Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

A piekarnik, jeśli miałabym miejsce, dałabym wszędzie tylko nie pod płytę. Choćby ze względu na różne pierdoły, typu chochle, łyżki. Fajnie mieć je pod ręką. No ale to moje widzimisie ;)

 

Masz rację, o tym nie pomyślałam...

 

Wiadomość z ostatniej chwili. Dostałam maila, że jutro rano pani wysyla lampy i powinny dojść w czwartek. Co prawda w czwartek wyjeżdżamy, ale mam nadzieję, że kurier zdąży. Najwyżej poczekam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trochę pod górkę :yes: Mimo to nie tracę humoru :) Popołudniami zajmuję się ogródkiem (narzeczony kupił mi różowe rękawiczki w kwiatki) i odkryłam w sobie naturę ogrodniczki, choć dotychczas w ogrodzie to ja lubiłam jedynie grillować, ewentualnie wypić kawkę na tarasie ;)

 

Używaj rękawiczek, bo ja jakiś czas temu nie założyłam i nieciekawie się to skończyło. Ze skutkami walczę już 3 miesiąc :(

Ścskam, żeby w koncu z górki było :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piekarnika - to sama nie wiem. Chyba lepiej pod płytką niż w słupku na samym dole - słupek robi się przecież dla wygody po to, żeby piekarnik był wyżej. A tak to bez sensu :( Choć ja zawsze bardziej zachowawcza jestem i mało otwarta na innowacje - dopiero jak coś zobaczę 1000 razy, to zdołam się przekonać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ macie tempo.....a te dziury na okna....piękne....co bedzie jak okna wstawisz....już sie doczekać nie moge efektu :)

 

queene to prawda, dość szybko nam poszło, ale teraz niestety przerwa techniczna (czytaj finansowa)... Panowie ostatkami sił kończą jeszcze to, za co mają już zapłacone (czyli robią wieniec i postawią jeszcze kominy) a potem długo nic się nie zadzieje...

 

Okna obłędne - znowu nieskromnie, ale uwielbiam je i to jest dokładnie to, co chcieliśmy w domu mieć. Moje ulubione zdjęcie :rotfl:

 

http://i1.fmix.pl/fmi549/3483d996002612154dee3ee9/zdjecie.jpg

 

Mam nadzieję, że efekt ze wstawionymi oknami będzie tylko lepszy :) I już się nie mogę doczekać, kiedy temat dachu zamknę i wszystko ostatecznie powybieram i powyceniam. Wtedy wrócę do ofert na okna. A w sumie coraz bliżej jestem...

 

rere trzymaj, trzymaj, bo ja już sił nie mam ;) Mam nadzieję, że dostanę dzisiaj numer listu przewozowego i będę mogła zobaczyć, że rzeczywiście paczka do mnie jedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BetaGreta zajrzałam do dziennika. Fajny ten Wasz projekt. Szkoda, że wcześniej na niego nie wpadłam ;) U nas był wymóg dachu minimum 30 stopni, ale układ do podpatrzenia :) Jestem tylko zdziwniona powierzchnią, bo pomieszczeń tyle samo, a 50 m2 różnicy. Wiem, że u nas i korytarz jest duży i część dzienna też nie najmniejsza, ale patrząc na Wasz dom spodziewałam się, że ma więcej metrów. Będziesz miała mniej podłóg do robienia :)

 

My początkowo chcieliśmy taki układ jak u Ciebie.

Wtedy wychodziło faktycznie te 50m2 więcej.

Teraz jak dom już stoi to wprowadziłabym na pewno jedną zmianę - większą sypialnię (może z garderobą). Trochę żałuję, że nie będziemy mieć od razu garażu. Kiedyś na pewno stanie. Niestety wszystko obraca się wokół kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BetaGreta ja jak wczoraj na Wasz projekt spojrzałam, to w pierwszej chwili sobie pomyślałam, że może właśnie taki w jednej bryle trzeba było zrobić, to szybciej by powstał, bo jednak i powierzchnia mniejsza i koszty też...

 

Przez moment w kierunku stodoły z dwuspadem szliśmy (warunki WZ o kącie nachylenia dachu), bo bardzo nam się z zewnątrz projekt AR4 podobał (podoba nadal). W środku już gorzej było, ale gdybym wtedy Wasz projekt widziała, to kto wie...

 

Ale to ma być nasz docelowy dom, a przynajmniej na długie lata więc chciałabym kilka swoich marzeń spełnić. Zobaczymy, jak nam to wyjdzie... W tej cenie pewnie moglibyśmy mieć już coś zadaszonego, albo naweet SSZ, ale jak patrzę na te okna, na ten ukochany korytarz, który dla wielu jest absurdem i na otwartą, przeszkloną przestrzeń, to myślę sobie, że wolę trochę dłużej się budować, ale mieć to wszystko, co jest w planach... A kształt podyktowany też działką, bo chcieliśmy się otworzyć na rzeczkę i las, a odgrodzić od sąsiada. Stawiając "klocek" jedlibyśmy obiad na tarasie z sąsiadem zaglądającym w talerz. Brakowałoby trochę intymności. Ale Wasze postępny z przyjemnością będę śledzić, bo bardzo mi się projekt podoba. Zwłaszcza, że mało jest sensownych parterówek z 5 pokojami, niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór :)

Bardzo fajny dom :D

Jesteśmy zdaje się na tym samym etapie - my też zbieramy na dach ;)

 

Witam :lol:

Zajrzałam do Waszego dziennika... Witam miłośników dużych okien :lol2: Piękna działka, do tego własny staw... Jaka jest powierzchnia działki, bo nie znalazłam? Imponująca powierzchnia domu (zwłaszcza ta z pierwszych stron dziennika ;) ) i domyślam się, że dach kosmicznie drogi przy takim kształcie... U nas podobnie... Choć w sumie dach mnie nie zaskoczył. Spodziewałam się takich kwot... Zaskoczyły natomiast okna i to bardzo. W sumie, razem z roletami, drzwiami i bramą garażową wyjdą mniej więcej tyle, co dach... Znowu zbierania będzie... Będę zerkać, co u Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :lol:

Zajrzałam do Waszego dziennika... Witam miłośników dużych okien :lol2: Piękna działka, do tego własny staw... Jaka jest powierzchnia działki, bo nie znalazłam? Imponująca powierzchnia domu (zwłaszcza ta z pierwszych stron dziennika ;) ) i domyślam się, że dach kosmicznie drogi przy takim kształcie... U nas podobnie... Choć w sumie dach mnie nie zaskoczył. Spodziewałam się takich kwot... Zaskoczyły natomiast okna i to bardzo. W sumie, razem z roletami, drzwiami i bramą garażową wyjdą mniej więcej tyle, co dach... Znowu zbierania będzie... Będę zerkać, co u Was :)

 

Anno ja uwielbiam mieć dużo światła w domu i lubię mieć przestrzeń otwartą na ogród, dlatego wolałam zrezygnować z płaskiego dachu niż z wielkich okien:D

Powierzchnia naszej działki to 2890, dom zmniejszyliśmy z 260m i teraz ma 202m w parterze. Jednak Jeśli kiedyś dojdzie użytkowanie poddasza to w sumie wyjdzie prawie jeszcze raz tyle. ;)

Niestety dach tani nie będzie...i też wyjdzie mniej więcej tak jak okna, albo nawet ciut więcej.

Co do zerkania to będziemy sobie zerkać na wzajem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...