Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

Aniu, zdrowiej szybciutko... :yes:

 

Oj, to może potrwać :(

 

Okna będą aluminiowe, kolor... no właśnie JAKI KOLOR??? :p Aniu pamiętasz jakie w standardzie krispol/aluprof/anwis/inne roletowe firmy mają kolory prowadnic, skrzynek i pancerza przy roletach zewn.... z tych szarych oczywiście, bo nie mogę dogrzebać się tych informacji:no: Coś mi się kojarzy, że tylko 7016 i jakieś srebrne ale nie jestem pewna :confused:

 

Jeśli chodzi o skrzynki, prowadnice i listwy krańcowe to nie ma problemu, bo większość firm pomaluje Ci je (albo oklei) na dowolny kolor. Na pewno w dowolnym kolorze mozna zamówić w HeKa rolety SKS. Tylko oczywiście trzeba dopłacić. Problem jest z pancerzem, bo to jego nie da się pomalować i trzeba wybierać z dostępnych kolorów. Zaraz napiszę CI jakie są w standardzie, ale dodam jeszcze, że rolety z aluminium ciągnionego (te prawdziwe antywłamy) możesz dowolnie malować, ale one są duuuużo droższe.

 

Kolory pancerzy masz TUTAJ. Ja jeszcze dodatkowo znalazłam 7012 w Budvarze. Nie wiem, czyje to rolety, ale wisi na wystawce pancerz 7012 więc ja zakończyłam poszukiwania i mam nadzieję, że jak będę okna zamawiać to nie okaże się, że pancerz w tym kolorze zniknął :roll:

 

Kolega załatwił nam rewelacyjną cenę na alu, porównywalną do pvc, więc żal by było pogardzić taką ofertą :p

 

Jesteś pewna? Bo mnie przekonano już definitywnie, że okna alu to tylko z konieczności, jak masz bardzo duże przeszklenia i pcv tego nie dźwignie... Z innych powodów bym ich nie wzięła...

 

Tylko ten kolor mnie dobija, bo nie chcę dopłacać za kolor niepreferowany, więc pewnie zostanę przy tym 7016 dla bramy garażowej, drzwi wejściowych i rolet zewn. a ewentualnie dam nieco jaśniejszy odcień okien, ale tak minimalnie jaśniejszy... co o tym myślisz? nie będzie się to gryzło za bardzo?

 

Oj, to ja nie pomogę pewnie, bo u mnie musi być ten sam kolor. Ja bym nie zniosła, jakby się różniło :no: Ale przecież bramę możesz dowolnie przemalować, drzwi też...

 

Cieszę się, że nie miałyśmy starcia o te lampy bo walka byłaby zaciekła:p ale są piękne, świetnie wykonane... teraz poluję na 80 lub 100, z naciskiem na 80cm :yes:

 

Dam znać, jak mi się w oczy rzuci, chociaż ostatnio mniej szperam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki Aniu ;)

Trzymam jednak mocno kciuki, żebyś szybko wróciła do formy:yes:

 

Decyzja zapadła - będzie 7016 na wszystkim (lub prawie wszystkim) :wiggle:... zamówiłam w piątek bramę garażową, miała być malowana na ten kolor, ale jak zobaczyłam malowane próbki to od razu się skrzywiłam, jakość do doOpy, widać wszystkie ryski... będzie jednak nieco trwalsza okleina Titan Metalic (7016) :yes:

 

 

Jesteś pewna? Bo mnie przekonano już definitywnie, że okna alu to tylko z konieczności, jak masz bardzo duże przeszklenia i pcv tego nie dźwignie... Z innych powodów bym ich nie wzięła...

 

Ja od początku chciałam okna aluminiowe, ale pierwsze wyceny zupełnie rozłożyły mnie na łopatki... Te okna są piękne, mają cieniutkie listwy i ogólnie z wyglądu są bardzo delikatne :jawdrop: mam co prawda duże przeszklenia, ale pvc też by dało radę, tylko że to jet właśnie pvc :p No i wiem, że pvc ma lepsze parametry, ale przy tak rozłożystej bryle domu, dużych przeszkleniach to ciężko będzie osiągnąć nawet parametry domu energooszczęnego, choć do tego dążymy... przynajmniej będę miała piękne okna:p

 

 

Byliśmy w weekend u znajomego, który ma u siebie okna aluminiowe... i po co ja wogóle dyskutowałam z małżem:P wystarczyło, że zobaczył okna i powiedział, że takie albo żadne :rolleyes::wave:

 

 

Oj, to ja nie pomogę pewnie, bo u mnie musi być ten sam kolor. Ja bym nie zniosła, jakby się różniło :no: Ale przecież bramę możesz dowolnie przemalować, drzwi też...

