Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mi się wydaje, że na zdjęciu które pokazałaś (z zapaloną lampą) wrażenie ciepła pochodzi nie od lampy :no: bo sama w sobie nawet na tym zdjęciu jest chłodna. Wrażenie ciepła daje drewniany stół i kolorowe krzesła :yes:. Ale lampa sama w sobie jest ciekawa, moim zdaniem też do loftu się nadaje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, to teraz na Was liczę, jak osiągnąć efekt "loftu" w wiatrołapie 8,64 m2. Loft celowo w cudzysłowie, bo loftem nigdy nie będzie :p ale jak osiągnąć taką surowość, w której ta lampa będzie miała rację bytu? Bo że jest inna, ciekawa i że ją chcę, to wątpliwości nie mam :no: Tylko czuję się trochę rozczarowana, bo okazało się, że nie jest to "zwykła" lampa, którą powieszę i która będzie pasować. Okazuje się, że muszę dostosować całe pomieszczenie do jednej lampy i kupując Dandeliona narobiłam sobie "kłopotu" ;)

 

yokasta, chyba masz rację. To ciepło od stołu bije i od krzeseł, ale też od poświaty, jaką lampa rzuca, bo wzory piękne na suficie i ścianach tworzy.

 

rere, nie miałam z czego wybierać :no: Brałam co dawali :p Zaraz na prv napiszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, domowym sposobem zapaliłam lampę i efekt jest piorunujący :yes: Pięknie się zrobiło :wave:

I przyjechała moja mama i jak zobaczyła lampę zgaszoną powiedziała ALE ŁADNA, a jak zapaliłam ALE PIĘKNIE :):):)

Co nie zmienia faktu, że loftowo/surowo w wiatrołapie musi być...

 

http://i3.fmix.pl/fmi208/c8b11b65001998084e130412/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi2337/233c64c500056c3a4e13041c/zdjecie.jpg

 

http://i2.fmix.pl/fmi2457/91da64470029455c4e130421/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi683/a4a2b6fa001b517a4e130429/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi356/21312578000c0a344e13042f/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzieś wyżej był widok z góry - taki bardzo ogólny. Wkleję raz jeszcze...

Będzie szafa na jednej całej ścianie, na jednej duże drzwi do domu, na drugiej duże drzwi z wiatrołapu do holu, a na trzeciej drzwi do garażu i COŚ, czyli pewnie jakieś lustro, może krzesło/ławeczka, kaloryfer...

 

http://i2.fmix.pl/fmi1101/ef4d559c002161054e0f8251/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj monsanbia, dziękuję za miłe słowa pos adresem domu :)

 

Współczuję "doświadczeń" :lol2: Już wiem, dlaczego mi się ta bateria tak nie skojarzyła :lol2:

 

No hmmm, różne są momenty :lol2:

 

Już teraz rozumiem z tą ekipą.

Bo właśnie u nas tak było, że mieli wejść i wybudować, po kolei i bez przestojów. Przyjechali z domami, kibelkami, całym majdanem i z przestojami pewnie by się nie dało za bardzo.

Wiesz dlaczego o to pytam? :oops: Bo mimo, że dom jeszcze niewykończony, robota wre, to ja już sobie myślę, że gdyby kiedyś,*może, ewentualnie, przypadkiem ..... :-P

... to właśnie tak bym chciała, powoli, już nie z kredytu, z własnym kątem i nowym powstającym idealnym zaplanowanym od igły (dla przyjaciela ;) )

Dlatego pytałam

 

A my też zbieramy monety do puszki po J.Danielsie :)

Znajomy mojego męża "robi tak od lat tak robi" ;) i już*3 raz uzbierał ok 6 tys. Ale on ma zasadę że wrzuca wszystkie 5 które dotknie, nigdy żadnej nie wydaje, po prostu odkłada jak mu ktoś*wyda i już jej nie używa.

