Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

aneta tak mam lazur i mam mleczko do pielęgnacji, dwa razy w roku wcieram to mleczko, nazywa się Sigma protektor-wypełnia micropękniecia i posiada wlaściwości hydrofobowe, ale mąż mi podpowiada ze każdy producent okien zaleca do swoich okien jakiś produkt ich zdaniem odpowiedni

u mnie tez lazur w zlotym debie;). moj producent zaleca pronto :bash::jawdrop:dlatego kupie to co Ty masz;) kupujesz gdzies w necie czy stacjonarnie? Dziekuje Reni:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

anetko, dzięki za foty. Prosiłabym o zbliżenie na ramy okien, na łączenie z szybą i żeby fakturę było widać... A jaki kolor mają okna w środku, jak je otworzysz? Są ciemne jak z zewnątrz, białe jak wewnątrz, czy jeszcze jakieś inne?

 

Żaluzje... Gdyby wyszły porównywalnie do rolet, to bym sprawę przemyślała. Ale 40 tysięcy to przesada...

 

Widziałaś tę stronkę? Tutaj wychodzi mi wycena nieco ponad 8000 złotych ;) Muszę się z nimi skontaktowć i wypytać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu jutro Ci wszystko obfoce. jak otworze okno to jest takie jak wewnatrz - biale , tylko ta zewnetrzna rama jest brazowa i zewnetrzna uszczelka.;)

Dzieki za stronke - jutro zrobie sobie u nich kalkulacje i zobaczymy...ja mysle, ze za kilka lat bedzie taniej, ale poki co to problem jest ze znalezieniem doswiadczonego wykonawcy...ja jestem w nich tak zakochana, ze nie biore pod uwage niczego innego, no musze je miec. 40 tysiecy to faktycznie przegiecie, a ta kalkulacja to za piorka w jakim profilu byla C czy Z? Pamietasz?

Reni dzieki, wlasnie zamowilam to mleczko;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anetko, to jest za lamele Z.

 

Edit: Wykonałam jeszcze kilka telefonów. Masz rację, że doświadczenie w tym temacie raczej ubogie... Niby firm sporo, ale żaluzje tylko w ofercie, a realizacji brak...

 

Poza tym... okazało się też, że nie wszystkie firmy ze stolarką drewnianą mają w swojej ofercie 7040 więc sprawa wcale nie jest taka prosta, jak myślałam... A żeby było śmieszniej, poprosiłam dzisiaj o wycenę w Stolbud Włoszczowa u mnie w mieście i pan powiedział, że na wycenę drewna poczekam około 5 tygodni, a na wycenę okien drewnianych z okładziną aluminiową jakieś 6-7 tygodni. Zastanawiam się, czy on czasem o realizacji zamówienia nie mówił. Tyle czekać na ofertę? :jawdrop:

 

Dzisiaj robię jeszcze jedno podejście w Hormanie, bo mam pewien pomysł i zobaczymy, co z tego wyjdzie... Tylko najpierw dopytać muszę...

Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

ja mam okna drewniane, białe, już od 10 lat - i NIGDY W ŻYCIU bym ich nie porównała, ani nie pomyliła z pcv.

Drewno naprawdę wygląda zupełnie inaczej, jest naturalne, porowate, strukturalne, no trzeba być chyba ślepym, by okno drewniane uznać za plastik!

Rozumiem, że ktoś wybiera pcv, bo woli, bo tak taniej, ale pomylić się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan powiedział, że na wycenę drewna poczekam około 5 tygodni, a na wycenę okien drewnianych z okładziną aluminiową jakieś 6-7 tygodni. Zastanawiam się, czy on czasem o realizacji zamówienia nie mówił. Tyle czekać na ofertę? :jawdrop:

 

Aniu, bo to pewnie wygląda tak:

pan wysyła maila do drugiego pana, ale ten drugi pan wyjeżdża w poniedziałek na urlop

drugi pan odczyta maila po powrocie, poczeka trzy dni (musi się przecież zaaklimatyzować po urlopie) i prześle go dalej do trzeciego pana

trzeci pan poczeka kolejne 5 dni

i tak dalej...

 

I robią się z tego tygodnie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam kolejne wieści. Jeśli chodzi o rolety, to owszem, można je pomalować, ale tylko te prawdziwe antywłamy, z aluminium ciągnionego. Wtedy mogą być w moim kolorze. Wyceniam więc!

