Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I relacja z dziś...

Widok z garażu na łazienki i pokoje - na ścianie po prawej drzwi w kolejności - WC, łazienka, pokój syna, pokój córki, sypialnia

 

http://i1.fmix.pl/fmi1713/7bc87a3d001ace3a4e23e139/zdjecie.jpg

 

Okno w garażu - takie samo będzie w kuchni

 

http://i1.fmix.pl/fmi2124/2e3834e6000a72f84e23e14c/zdjecie.jpg

 

A taki widok ze swoich okien będą miały dzieci

 

http://i2.fmix.pl/fmi2152/16dc16590027a78e4e23e154/zdjecie.jpg

 

I nie byłabym sobą...

 

http://i2.fmix.pl/fmi859/8ed7b614000689cc4e23e15d/zdjecie.jpg

 

http://i3.fmix.pl/fmi2692/b17e3f33001751af4e23e162/zdjecie.jpg

 

:lol2:

Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii podłogi w łazience zapadły wstępne decyzje. Na 99% będzie Aquastep. Czekam teraz tylko na próbnik (w przyszłym tygodniu ma być). Okazuje się, że kolor, który wstępnie wybrałam w necie, został wycofany z oferty, ale w sklepie był inny, podobny kolor, który wygląda super (biały dąb). Poza tym przyjedzie próbka jeszcze jednego koloru (dąb lounge).

 

Jeśli chodzi o dąb biały to wydaje mi się, że będzie pasował do "moich" płytek. Porobiłam zdjęcia, patrzę, mierzę, przeklejam i chyba jest ok ;) Ten drugi pewnie nie spasuje, bo jest dużo cieplejszy i ciemniejszy, ale nie ma co gdybać. Poczekamy zobaczymy... Jak przyjadą próbniki, to urządzę wyprawę po sklepach w poszukiwaniu czegokolwiek podobnego do Aparici i będę mierzyć... I tyle w kwestii podłogi :) Jutro murowania ciąg dalszy :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Cię, że tak wszystko przemyśliwujesz i już ZAMAWIASZ kiedy mury się pną do góry :) Ja musiałam zobaczyć, że dom faktycznie stoi i podczas wznoszenia dopiero sobie marzyłam co gdzie i jak. Na koniec byłam już pewna koncepcji i wtedy ruszyliśmy...a Ty? Tempo niesamowite !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yokasta, bo ja lubię mieć wszystko wcześniej zaplanowane i nie znoszę zmian w trakcie... Jak mury będą stały i przyjdzie czas na wykańczanie, chcę po prostu pójść do sklepu, zamówić materiały i wykańczać. Nie chcę się wtedy zastanawiać co, gdzie, jak, bo i tak będzie sporo nerwów i niespodzianek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klimatów łazienkowych - udało mi się dzisiaj załatwić w sklepie internetowym, żeby pani sprzedała mi po jednej sztuce płytek Venis Venezia, Venis Tissue Silver i Aparici Angel Ornato Blanco. Tak więc po pierwsze zobaczę na żywo, jak Venis wygląda z lustrem i lampami :wave:, a po drugie w przyszłym tygodniu mogę zrobić rundkę z białą płyteczką i podłogę wybrać :wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anna mam pytanko, nie boisz się ze ci sie odwidzi potem , ja mam kilka kupionych rzeczy, które leżą na strychu bo dziś nie mogę na nie patrzeć

 

Ale co ma mi się odwidzieć? Dotychczas kupiłam lustro, które nawet jeśli nie zawiśnie w WC, bo się totalnie koncepcja zmieni (w co wątpię), to zawiśnie gdzieś indziej - w wiatrołapie na przykład... Lampy - jeśli nie do WC, to gdziekolwiek indziej... Do drugiej łazienki, albo do sypialni... A jak stwierdzę, że przestały mi się podobać, to wcisnę tam, gdzie nie będą dawały swoją brzydotą po oczach, czyli do garderoby na przykład, albo do PG :) Niczego innego nie kupiłam i kupować na razie w planach nie mam - płytki przyjadą w ilości sztuk 1 z każdego rodzaju tylko po to, żebym mogła je zobaczyć na żywo i ewentualnie przymierzyć do podłogi, o której myślę (żeby wiedzieć, czy rzeczywiście jest o czym myśleć ;) )

