Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

zdecydowanie odradzam w ogłoszeniu zawyżać powierzchnię, a podawanie powierzchni całkowitej jest takim zawyżeniem. Jest to niebezpieczne z kilku powodów, przede wszystkim zakłamuje treść. Ktoś kto szuka domu o konkretnej powierzchni będąc wprowadzonym w błąd albo opuści Twoje ogłoszenie, albo się nim zainteresuje, po czym uzyskując pełną informację - rozczaruje się. Po drugie w sytuacji, gdy wreszcie uzgodnicie szczegóły i powierzchnia użytkowa okaże się całkowitą, zostaniesz uznana za niewiarygodną, a w przypadku sprzedaży nieruchomości brak wiarygodności sprzedającego stanowi duży problem (bo mogłaś nie być szczera także w przypadku innych informacji). W ogłoszeniach dotyczących obrotu nieruchomościami podaje się przede wszystkim powierzchnię użytkową, zaś powierzchnię całkowitą można podać dodatkowo, jest to jak najbardziej cenna dodatkowa informacja, ale powierzchnia użytkowa domu bezwzględnie jest jedną z podstawowych z informacji.

I wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2013!!! Mam nadzieję, że uda Ci się korzystnie sprzedać dom.

Edytowane przez mariola3108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Mariola, dziękuję za cenne uwagi. Ja w ogłoszeniach podaję obie informacje - osobno powierzchnia użytkowa, osobno całkowita. Zdecydowanie nie chcę potencjalnego klienta wprowadzać w błąd :no: Chcę uczciwie i w miarę obiektywnie opisać wszystko, dlatego też pytam o rady, bo niektóre rzeczy mogą mi się wydawać nieistotne, a dla klienta będą ważne. Poza tym - umieszczając ogłoszenie w dziale DZIAŁKI problem powierzchni odpada, bo tam podaje się powierzchnię działki, a o domu piszę już w dalszej części więc jest miejsce na dokładniejszy opis :D

 

Zerknęłam też, bo w jednym miejscu zamieściłam budowę w dziale DOMY, ale widzę, że wpisałam powierzchnię użytkową :yes:

 

Dziękuję za życzenia. Tych dotyczących sprzedaży nigdy za wiele :D Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kogo to miejsce zauroczy tak jak nas (albo jeszcze bardziej).

 

Lecę zerknąć do Ciebie, bo chyba jeszcze nigdy nie byłam :)

 

Edit: Jednak byłam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecę zerknąć do Ciebie, bo chyba jeszcze nigdy nie byłam :)

 

Edit: Jednak byłam ;)

 

:lol2::lol2::lol2:

 

ja też wpadłam do Ciebie po dłuższej nieobecności i potrzebowałam czasu by połączyć się z mózgiem, czy się znamy. Ale oczywiście, że się znamy.:wiggle:

 

co do sprzedaży bądź dobrej myśli, nasze myśli naprawdę się materializują

choć faktycznie rynek nieruchomości jest teraz w bardzo trudnym okresie

wiem, bo sama od długiego czasu próbuję sprzedać nieruchomość i lipa, a dopóki mi się to nie uda, to mogę zapomnieć o moim marzeniu - własnym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sprzedaży bądź dobrej myśli, nasze myśli naprawdę się materializują

choć faktycznie rynek nieruchomości jest teraz w bardzo trudnym okresie

 

Staram się myśleć pozytywnie zwłaszcza, że dla mnie jest to przepiękne miejsce, fajny projekt z ogromnym potencjałem no i niezła okazja cenowa (podliczyłam tylko największe wydatki, jak działka, stan zero, mury - za te pieniądze nikt by tego domu do takiego stanu nie doprowadził :no: Do tego w cenie jest już opłacona połowa więźby dachowej, czego na fotach nie widać ;) ). W każdym razie uważam, że oferta jest ciekawa i atrakcyjna, ale ja obiektywna nie jestem :lol2:

 

 

To ja też trzymam kciuki, żeby i Tobie udało się sfinalizować sprzedaż - jak możesz to napisz, co sprzedajesz, bo ciekawa jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Aniu, Tobie, jak mało komu, życzę rychłego zamknięcia wątku :hug:

A w szeregówce coś się dzieje?

 

Dziękuję :hug:

 

Tak, dzieje się... Podłoga nam się rozjechała :mad: Mamy takie szczeliny w panelach, że wymiana jak nic nas czeka. Pewnie jeszcze trochę się z tymi szparami pomęczymy, ale docelowo muszę dobrze przemyśleć, co położyć, bo obecne panele wytrzymały raptem 5 lat :mad: Poza panelami ściany juz brudne, gdzie niegdzie popękane... Syn chce kolor ścian zmienić u siebie w pokoju więc malowanie latem chyba będzie. Ale poza tym znowu czuję się tu jak w domu i czuję, że za niczym nie gonię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, też trzymam kciuki cały czas. Dziś zajrzałam z nadzieją, że już, chociaż mi smutno – myślę o tym jak bym się czułą sprzedając swój dom.

 

Czy wystawiłaś może domek na OtoDom ? Moje dzieciaki szukając swojego miejsca przeglądały ten portal stale i wiele ofert, które brali pod uwagę, było właśnie stamtąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pestko, ja na okres zimy w ogóle zdjęłam ogłoszenie, bo nie było sensu płacić za emisję, jeśli szanse na sprzedaż zerowe. Dopiero teraz zaczęłam wystawiać ponownie. Na otoDom też dałam. Mam nadzieję, że z poprawą pogody coś się zacznie ruszać, bo zimą absolutna cisza była.

 

Pesteczko, to nie jest mój dom :no: Miał nim być, ale teraz to już tylko budowa. Mój dom jest tu, gdzie mieszkam :yes:

 

Reni, śmieję się, że wątek zamykam, bo się u mnie mayday pojawiła :D Podobno jak ujawnia się w wątku, to wątek pada. No więc niech padnie :wiggle: Chociaż na razie nic na to nie wskazuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...