Też*się*na to skusiłam. Na razie, po 2-3 miesiącach jest marne kilka stów (bliżej tys), ale ziarnko do ziarnka ... :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze człowiek jeden dzień poszedł do pracy a tu tyle sie dzieje, noo lampa ładna ale dokładnie przeczytalam twój wstęp i wiem co masz na myśli, cholera jeszcze mnie to martwi ze ja mam wiszace kable (i aż proszą się o lampę)a ty masz lampę a nie masz jeszcze kabli, jak to jest,

ale coraz bardziej myślę chyba o caboche, pozdrawiam was dzis dziewczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny... Lampa jak wisiała na schodach tak wisi. Oswajam się z nią ;)

 

reni, mam nadzieję, że dobrze moją wypowiedź zrozumiałaś :) Ja bym wróciła u Ciebie do tematu Caboche jednak, ale to ja, bo okazuje się, że chyba te "cieplejsze" klimaty są mi bliższe, a jak się taki "zimny" akcent pojawia to mam problem...

 

monansabi, warto marzyć, bo marzenia się spełniają ;) Mi też się marzy bez kredytu dlatego tak się zapieram i wolę dach na razie odpuścić i dozbierać, niż znowu się zapożyczyć... Czas szybko minie... Mam nadzieję, że za 4 lata będę siedziała na swoim tarasie, na rattanowym fotelu i będę miała satysfakcję, że dom jest mój i tylko mój, a nie banku...

 

Dziewczyny, widzę, że posucha w temacie mojego wiatrołapu... :p Żadnych pomysłów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no problemik widzę, bo jak zrobisz surowo to jak to się odniesie do eleganckiego salonu z "aksamitnymi" sofami i tym "stylowym "stolikiem, wiesz ja te dmuchawce mogę przyjąć, hi,hi

 

Nie ma takiej opcji :no: Najwyżej jak mi się w koncepcję nie wpasuje, to nowy dom wybuduję. Dla dmuchawca :lol2:

 

A poważnie - ostatecznie nie muszę go dawać do wiatrołapu... Tylko gdzie? Pokoje odpadają, WC obsadzony, gabinet obsadzony, w jadalni bąbelkowo, do większej łazienki nie pasuje... Zostaje... GARAŻ :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no anna garaż, to już chyba lepszy mój salon

 

 

a tak na poważnie , mnie się wydaje ze na dole otwarta przestrzeń musi byc spójna kolorystycznie i stylowo, czyli musisz się dopasować do salonu i jadalni, no chyba że sofki idą wypad i dajesz komplet na wzór bo concept i stolik kawowy też niestety wypad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji, żebym zrezygnowała z sofek i stolika. Przynajmniej nie na chwilę obecną. Poza tym, wiatrołap nie jest częścią otwartej przestrzeni w domu - jest przedsionkiem - nie uważam, żebym musiała dopasowywać jego charakter do sof w salonie... Nie zgadzam się, żeby jedna lampa, w dodatku w wiatrołapie, decydowała o wystroju całej reszty domu. Zaważy z całą pewnością na aranżacji wiatrołapu, ale dalej ani kroku :no:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale TYLKO wiatrołap. Dlaczego ta lampa miałaby zdeterminować wystrój całego domu? Rozumiem, że wiatrołap musi być surowy, ze względu na lampę, ale dlaczego mam rezygnować z sof i stolika w salonie? Dlaczego jeśli wiatrołap będzie surowy, to reszta domu też musi być? Nie mogę zrobić chłodnego wiatrołapu a reszty domu tak, jak planowalam do tej pory? Ja chcę mieć i to i to i mam nadzieję, że uda się to jakoś spójnie połaczyć... Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jeśli wiatrołap będzie surowy, to reszta domu też musi być? Nie mogę zrobić chłodnego wiatrołapu a reszty domu tak, jak planowalam do tej pory?

 

 

Bo miom zdaniem caly dół powien być czytaj jak wyżej spójny kolorystycznie i stylowo, ale widuję wnętrza o pomieszanych stylach , więc moze by w tym kierunku póśc, ale to jest trudne aby z pomieszania kicz nie wyszedł, takze to takie stąpanie po cienkiej granicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...