklepie z podłogami, stojąc przy panelach, czy to drewno :lol2:

 

A jeśli chodzi o porządki, ostatnio odwiedził nas pan od drzwi (reklamacja), byłam akurat na siłowni i przyjmował go mój mąż, który wrócił wcześniej z pracy i swoim zwyczajem narobił bałaganu (tu szklanka, tam garnek, tam butelka po wodzie), jak tylko weszłam, chwyciłam się za głowę i do ścierki, na co mój mąż: "A pan się pytał, czy ktoś tu w ogóle mieszka, bo wygląda jak w muzeum" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ubolewam, że nie jest to normalne dla panów, którzy pracują na budowie, zwłaszcza przy wykończeniówce (panowie od łazienek, drzwi, schodów, mebli) - zawsze się dziwili, że zwracamy im uwagę np. na to, że rysują podłogę, przesuwając po niej ciężkie przedmioty czy krzywo coś montują - zastanawiam się, w jakich warunkach mieszkają, że nie przeszkadza im telewizor powieszony na ścianie skosem, co można zauważyć gołym okiem, bez poziomicy? Albo pęknięty na pół kontakt? Albo trzy niepotrzebnie wywiercone dziury w szafie? Ech, długo by wymieniać... Edytowane przez Ilona Agata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie widzą, bylam u znajomej i kazali zobaczyc ich taras, nie chcialam komentować bo z kanapy widzialam że lipa i krzywo cholernie, no ale się uparli, wiec powiedzialam ze krzyło, ale facet czyli mąż mojej znajomej nie widzi tego że deska po całości spieprza dobre 15cm, i nic z tego, nie widzi i już, ale telewizor wisi u niego prosto ale co z tego jak pod telewizorem korytka centralnie białe lecą ku dołowi aby ukryć kable. Edytowane przez reni1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie ci zależało na dokładnych namiarach na moją podłogę to wdrapię się na strych i spiszę dokładnie.

 

karolek, w całej tej dyskusji zapomniałam Ci napisać... Nie wdrapuj się na strych :no: Ja już podłogę do łazienki Aparici mam kupiona więc o Twoją tylko z ciekawości pytałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu tak na szybko przekleilam zdjecia ze swojej galerii ale pewnie Chcialabys lepsze zblizenia. Cykne jutro przy dziennym swietle bo ja mam apatar "idiotke" wiec w dzien nie bedzie z fleszem wariowal. Napisz mi prosze tylko co dokladnie mam obfocic - tzn jakie szczegoly Cie interesuja

 

http://img580.imageshack.us/img580/5723/img1101f.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img545.imageshack.us/img545/8610/img1102p.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img840.imageshack.us/img840/4817/img1103m.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Ja powiem tak drewno nigdy nie bedzie wygladalo plastikowo;). My i moi tesciowie mamy okna z tej samej firmy - tyle, ze oni plastikowe bo tesciowa zrazona malowaniem okien z poprzedniej epoki...roznica kolosalna, nie ma co nawet porownywac ...:p

Ja niestety obiektywna tez za bardzo nie bede bo ja uwielbiam naturalne materialy i chcialam w swoim domu jak najmniej "przetworzonych"produktow, nie lubie nawet mdfu ale to juz osobna historia;). U mnie nigdy by nie przeszly plastikowe okna albo poliuteranowe liswy ale oczywiscie rozumiem ludzi , ktorzy to kupuja. ;)

Bramy mam tez Hormana natomiast wszystkie drzwi zewnetrzne - sztuk 3 robila mi ta sama firma co okna i kolor idealnie dobrany do okien.

Aniu wracajac jeszcze do zaluzji fasadowych - 24 okna to naprawde duzo...u mnie jest zaledwie 11 ale duze tafle , glownie 150x180 plus dachowe, ja chcialabym sie zmiescic maksymalnie w 20 tys...10 to kwota jaka planowalam na to przeznaczyc ale widze , ze naiwna bylam.;)

Reni czym pielegnujesz swoje okna od zewnatrz? Ty masz lazurowy kolor , prawda?czy znowu cos poknocilam:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...