Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I know I know

Ale ja Jury też*nie używałam, wiem tylko jak jest wykonana i z czego i znam opinię, ale nie używałam

Na podstawie samych opinii (z forum kawoszy) kupiłabym Jurę

Teraz mam Saeco za grube kiedyś tysiące i dziś bym już drugi raz go nie kupiła

Ekspresy firm robiących wszystko jakoś mnie nie przekonują :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ENA 9, poniżej zamieszczam link;

http://www.brodasystem.pl/ekspres-jura-impressa-ena-9-metallic.html

faktycznie jego cena przewyższa limit jaki sobie wyznaczyłaś, ale ja miałam takie same wątpliwości jak zaczęłam szukać ekspresu, też chciałam przeznaczyć 2500, ale po rozpoznaniu rynku (mój M ma firmę vendingową i rozmawiał z ludźmi z "branży") skusiłam się na droży ekspres i nie żałuję. Jura specjalizuje się w ekspresach no i to jest szwajcarska firma;) mój ekspres to jest jedyna rzecz jaka zabiorę do nowego domku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta to mnie pocieszylas bo oczywiscie mam tez biale :-( Wlasnie dzis dostałąm telefon ze dowiezli kolejne 3 (siostra kupiła ostatnie 5 ) i teraz po Twoim wpisie zastanawiam sie czy je odbierac ;) Dumałam nad tymi FLO ale cena z Jyska mnie skusila i teraz mam myslenice (moze FLO bylyby lepsze hmmmmmm )

Twoj ekspres byl moim marzeniem ale niestety kiedys trzeba zejsc z obłoków . Szukam wiec jakiejs fajnej alternatywy (za fajne pieniadze ;)) Znalazlam taki artykul i niestety siemens w porownaniu do Jury faktycznie robi "chłodna" kawe ( kilka osob narzekalo na niezbyt gorace ekspresso) http://www.logo24.pl/Logo24/1,85828,7574552,Test_ekspresow_do_kawy.html Ma jednak zalete ze mozna pod niego postawic wysokie szklanki do latte a ja wlasnie na taka kawke mam najczesciej ochote :-)

Sayed faktycznie troche przekracza ten moj ubogi budzet :-( Troche sie pogubilam bo widze ze ta twoja 9 robi latte z jednej dyszy i ma podlaczony osobny pojemnik na mleko.Do czego wiec sluzy dysza po prawej stronie ?

Monsanbia czemu nie wybralabys drugi raz Saeco? Psuje sie czy robi wg Ciebie niezbyt smaczna kawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monsanbia czemu nie wybralabys drugi raz Saeco? Psuje sie czy robi wg Ciebie niezbyt smaczna kawe?

 

Działa 6 lat, więc nie o psucie się tu chodzi

Nie spełnia moich wymagań po prostu

Używam kawy Lavazza Pienaroma i z tych ziaren dobry ekspres robi wspaniałą kawę

Saeco ma plastikowe bebechy (Jura stalowe) i jest to taki Philips wśród Pioneerów, niby dobry, ale to nie to

Za jego cenę miałabym teraz dobrą Jurę, z Eny 9 jeszcze sporo by zostało, stąd moje frustracje ;)

Ale mówi się trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa 6 lat, więc nie o psucie się tu chodzi

Nie spełnia moich wymagań po prostu

(...)

Za jego cenę miałabym teraz dobrą Jurę, z Eny 9 jeszcze sporo by zostało, stąd moje frustracje ;)

Ale mówi się trudno

 

Podpisuję się czterema kończynami. Nie psuje się, kawę parzy OK, ale 6 lat temu kosztował tyle, co teraz jedne z droższych modeli Jura. I tylko o to mam nerwa :mad:

 

rere, ja się nawet nie przyznaję, że serce mi mocno bije na myśl wymiany mojego na coś lepszego ;)

Ale przed samą sobą, bo mąż akurat z tych rozrzutnych

 

