Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cena za sztukę była wysoka bo 7 zł, a za dachówkę jakieś 21 tyś

 

No i wszystko jasne. Ja za dachówkę też płacę 21 tysi, a dachu prawie 2 razy więcej... U Ciebie też skrajne dachówki są, bo masz dach dwuspadowy, a te są bardzo drogie. Zwłaszcza przy gładkich, nowoczesnych dachówkach. Ja skrajnych nie mam... Mam sporo gąsiorów, ale one są tańsze niż skrajne. W dodatku ja będę miała dachówkę wielkogabarytową. Normalnie na m2 wchodzi 11-14 sztuk, mojej wchodzi 6. Tak więc cenę za prace dekarskie ustalałam nie od metra kwadratowego, tylko za całośc, bo uważam, że jeśli pan dekarz ma do położenia 6 dachówek na metrze, a nie 14, to nie powinien mnie liczyć jak za 14... Pan był tego samego zdania :) Kilka tysięcy w kieszeni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co sie orientuję i tak sobie myślę to zawsze możesz dobrać kredyt lub sprzedać szaregowca twego

 

reni kredytu nie chcemy, bo już i tak wystarczająco ich mamy... Szeregowca chcemy sprzedać mojej siostrze, ale musimy poczekać, aż zdolność kredytową osiągnie... Poza tym pieniędzy z niego wielkich nie będzie, bo jak kredyt braliśmy to frank 2 złocisze stał, a teraz 3,30 więc sama rozumiesz... Cała kasa ze sprzedaży i tak na spłatę pójdzie... Jest jeszcze mieszkanie we Wrocku, ale to ostateczność. Jeśli zaczniemy iść na dno, to sprzedamy, ale póki co jest i niech będzie. Wolę się budować dłużej, powoli, zbierać grosz do grosza i niczego się nie pozbywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak zawsze coś, ja sprzedałam mieszkanie z myślą że na koncie kasa będzie, a tu sie okazało ze wszystko i tak w dom poszlo i kredyt i mieszkanie , można było taniej ale zbyt wybredna jestem, ale co tam, ja zawsze mówię czy biedna czy z kredytem i tak samo umrę jak inni, ci oszczedni jak np moja tesciowa, też umrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie mieć jakąś rezerwę, żeby nie żyć na styk, ale jak nie jest na styk, to też wolę trochę pożyć, coś zobaczyć, gdzieś pojechać, coś kupić niż tylko oszczędzać... Ale czas zacząć, bo nam na głowy będzie w domu kapać :)

 

http://i1.fmix.pl/fmi1491/fb26bce7000da64f4e10d243/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, wiesz co? My zaczęliśmy jakiś czas temu wrzucać "wolne" 2 i 5 złotówki do .... słoika :D zrobiłam dziurę w zakrętce :lol2:. Na początku byłam zażenowana, że to tak powoli idzie i wrzucałam też 10 i 20 zł. Mąż ze swojego sklepu przynosił wszystkie 2 i 5 :lol2: chociaż czasem się wymigiwał, że klientom nie będzie miał jak wydać.... nic to. Teraz z tego co uzbieraliśmy przez kilka miesięcy możemy kupić kanapę i fotel do salonu, łóżko z materacem i regały. Niby to wszystko nie jest straszliwie drogie, bo Ikea ;) (nic nie poradzę, że mi się podoba i juz!) ale zawsze coś! Nie będę musiała się zastanawiać skąd nagle wytrzasnąć 1000 zł na sofę tylko wiem, że leżą sobie w tym słoiku właśnie.

 

Tym optymistycznym akcentem życzę Ci dobrej nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yokasta, jest to jakiś pomysł, ale chyba na "drobniejsze" niż dach wydatki ;) Policzyłam, ile dwuzłotówek musiałabym wrzucić :jawdrop: Nie ma takiego słoika, który by to pomieścił :rotfl: Ale za "litrowy słoik dwójek" myślę, że lampę fajną można kupić :lol2:

 

Znalazłam świetną wypowiedź (Twoją) w wątku lasche - pozwolisz, że zacytuję tutaj, bo jest mi bardzo bliska :D

 

(...) jeśli tylko upolowałaś to co chciałaś to super. A jeśli to coś było tańsze niż chciałaś to BOMBA. Jeśli jeszcze na dodatek będzie ładnie wyglądało i pasowało (a w to wierzę ;)) to czad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w nawiązaniu do powyższej wypowiedzi CHWALĘ SIĘ, że upolowałam tę ostatnią rzecz, na którą miałam chrapkę. I nic więcej nie piszę, na zdjęciu wszystko widać :p

 

http://i2.fmix.pl/fmi1524/d69bde6c000567da4e114b6d/zdjecie.jpg

 

Miłego dnia wszystkim :cool:

Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwa zdjęcia... Wcześniej Ilonka wklejała zdjęcia z mieszkania Grażyny Wolszczak, ale znalazłam jeszcze takie z innej perspektywy więc wklejam, żeby mi nie umknęły... Bardzo się już przywązałam do tych sofek i różu :yes:

 

http://i3.fmix.pl/fmi2251/129ddc7400284edc4e11537e/zdjecie.jpg

 

http://i2.fmix.pl/fmi1818/e37ea15b001f327c4e115384/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w nawiązaniu do powyższej wypowiedzi CHWALĘ SIĘ, że upolowałam tę ostatnią rzecz, na którą miałam chrapkę. I nic więcej nie piszę, na zdjęciu wszystko widać :p

 

http://i2.fmix.pl/fmi1524/d69bde6c000567da4e114b6d/zdjecie.jpg

 

Miłego dnia wszystkim :cool:

 

 

mam ochotę cię udusić z zazdrości, jedyne co mnie pociesza to to że taras powstaje najpóźniej, żartowałam, hi,hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...