 

No i właśnie po wizycie u kolegi zaświtał nowy pomysł kolorystyczny (czerwone drzwi wejściowe) -> drzwi aluminiowe w kolorze cegły/brudny pomarańczowy + przeniesienie tego koloru w akcentach do domu... na razie koncepcja;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hot i zrobią Ci okna alu w kolorze 7016? Mi proponowali tylko 7038. A z ciekawości, bo masz podobną ilość przeszkleń... Możesz napisać mi na prv jak wyszła Ci ta super wycena?

 

Z mężami tak to już jest, że czasem wystarczy pokazać... Mój wczoraj też coś na focie zobaczył i przepadł... Ja nawet nie śmiałam tematu poruszać, a tu proszę, sam zaproponował...

 

A te ryski to nie dlatego, żwe brama malowana, tylko dlatego, że zwykła powłoka. Bo tytan metalic jest zupełnie inny. I rzeczywiście super wyglada :yes: Jak brama jest w standardowym kolorze ale nie jest metaliczna, tylko zwykła, matowa, to też ma takie jakby ryski niestety...

 

Ja jednak zostanę przy pcv :p

 

Pomysł kolorystyczny odważny. Trzymam kciuki za realizację :)

 

rere, no układ identyczny, tylko tutaj za plecami ściana, a u mnie jeszcze jadalnia. Ale fajnie zapisać w ulubionych i wrócić do tego za jakiś czas. Może koncepcja się przegryzie i wyklaruje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu -> prv ;)

 

Odpisałam :) Cena apetyczna ;)

 

Aniu zdrówka:hug::hug::hug:

 

Aniu zdrówką życzę.

 

Dziękuję, już lepiej :)

 

Znalazłam info, że kupiłaś kinkiety caboche u jakiegos sprzedawcy z allegro. Możesz mi podać nazwę sprzedawcy, może być na priv :)

 

adriado, nie pamiętam niestety i nie mam nigdzie zapisanej tej informacji. Gdybym kupowała przez allegro to bym jakoś znalazła, a ja znalazłam sprzedawcę na allegro, ale kupowałam już mailowo, poza allegro i całą korespondencję jakiś czas temu pokasowałam. Ale wcześniej wysyłałam dziewczynom info więc może któraś odkopie gdzieś w skrzynce i Ci napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze podpatrzone u Ilonki. Piękny brodzik. Możliwe, że będzie lepszym rozwiązaniem, niż murowany z odpływem... Pod warunkiem, że byłby zlicowany z podłogą tak, jak na zdjęciach poniżej... Temat otwarty, do przemyślenia...

 

Kaldewei, Conoflat, Avantgarde

 

http://i2.fmix.pl/fmi168/38f43cc30014ca2a4f1d1887/zdjecie.jpg

 

http://i2.fmix.pl/fmi2442/38ac07d300216c8c4f1d1891/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, wlasnie dostalam tel od hydraulika. Jest jednak problem z tymi naszymi bateriami-brakuje jakies puszki, która mogłaby pomiescic te wszystkie wężyki i inne części (zestaw elementów wewnętrznych -tak sie to nazywa w Kludi) i nie wiadomo, jak to ugryźć..:confused:

.Aneczko,dałabyś radę zobaczyć, ile Ty masz czesci w swoim zestawie?Moze u mnie czegos brakuje po prostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulka, alarm odwołany;) -zdecydowali ze ukryją w wylewce jakoś te czesci -niestety trzeba je bedzie potem zalac betonem, zeby położyc płytki.. Mam sobie zachowac kilka sztuk plytek, bo potem, jak bedziemy baterie zmieniac-bedzie rozpierducha straszna.:o Modle sie tylko, zeby to działało...:o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneczko,dałabyś radę zobaczyć, ile Ty masz czesci w swoim zestawie?Moze u mnie czegos brakuje po prostu?

 

Olu, ja nie mam żadnego dodatkowego mechanizmu, ale byłam przekonana, że wężyki można ukryć pod stopą baterii. U mnie ona jest dość wysoka. Wiesz, ta dolna, okrągła część, która będzie bezpośrednio przy podłodze...

 

A wiesz, że chyba w ostatniej chwili kupiłaś tę baterię? To znaczy baterie jeszcze są, tylko ceny już inne. Nawet dwa razy takie :sick: Udało nam się :D

 

A jak zdrówko????

 

aniu już ze zdrówkiem lepiej?

 

Aniu to i ja się dołączam Zdrowiej szybciochem

 

Dzięki dziewczyny. Już lepiej, ale paskudztwo będzie się za mną długo ciągnęło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...