 

reni a co fajnego masz na tym strychu? Może coś mi się spodoba? Nie urządzasz "garażowej wyprzedaży" czasem? :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały wyczekiwane płytki. W ilości sztuk jeden oczywiście - żeby nie było, że sobie sypialnię kartonami zawaliłam ;)

 

Z drżeniem rąk otwierałam przesyłkę, ale niepotrzebnie się denerwowałam. Płytki są cudowne! Chyba ich rzeczywisty wygląd przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. A przynajmniej jeśli chodzi o te ciemne, bo Aparici nieco mniej mnie zaskoczyły. I nie ma takiej siły, która odwiodłaby mnie od ich zakupu :):):)

 

Po pierwsze Venis.

Myślałam, że te podłogowe będą zgrzytać, bo one są srebrne, a nie grafitowe. Anulka pisała, że pasują idealnie, ale wiadomo... Widziałam tylko zdjęcia w necie i baaaardzo mi zgrzytało... Okazuje się, że pasują idealnie. Aniu :hug: W dodatku są srebrne w takie delikatne paseczki więc absolutnie żadnego brudu nie będzie na nich widać! No i są ogromne! Niby znałam wymiar, ale wiadomo, że na papierze co innego, a rzeczywistość zaskakuje...

 

http://i3.fmix.pl/fmi1344/a4b2a7570023269d4e240828/zdjecie.jpg

 

I w zestawieniu z lustrem

 

http://i1.fmix.pl/fmi2383/4df029560019934d4e24082f/zdjecie.jpg

 

Matko, czuję się, jakbym zdjęcia w katalogu oglądała ;)

Wiem, nieskromne to stwierdzenie, ale podoba mi się baaaaaaardzo :):):)

 

Co do Aparici - zaskoczyła mnie mniej, bo i nie jest taka strojna i odważna jak Venis. Jest piękna, delikatna, wzorek lekko połyskuje.

Co najważniejsze, pasuje według mnie idealnie do jasnego "drewna" więc opcja z "drewnianą" podłogą jest przesądzona.

A jak jeszcze w środę do panela przymierzę, to na 100% będę wiedziała.

W domu mam kilka różnych odcieni takiego jasnego drewna/laminatu więc próbowałam... W zasadzie z każdym mi się podoba :)

 

http://i3.fmix.pl/fmi1955/58d2b3300017bc504e240835/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi1071/a4b8fb9d002a81bf4e24083c/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi2857/d4ce0a82001472b24e240843/zdjecie.jpg

 

Cieszę się, że te płytki zamówiłam. Teraz jestem pewna swojego wyboru i mogę spać spokojnie :wiggle:

Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Venis wyglądają rzeczywiście cudnie.

Nie dziwię sie ze Cie urzekły. Płytki pasują do siebie idealnie, a lustro w zestawieniu z nimi....cóż...rzeczywiście jak z katalogu ;)

Oj cudna będzie łazieneczka.

 

Aparici - są ładne, delikatne, ale robią mniejsze wrażenie. Ale i tak będzie ładnie. I do drewna pasują, ale właśnie takiego jasnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wiggle: dobrze, że tak robisz - nie kupujesz na hop siup a potem na miejscu okazuje się, że 10 kartonów trzeba oddawać :). Te srebrne, wzorzyste + lustro :jawdrop: przyznaję, że wyglądają bardzo ładnie.

