Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

ładniutkie te ławeczki, a mam pytanie odnośnie okiem , a propos tej elewacji która wrzuciłaś jest genialna, ale nie boisz się ze takki kolor okien po jakimś czasie się znudzi ,mam tu na myśli że nie jest naturalny i wygląda sztucznie. bo ja mam stałe dylematy i dlatego takie pytanie? i czy nie będzie chłodno od takich kolorów szary, szary szary...............

 

ulcia, z tymi oknami, to trochę jest tak... Na "świecie" (mam tu na myśli Anglię, Francję, Włochy, Stany...) nie spotyka się okien w kolorze naturalnego drewna (no chyba, że w jakiś chatach wiejskich;)) Gros, rzekłabym wręcz, że 80-90% tychże malowana jest na biało, pozostałe to najczęściej też farba kryjąca w różnych kolorach (i chyba właśnie szarości są na drugim miejscu). Dlatego właśnie białe okna to klasyk, evergreen i nigdy się nie znudzą.

Okna "naturalne" - w cudzysłowiu, bo sosna bejcowana na mahoń naturalna nie jest;), to wymysł ostatnich lat, wymysł Polaków (w "świecie" rzecz praktycznie nie spotykana). Odpowiedź na lata komunizmu, kiedy to stare, skrzynkowe okna malowane były 64 warstwą białej olejnej. Po nich przyszła fala plastików... i po nich tenże "mahoń" był jak zbawienie;) To moda, która jeszcze trwa, ale jak każda moda - nie będzie wieczna. A biel (tudzież antracyt) w stolarce okiennej to nie jest żadna moda:no: Jak wspomniałam, to tzw. evergreen. Także aniu, nie zastanawiaj się, rób tak jak wspomniałaś - będzie B.O.S.K.O!!! Dziękuję za uwagę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wrrrr..... Fotosik mnie wkurzył :mad: Od wieków nic tam nie wklejałam, tylko zdjęcia na FM wisiały, a tam się ciągle limit wyczerpuje i kasę trzeba dopłacać. Przeniosłam dzisiaj rano ponad 100 zdjęć. Drugie tyle jeszcze zostało do przeniesienia... Dobrze, że już dawno przeniosłam się na fmixa, bo zbankrutować można. Istna studnia bez dna :bash: Ale do 100 zdjęć to chyba można za free tam trzymać więc zostawiam, bo już siły i ochoty na przenoszenie nie mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nóżek - grafitowe wcale nie sprawią, że siedzisko wyjdzie przed lampę....a białe + podłoga + grafit ....ja tego nie widzę, nie podoba mi się takie połączenie.

 

Co do okien, wszystko zależy od kraju. Faktycznie w krajach, które wymieniła Magda białe to standard, piękny z resztą :):):). Ale już np. niemieckie zabytkowe już kamienice bardzo częśto w oryginale miały brązowe, drewniane okna :).

 

:) Aniu, na fotosiku możesz mieć tyle zdjęć ale jak będziesz miała dużą oglądalność to transfer się zmniejsza i też nie będą widoczne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Aniu, na fotosiku możesz mieć tyle zdjęć ale jak będziesz miała dużą oglądalność to transfer się zmniejsza i też nie będą widoczne :(

 

Tak, już zauważyłam... Dostałam też komunikat, że znowu przekroczyłam transfer o 170% :roll: Ale cieszę się, cieszę, bo to znaczy, że oglądacie galerię :) Tylko przenoszę już wszytsko na fmixa, co do jednego zdjątka :yes:

 

Temat ławeczki aktualny, ale zakup na razie odłożę, bo właśnie dzwoniła pani z Komfortu, że jeśli nie spodobają mi się te panele do łazienki na żywo i jeśli nie będą takie jak chcę, to nie muszę ich brać, więc dzisiaj wszystko zliczam i idę zamawiać :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, mam pytanie... Niestety kolekcja paneli, które mnie interesują jest już wycofana więc będę ściągać wszystko z resztek magazynowych i muszę kupić tyle, żeby wystarczyło, bo potem nie będzie jak dokupić... Do paneli jest taka listwa...

 

http://i3.fmix.pl/fmi77/47468ac100274d244e1acf92/zdjecie.jpg

 

Ma 1,2 cm grubości, więc jest nieco grubsza niż płytka. Pytanie - jak układać listwy? Pierwsze, co mi do głowy przychodzi, to tam, gdzie będą pasy płytek, dać płytki bezpośrednio od podłogi, a listwy tylko w miejscach gdzie nie ma płytek. Dobrze myślę? Czy jakoś inaczej to zrobić? Listwy na całośći, a płytki nad listwą? Nieeeee... Podpowiedzcie, bo zamówić muszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"z tymi oknami, to trochę jest tak... Na "świecie" (mam tu na myśli Anglię, Francję, Włochy, Stany...) nie spotyka się okien w kolorze naturalnego drewna (no chyba, że w jakiś chatach wiejskich;)) Gros, rzekłabym wręcz, że 80-90% tychże malowana jest na biało, pozostałe to najczęściej też farba kryjąca w różnych kolorach (i chyba właśnie szarości są na drugim miejscu). Dlatego właśnie białe okna to klasyk, evergreen i nigdy się nie znudzą.

