Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

U mnie meble też będą białe, albo bardzo jasne szare, ale sprzęt stalowo/czarny planuję więc z kawiarką nie byłoby problemu...

 

A padło na Jurę tylko ze względów estetycznych/kolorystycznych? Czy były też jakieś inne (w sensie funkcjonalności i możliwości) argumenty?

Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pisałem już w tej sprawie u Reni.

Sam nie mam nadal choruję na ciśnieniowy ale te ceny.....

 

Mieleiśmy w pracy 3 różne Saeco i ..... tak sobie ...

teraz pozostały 2 saeco i jura taki:

http://www.jura-ekspresy.pl/jura_impressa_j9_tft.jpg

i linkj: http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.jura-ekspresy.pl%2Fjura_impressa_j9_one_touch_tft.php

powiem że kawa jest EXTRA zaczynając od espresso przez cappuccino i late tylko ta cena......

Aniu jak co to wywal zdjęcie albo daj znać to usunę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolek dzieki za kolejna opinie ale cena dyskwalifikuje ten ekspress juz na starcie.Moj mąz pija zwykla czarna kawe bez mleka i totalnie nie podziela mojej miłosic do kawy z pianka dlatego nawet nie chce słuchac o ekspresie w cenie wypasionego TV;) Myslałam ze jak wezme opcje ekspresu nie do zabudowy to znajde cos duzo tanszegoa wychodzi na to ze mozna znalezc i drozsze :) Szczeze powiedziawszy gdybym mogła przeznaczyc na kawiarke 5 tys wolałabym kupic Siemensa do zabudowy bo ludzie go chwala i ładnie wyglada :).Wychodzi na to ze przyjdzie mi jeszcze troche odkładac na wymarzony ekspres ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolek, ja już chyba wcześniej pisałam, że mi w tym modelu ta rurka nie pasuje (poza ceną oczywiście :p ). Nie chcę takiej przezroczystej rurki, w której bulgocze mleko. Dla mnie to bardzo nieestetyczne, choć domyślam się, że pewnie tylko dla mnie, bo ja taki dziwoląg jestem :roll: Musi być więc ekspres bez rurek i innych takich... Poza tym, po tym co Aneta napisała, sama nie wiem... Nie chciałoby mi się za każdym razem przepłukiwać tego układu mlecznego :no: Saeco jest właściwie bezobsługowy pod tym względem. Spieniam, naciskam przycisk i nic nie myję, nic nie płuczę... I tak ma być. Chyba zacznę się za kawiarkami rozglądać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania ale w niektorych modelach te rurki nie sa przezroczyste tylko czarne ;) Popieram decyzje o rozgladaniu sie za ekspresikiem i mam nadzieje ze jak wykukasz cos ciekawego podzielisz sie informacja :) Chcialam przed I Komunia kupic ekspres by zaserwowac gosciom pyszna kawke ale nie wiem czy jest to dobry pomysl bo pozniej ok roku czasu kawiarka bylaby nieuzywana a gwarancja "leci ciagiem"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Jak ma stać nieużywana, to trochę bez sensu... Ja póki co "dobiję" moje Saeco i w ostateczności, jak kasy na kawiarkę nie będzie, zabiorę je ze sobą. Ale docelowo z pewnością coś nowego będzie. Trzeba tylko będzie zdecydować, czy wolnostojący, czy kawiarka, żeby w razie czego dziurę w meblach zostawić :D Ae jednak skłaniam się ku kawiarce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZiewczyny ale według mnie to, że ta rurka jest przezroczysta to jej zaleta, bo po czyszczeniu widać czy aby na pewno jest czysta...poza tym ta rurka nie jest na stałe, montuje się ja jedynie z termosem bądz pojemnikiem na mleko tylko do mlecznych napojów...Ja tak jak pisałam wyżej, nie zamieniłabym Jury na inny , rozważyłabym jedynie czy model Ena 9 jest wart tego dodatkowego tysiaka...Tak naprawdę coś za coś - jak się chce mieć machiato albo cappucino w jednym przycisku to wiadomo, że potem układ trzeba wyczyścić ...niby logiczne ale ja o tym nie pomyslałam przed zakupem...reklama brzmi pięknie wszystko za jednym dotknięciem itd...o czyszczeniu nic nie mówią bo....to przeciez oczywiste jest....podobno można sie przyzwyczaic... ja właśnie popijam pycha kawę z mojego ekspresu