 

Drugie połączenie - drewniana podłoga i aparici - spokojne, stonowane, wzór się nie narzuca. Też ładnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wiggle: dobrze, że tak robisz - nie kupujesz na hop siup a potem na miejscu okazuje się, że 10 kartonów trzeba oddawać :)

 

Widziałam te wpadki z mozaiką :( Trzymam kciuki, żeby teraz wszystko OK było i żeby się podobała :)

 

Tak mi intuicja podpowiada, a Wasze wypowiedzi jeszcze w tym utwierdzają... Łazienkę małą "zrobią" płytki, natomiast większą dodatki i duże rośliny - płytka ładna, ale bez ochów i achów - nie będzie tym, na czym zawiesi się oko wchodząc do łazienki. Nie chcę pisać, że mnie rozczarowała, bo tak nie jest, natomiast nie zaskakuje, bo jest taka spokojna, stonowana, delikatna... Możliwe, że wrażenie powstaje w zestawieniu z Venis, w każdym razie tu muszę się skupić na tym, żeby całą resztę dobrze dobrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połączeniu z drewnem chyba dobrze, żeby płytka nie była dominująca? Te pierwsze są tak ozdobne, harde, że przy nich wszystko co jasne, kremowe wysiada. Ale to nie ujmuje uroku temu drugiemu połączeniu, mniej rzuca się w oczy na pewno. Tylko czy w tej oazie spokoju, którą planujesz - w spa łazience (jak ją sobie nazywam) - potrzebujesz takiego mocnego akcentu? Chyba nie, bo zaburzałby całokształt. Tak mnie się zdaje :D

 

Tak tak mozaika to niewypał, ale dlatego że potrzebuję 8 plastrów, we Wrocku nigdzie nie ma takiej jak potrzebuję w odpowiedniej cenie, a przy tej ilości nie opłaca mi się zamawiać 1 plasterka :). Kiedyś trafię na tę odpowiednią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki z ozdobną ramą lustra komponują się naprawdę świetnie.

A te jasne płytki też mi się podobają, urok płytek Aparici leży właśnie w ich delikatnym, nienachalnym wzornictwie, które wygląda inaczej w zależności od kąta padania światła (wiem, bo sama mam ich płytki w górnej łazience i czasami się wydaje, że są jednokolorowe, innym razem widać kwiaty i paski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze są tak ozdobne, harde, że przy nich wszystko co jasne, kremowe wysiada.

 

:yes: i to chyba jest sedno sprawy ;)

 

W połączeniu z drewnem chyba dobrze, żeby płytka nie była dominująca? (...) Tylko czy w tej oazie spokoju, którą planujesz - w spa łazience (jak ją sobie nazywam) - potrzebujesz takiego mocnego akcentu? Chyba nie, bo zaburzałby całokształt. Tak mnie się zdaje :D

 

Jest dokładnie tak, jak piszesz. Akcentem będą duże rośliny, jakieś fajne krzesło obok wanny, no i też pewnie sama wanna wyeksponowana na samym środku.

 

Tak tak mozaika to niewypał, ale dlatego że potrzebuję 8 plastrów, we Wrocku nigdzie nie ma takiej jak potrzebuję w odpowiedniej cenie, a przy tej ilości nie opłaca mi się zamawiać 1 plasterka :). Kiedyś trafię na tę odpowiednią :D

 

No ale już zamówiona, więc chyba trafiłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki z ozdobną ramą lustra komponują się naprawdę świetnie.

A te jasne płytki też mi się podobają, urok płytek Aparici leży właśnie w ich delikatnym, nienachalnym wzornictwie, które wygląda inaczej w zależności od kąta padania światła (wiem, bo sama mam ich płytki w górnej łazience i czasami się wydaje, że są jednokolorowe, innym razem widać kwiaty i paski).

 

Cześć Ilonka :)

Tak, to prawda, na niektórych zdjęciach wyszły mi całkowicie białe :)

 

Muszę sobie Twoją galerię ponownie zobaczyć. W tym natłoku zdjęć i postów zapominam już, kto jak mieszka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...