 

Żaluzje fasadowe można malować, ale z uwagi na mnogość elementów żaluzje pomalowane na mój kolor będą kosztowały 2 razy tyle, co takie w standardowym kolorze więc gra nie warta świeczki :no: Standardowe wychodzą 40 tysięcy, więc nawet nie pytam ile wyjdą pod indywidualne zamówienie :jawdrop:

 

Zaproponowano mi też jeszcze jedno rozwiązanie. Refleksole. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... Będę wdzięczna za info...

Na pierwszy rzut okna wydaje się fajne. Pancerz i prowadnice mogłyby być w kolorze okien, materiał dowolny, również taki jak okna, do wyboru, do koloru. Podobno pełnią świetną funkcję ochrony przed słońcem. Taka naturalna klima. Chłodzą pomieszczenie jednocześnie go nie zaciemniając, bo materiał przepuszcza promienie. Wieczorem natomiast są jak firanka - wszystko widać, co jest sporym minusem. Poza tym... Pan na oko szacuje, że wyjdą podobnie jak rolety. Ale też wyceniam, bo ciekawa jestem, jak to wyjdzie. I pogladowo wrzucam...

 

http://i1.fmix.pl/fmi527/e9cae06e000244044eb3b896/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i są dobre wiadomości :wave:

 

Rozmawiałam właśnie z Hormanem i wychodzi na to, że malowanie bramy i drzwi na 7001 to są niewielkie pieniądze, mam więc dwie realne opcje naszej stolarki...

 

Wszystko w RAL 7016, wtedy z roletami.

 

Wsyztsko w RAL 7001, wtedy bez rolet.

 

Mowa naturalnie o oknach z HeKa.

 

Na wyceny rolet, refleksoli, żaluzji i okien drewnianych poczekam, ale szczerze mówiąc chyba niczego nowego one nie wniosą, bo po tej informacji chyba jestem w domu i pozostaje usiąś z mężem i na spokojnie podjąć decyzję. Uff, wreszcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, wycenialam refleksole na kilku oknach-z ciekawosci. Jesli zwykla roleta kosztuje 300, to refleksole niestety 600:(Tak to wygladalo w Krakowie...Moga byc, podobnie jak rolety sterowane elektrycznie (super sprawa) i wygladaja nowoczesnie ale ta cena...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię chodzić do sklepów dobrych jakościowo, niekoniecznie najdroższych, z ludzką obsługą, nie dla snobów. Nie lubię, jak wchodzę, a pani z góry zakłada, czy mnie na ten sklep stać, czy nie... W innych krajach tego nie ma. Czasem milioner jak lump wygląda i każdy jest do tego przyzwyczajony. U nas jak nie jesteś odpowiednio ubrana, to cię wzrokiem zmierzą i niemiło potraktują.

 

I przykład... Kilka lat temu chcieliśmy z mężem kupić auto. Byliśmy akurat na zakupach, z małym synkiem w nosidełku. Upał, my w klapkach itd. Weszliśmy do salonu samochodowego i nikt do nas nie podszedł. Podeszliśmy do sprzedawcy, powiedzieliśmy, czego szukamy, a ten odpowiedział, że przecież wszystkie auta są wystawione więc widać, co mają. Poprosiliśmy o ofertę i do dzisiaj jej nie dostaliśmy, chociaż minęło ponad 5 lat.

 

Wyszliśmy zniesmaczeni, a w salonie obok podpisaliśmy umowę kupna auta, bo nam się spodobało :p

 

Sklep Twój - normalny, przytulny, bo nie jest wielkim hangarem. I okna plastikowe widzę :p Przepiękna podłoga, podoba mi się. I towar bardzo dobrze wyeksponowany. Widać każdą deseczkę, dokładnie można pooglądać. Te długie dechy po lewej przy wejściu robia fajne wrażenie. Przyciągają wzrok. Super.

 

Faktycznie przydałby się kącik dla malucha, żeby nie biegał po sklepie, jak przyjdzie z rodzicem :yes:

 

I od siebie dodam, że kilka kolorów i faktur mi się spodobało więc będę pytać, co to :)

 

Edit: I jeszcze Arbiton znajomy wypatrzyłam :wiggle:

Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...