Okna "naturalne" - w cudzysłowiu, bo sosna bejcowana na mahoń naturalna nie jest;), to wymysł ostatnich lat, wymysł Polaków (w "świecie" rzecz praktycznie nie spotykana). "

 

.................Więc jeszcze powrócę do wątku okien ja tylko zapytałam czy jej się nie znudzą mnie też się podobają ale nie wiem jakie miałabym do mnich nastawienie za kilka lat. A co do tego Polskie itd. to się nie zgadzam ,a co że polskie to złe?? Każdy ma to co mu pasuje nie ważne czy polskie niemieckie czy francuskie najważniejsze żeby było "moje" nie ważne czy będą (białe brązowe, czerwone czy niebieskie) i żebym ja się z tym dobrze czuła.koniec przepraszam ale musiałam nie lubię bezzasadnej krytyki:)

Edytowane przez ulciapulcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulciapulcia zgadzam się z tym ostatnim :yes: drewniane okna są bardzo ładne :)

 

Aniu, u mnie np. w łazience listwy będą tam gdzie nie ma kafli na ścianach. Tam gdzie są nie daję. Tylko, że ja mam też kafle na podłodze więc to trochę inna sytuacja. W tym wypadku albo albo, wyjść masz kilka :) (czyli jak zwykle nie pomogłam hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reni, ale właśnie wszędzie będzie panel... I zastanawiam się, czy uda się zgrać dylatację z grubością płytki tak, żeby w miejscach z płytkami nie dawać listwy, tylko płytkę od samej podłogi... Wiem, że tak byłoby najlepiej, ale nie wiem, czy technicznie da się to zgrać... Płytka ma grubość jakieś 0,5 cm. Dylatacja musiałaby w tym miejsu być ciut węższa... Może tak być? Nie będzie mi się panel podnosił jak am dylatację 2-3 mm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.................Więc jeszcze powrócę do wątku okien ja tylko zapytałam czy jej się nie znudzą mnie też się podobają ale nie wiem jakie miałabym do mnich nastawienie za kilka lat. A co do tego Polskie itd. to się nie zgadzam ,a co że polskie to złe?? Każdy ma to co mu pasuje nie ważne czy polskie niemieckie czy francuskie najważniejsze żeby było "moje" nie ważne czy będą (białe brązowe, czerwone czy niebieskie) i żebym ja się z tym dobrze czuła.koniec przepraszam ale musiałam nie lubię bezzasadnej krytyki:)

 

No to teraz ja nie rozumiem... To skąd to pytanie, czy antracytowe jej się nie znudzą? A niby czemu miałyby się znudzić szybciej niż "mahoniowe"?:wtf: Ja tylko wspomniałam o tym, że okna "mahoniowe" to moda, a okna białe i szare to klasyk gatunku. I tyle. Takie moje zdanie potwierdzone setkami zdjęć pięknych ponadczasowych domów;) Chyba mam do niego prawo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście każdy ma prawo powiedzieć własne zdanie i ja też, a Ty od razu rzuciłaś się z pazurami ja nie mówiłam że Ciemny orzech jest najlepszy, nawet o tym nie wspomniałam spytałam o co innego no ale cóż.. zresztą nieważne nie czas i miejsce na bezsensowne dyskusje:)

 

a co do listwy faktycznie lepiej by wyglądało bez.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele zamówione, uff :wave: Ponieważ w przyszłym tygodniu będziemy urlopować, to zobaczę je dopiero za 2 tygodnie, ale fajnie, że z magazynu je pani sprowadzi i będą sobie na mnie czekały :wiggle:

 

No i doszukałam się na stronie producenta zdjęć, jak wygląda ten panel bez fugi. Różnica rzeczywiście tylko taka, że fugi brak. Nie rozumiem, dlaczego na polskich stronach Komfortu próbki są tak różne, że aż bałam się ten panel zamawiać :mad:

 

Zdjęcia za strony Komfortu:

 

http://i3.fmix.pl/fmi1029/02907f6900006de64e253e08/zdjecie.jpg http://i2.fmix.pl/fmi901/5dc7e8e500170de94e253e0a/zdjecie.jpg

 

Wygladają jak dwa zupełnie różne panele. W dodatku ten drugi brzydki :p

 

Zdjęcia ze strony angielskiej:

 

http://i3.fmix.pl/fmi620/b036679a000e7e7d4e253bd5/zdjecie.jpg http://i1.fmix.pl/fmi470/af7ba4a40022218e4e253bd3/zdjecie.jpg

 

To zdecydowanie ten sam panel, tylko fugi brak :wiggle:

 

No to czekamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...