Lolek no niezły wypas macie w pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneta, to tak jak ja dopłaciłam tysiaka za Talea Touch, po to żeby ekran był dotykowy chyba tylko. Bo i tak spieniam mleko i wybieram espresso, i tyle.

Jak kupowalam myślałam że będę wykorzystywać inne funkcje

 

A to czyszczenie codziennie i mnie trochę przeraziło. Ja piję kawę z pianką, więc wybierałabym pewnie cappuccino. Latte czy latte macchiato nie pijam bo muszę dobrze czuć kawę. Czasami robię 3 espresso i dolewam trochę mleka z pianką :rolleyes: (dziś np)

 

Ja to chyba zostawię tego Saeco i dokupię jednak ekspres na grupę. Tylko muszę na to trochę*poczekać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko a jak wysokie szklanki do Latte mozesz podstawic pod swoja Ene? W Siemensie wys max to ok 15 cm .

Wychodzi na to ze albo ma sie kawke z mlekiem za jadnym przyciskiem i wtedy trzeba pomeczyc sie z codziennym czyszczeniem albo nie trzeba nic czyscic ale "pomeczyc" sie samemu z ubijaniem mleka .Przynajmniej w ekspresach Jury bo ten wolnostojacy Siemens ma wszystko zautomatyzowane http://www.miluxmarket.pl/ekspres-cisnieniowy-siemens-te506209rw-eq5-macchiato-plus-surpresso-p3408.html tylko ze to "tylko " Siemens

Edytowane przez kakusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusek, mnie spienianie mleka dyszą np relaksuje :lol:

Lubię patrzeć jak powstaje ta gęsta śmietanowa masa :rolleyes:

masz rację mnie też zupełnie nie interesuje stanie przy ekspresie i spienianie mleka:o ja zawsze mam coś innego do roboty. nastawiam kawę i lecę .:) przychodzę i gotowe.:wiggle: ja gorącego nie pijam. więc dla mnie ok ma temp. kawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu super to ogrodzenie będzie:).przesuwna brama jest super wygodna. U mnie trochę podobnie jak u Ciebie bramka, brama i bramka na smieci, na szczęście brama choć ogromna to po otworzeniu nie wjeżdza na bramkę śmietnikową, jesli Chcesz to daj Maila a podeślę Ci fotki.Na Twoim miejscu pewnie i tak dałabym przesuwną bo z bramki śmietnikowej korzysta się zazwyczaj i tak przy zamkniętej bramie wjazdowej;)

Dziewczynki co do ekspresów to dla mnie nr 1 to :wiggle:. Jestem szczęsliwą posiadaczka Eny 9 jest super , kawka pyszna ale jest jedno ale...ma przycisk do cappucino i machiatto - wychodzi niezłe ale raz dziennie trzeba to ustrojstwo przepłukać detergentem (nie tanim zresztą bo butelka 750 ml kosztuje ok 75 zł, jednorazowo zuzywa się 15 ml preparatu) no i prawdę mówiąc dla mnie to dość kłopotliwe jest:rolleyes:. Ja uwielbiam machiato:) , piję z reguły 1, maksymalnie 2 kawy dziennie i dla mnie samej nie chce mi sie tej opcji używać bo czyszczenie...więc robię zwykłą kawę i dodaję mleko ale w wekendy jak Mężuś w domu no i dodatkowi goscie to ta opcja się sprawdza:). to jedyna różnica pomiędzy Eną 9 a Ena 5 a różnica cenowa to ok tysiąc zł...nie mało...dodatkowo w enie 9 przez te dodatkowe przyciski jest tylko dysza do goracej wody, nie ma opcji spieniania mleka, która jest e enie 5 no i eny 9 nie robia białej, troche pomarudziłam jednemu panu i mam wyjatkowo enę 9 w białej obudowie eny 5...dzisiaj pewnie kupiłabym ene 5:rolleyes:

 

Anetko a jak się czyści ENA 5 ? Ja tylko mleczne kawy pijam ale szukam czegoś jednak poniżej 3 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej czytam, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Jura nie dla mnie jest :no: Lubię spieniać mleko i tak jak monsanbia pisze, jest to swego rodzaju relaksem ;) Myć ustrojstwa po każdej kawie bym nie chciała. A czarnej nie pijam. ZAWSZE coś mniej lub bardziej mlecznego, z pianką. Jednak bebechy solidniejsze niż w Saeco by się przydały :yes:

 

Dziewczyny, a możecie polecić coś do zabudowy, ale bez tych rurek na wierzchu? Mi TEKA po głowie chodzi, z senstymentu, bo teraz mam AGD Teki i jestem zachwycona. Tylko kurcze cena kawiarki powalająca. Prawie 7 tysi :bash: Coś dobrego taniej znacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna, ale jeśli nie do zabudowy to Jura na pewno ma ekspresy z dyszą do spieniania.

Przynajmniej 2-3 lata temu takie oglądałam

Warto jeszcze popatrzeć*na Giaggię

 

A jeśli o ekspres TEKI chodzi, to nie wiem. Tak jak mówię, ja ufam firmom które specjalizują się w wąskich dziedzinach, mają pozycję*na rynku, dobre opinie. Ale kto wie, może TEKA robi kawiarki które spełniają wymagania

Raz piłam kawę z kawiarki za 10tys i kawa była autentycznie ohydna. Równie dobrze mogłam pić zalany wodą tytoń

Nie no, dla mnie to tylko grupa chyba. Z Jury piłam dawno. Kurczę, muszę się wybrać do kogoś kto ma ten ekspres :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z grupą to myślisz o wolnostojącym?

 

Monia, u mnie tak czy siak będzie pewnie sprzęt z firmy "ogólnej" niż typowo "kawowej", bo kawiarka miałaby być obok piekarnika i mikro, a nie dam koło siebie sprzętu różnych marek :no: Wszystko musi być tej samej firmy i niestety musi tak samo wyglądać, czyli ta sama seria :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko pogubiłam sie :bash:

Monsanbia pisze ze relaksuje ja spienianie mleka dysza czyli rozumiem ze robi to recznie? Natomiast za chwilke monika cytuje jej wpis i pisze :

"masz rację mnie też zupełnie nie interesuje stanie przy ekspresie i spienianie mleka:o " wiec jak to jest w koncu???? Kiedy recznie kiedy z automatu?

I jeszcze pytanie laika.Jak juz ubije sie recznie te pianke z mleka to przekłąda sie to na wirzch kawy łyzka? Wtedy chyba kawak nie wyjdzie tak ładnie jak z automatu kiedy dozowane jest do bezposrednio z dyszy?

Kurcze ale Was mecze z tymi ekspresami:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast za chwilke monika cytuje jej wpis i pisze :

"masz rację mnie też zupełnie nie interesuje stanie przy ekspresie i spienianie mleka:o " wiec jak to jest w koncu????

 

Kakusek :lol:

weź poprawkę na to że to nasza zakręcona Krakówka :lol:

Machnęła się :lol2:

 

A jeśli o spienianie chodzi, to ja sobie spieniam np w filiżance i podstawiam pod dysze z kawą, a jak robię więcej kaw to spieniam w dzbanuszku do spieniania. Kiedyś*nawet wzorki robiłam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...