U mnie podobnie. W dodatku to mąż jest kawoszem, a ja się tylko przyłączam więc ekspres na bank będzie musiał być dobry. Saeco mąż kupował, ja w tym czasie, mając świadomość ceny, dostawałam zawału w sąsiedniej alejce sklepowej http://emoty.blox.pl/resource/boisie.gif A mąż już teraz przebąkuje zmianę, ale dla mnie to bez sensu, bo marzy mi się kawiarka w zabudowie więc lepiej najpierw na kuchnię poczekać i z resztą sprzętu ją zgrać :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Szukam wiec jakiejs fajnej alternatywy (za fajne pieniadze ;)) Znalazlam taki artykul i niestety siemens w porownaniu do Jury faktycznie robi "chłodna" kawe ( kilka osob narzekalo na niezbyt gorace ekspresso) http://www.logo24.pl/Logo24/1,85828,7574552,Test_ekspresow_do_kawy.html Ma jednak zalete ze mozna pod niego postawic wysokie szklanki do latte a ja wlasnie na taka kawke mam najczesciej ochote :-)

Sayed faktycznie troche przekracza ten moj ubogi budzet :-( Troche sie pogubilam bo widze ze ta twoja 9 robi latte z jednej dyszy i ma podlaczony osobny pojemnik na mleko.Do czego wiec sluzy dysza po prawej stronie ?

Monsanbia czemu nie wybralabys drugi raz Saeco? Psuje sie czy robi wg Ciebie niezbyt smaczna kawe?

 

Ja z ekspresu robię tylko latte (a mój M tylko cappuccino;) ), faktycznie dysza choć regulowana nie podnosi się zbyt wysoko, używam szklanek z Wołomina ;

http://123-agd.pl/product.php?id_product=1402

Dysza po prawej stronie służy do podgrzewania szklanek gorącą wodą ( na początku M w to się bawił, ale później zmienił w ustawieniach, że kawa jest super gorąca ).

Używam tej samej kawy co monsanbia i wiele razy piłam ją u mojej mamy z ekspresu Saeco i muszę przyznać, że widzę różnicę;)

Ja za Jure zapłaciłam 3,5 tys.

pozdrawiam, Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu super to ogrodzenie będzie:).przesuwna brama jest super wygodna. U mnie trochę podobnie jak u Ciebie bramka, brama i bramka na smieci, na szczęście brama choć ogromna to po otworzeniu nie wjeżdza na bramkę śmietnikową, jesli Chcesz to daj Maila a podeślę Ci fotki.Na Twoim miejscu pewnie i tak dałabym przesuwną bo z bramki śmietnikowej korzysta się zazwyczaj i tak przy zamkniętej bramie wjazdowej;)

Dziewczynki co do ekspresów to dla mnie nr 1 to :wiggle:. Jestem szczęsliwą posiadaczka Eny 9 jest super , kawka pyszna ale jest jedno ale...ma przycisk do cappucino i machiatto - wychodzi niezłe ale raz dziennie trzeba to ustrojstwo przepłukać detergentem (nie tanim zresztą bo butelka 750 ml kosztuje ok 75 zł, jednorazowo zuzywa się 15 ml preparatu) no i prawdę mówiąc dla mnie to dość kłopotliwe jest:rolleyes:. Ja uwielbiam machiato:) , piję z reguły 1, maksymalnie 2 kawy dziennie i dla mnie samej nie chce mi sie tej opcji używać bo czyszczenie...więc robię zwykłą kawę i dodaję mleko ale w wekendy jak Mężuś w domu no i dodatkowi goscie to ta opcja się sprawdza:). to jedyna różnica pomiędzy Eną 9 a Ena 5 a różnica cenowa to ok tysiąc zł...nie mało...dodatkowo w enie 9 przez te dodatkowe przyciski jest tylko dysza do goracej wody, nie ma opcji spieniania mleka, która jest e enie 5 no i eny 9 nie robia białej, troche pomarudziłam jednemu panu i mam wyjatkowo enę 9 w białej obudowie eny 5...dzisiaj pewnie kupiłabym ene 5:rolleyes:

Edytowane przez aneta s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...