Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pochwalę się, co wczoraj wieczorem udao mi się zrobić... Brakuje jeszcze wysokiej zabudowy (tymczasowo stoi niska), ale myślę, że wyglada już całkiem, całkiem... Nie dałam rady skończyć. To niebieskie na wprost wyspy to galeryjka i ramki do zdjęć. Konstruktywne uwagi jak zawsze mile widziane :D

 

http://i3.fmix.pl/fmi2154/9a5c2613000e42834ecde865/zdjecie.jpg

 

http://i2.fmix.pl/fmi2100/6a499bed002799c74ecde86a/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi404/fa676a10000a56f54ecde86f/zdjecie.jpg

 

http://i2.fmix.pl/fmi2807/89813fd1001a8d984ecde874/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, podobała mi się bardzo poprzednia wersja.

Ale z wyspą jest o wiele lepiej!

 

Szafki w wyspie będziesz miała z jednej strony? Czy od hokerów też coś będzie?

Wyspa wydaje się być dość szeroka.

 

Dorzuć szybciutko wysoką zabudowę.

A jak planujesz rozwiązać róg pomieszczenia?

 

A ramki właśnie takie same wklejam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, podobała mi się bardzo poprzednia wersja.

Ale z wyspą jest o wiele lepiej!

 

Prawda? :)

 

Ja do poprzedniej wersji jestem dość przywiązana, bo od dawna chciałam mieć taką kuchnię i nawet pod nią był projekt robiony,

ale w zderzeniu z tą "nową" wersją tamta wydaje się taka bez polotu, "babciowa" trochę, zupełnie zwyczajna... No i zwyspą jest o wiele lżej dla oka, takie mam wrażenie... I zdecydowanie dostęp do stołu lepszy, bo nie będę musiała z talerzami dookoła biegać.

 

Zabudowę wrzucę, ale z czasem w ciągu dnia kiepsko. Dopiero wieczorkiem mam chwilę.

 

Wyspa na zdjęciach ma 120x250 cm więc myślę, że szafki będą obustwonnie, ale od strony hokerów dam rzeczy mniej używane, żeby tam za często nie zaglądać. No i będą musiały być płytsze, żeby hokery weszły.

 

O jakim rogu pomieszczenia mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu - kuchnia nabiera kształtów i jest naprawdę fajnie.

 

A galeryjka - jak u mnie ;) hihihihi ja zbieram powoli ramki ( na razie mam ok 20szt.) i dałam wczoraj kolejne zdjęcia do wywołania.

U mnie będzie ciemna ściana i białe ramki. Ja chcę tylko wszystko bardziej "ścisnąć" by powstał efekt jednolitego obrazu jak tutaj:

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/c7443fcfe9e5c4b24a8a58ddc1ce6c30,10,19,0.jpg

 

napisz jeśli mam usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jeśli mam usunąć.

 

No coś Ty :no: To przecież zdjęcie z mojej galeryjkowej inspiracji :lol2: Też bym chciała taki obraz stworzyć, ale nie wiem, czy ze zdjęć, czy może jednak z grafik, obrazków itd... Ja nie lubię zdjęć powieszonych ani wystawionych w domu więc raczej będą tam jakieś neutralne foty... Ściana u nas też będzie jasna (chyba biała), ale o kolorach ramek jeszcze nie myślałam. Może jasno drewniane, albo jasno szare... Chociaż efekt z czarnymi też mi się podoba.

 

yokasta, ja do trójkąta roboczego też mam dość luźne podejście :) Wszystko zależy od upodobań osób użytkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusku, ta zabudowa szara jest przypadkowa. Po prostu wstawiłam pierwsze lepsze meble, żeby zobaczyć ogólną koncepcję. Wersja dopracowywana to ta biała (na górze strony) i tam jeszcze nie ma wysokiej zabudowy. Myślę nad nią :D Może wieczorkeim uda mi się coś zrobić i wrzucić. W zabudowie prawdopodobnie będzie kawiarka i mikro. Nad piekarnikiem myślę... Albo w zabudowie na tym samym poziomie co reszta sprzętu, albo na wyspie, pod płytą.

 

Olu, tata nic nie pisał w tej sprawie, ale juz wysłałam mailika więc jak da znać, to się odezwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmienai postac rzeczy bo myslalam ze chcesz trzy sprzety tak upakowac w pionie.Ja dalabym kawiarke i piekarnik z mikrofala w pionie a jezlei zalezy ci jednak na osobny piekarniku to faktycznie mozna go wrzucic pod wyspe.Koniecznie chcesz przy wyspie miejsce na szybkie jedzinko?Masz tam dosc blisko stol z jadalni.

Ania podasz mi linka gdzie mam sciagnac ten program do wizualek?Nie wiem czy sobie poradze ale moze bym sprobowala bo ciagle kombinuje czy w lazience zmiesci mi sie wanna stojaca .Takie "realne" ustawienie sprzetow bardziej zadzialalo by mi na wyobraznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko zrobiłam wysoką zabudowę. Chyba jest OK.

 

http://i2.fmix.pl/fmi1507/9472999d000219744ece2e04/zdjecie.jpg

 

Chyba jednak wolę tam 3 sprzęty, a pod płytą szafkę. Fajnie się to wszystko komponuje. Tym bardziej, że pod wyspą są szafki 4x60cm a płyta jest ustawiona centralnie więc piekarnik w takim układzie nie wypadłby pod płytą. Bez sensu by było...

 

reniu, też o tym myślałam, ale...

 

- jeśli pociągnę zabudowę dalej, to rozjedą mi się jakieś moje umyślone proporcje przy oknie...

- poza tym, jeśli pociągnę szafki dalej, to utrudnione będzie rozłożenie stołu. Przy takim układzie jak teraz mogę go rozciągnąć jeszcze jakiś metr dalej, a tak z rozkładania nici...

- muszę mieć jakieś miejsce na kwiata, zimą na choinkę... Tak sobie pomyślałam, że tam fajnie dałoby się coś zielonego wyeksponować i byłoby to takie naturalnie oddzielenie kuchni od jadalni - taka granica dla oka

 

W tej chwili pasek szary jest symetrycznie między oknami, a wyspa kończy się w połowie odległości między oknami więc jest wprowadzony jaiś ład :rolleyes: Ale oczywiście jestem otwarta na sugestie i popróbuję :D

 

kakusku, wpisz sobie w google SweetHome3D. Linka nie podam, bo ja wieki temu program ściągałam, w dodatku na Mac OS X więc nie wiem, czy by się nadał. Ale na Widowsa też jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusku, stół w jadalni to jednak nie to samo :no: Mi się kojarzy z biesiadą, wspólnym posiłkiem. A czasem lubię wypić kawę i poczytać gazetę tak trochę "kątem", niekoniecznie przy dużym stole. Wyspa będzie do tego idealna. Właśnie przy poprzedniej koncepcji brakowało mi tego kawowego miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...