Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

To jest super! Jak to punkt, z którego się patrzy może zmienić to co się widzi :D

 

Nie na darmo mówią, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;) Chociaż w tym powiedzeniu zdecydowanie drugie dno jest ;)

 

Wiecie co mnie tylko nieco przeraża w tych lampach? Że jak sobie będę chciała takie bąbelki zafundować, to będę musiała pół sufitu podziurawić, bo każda lampa jest osobno... Zastanawiam się, czy można znaleźć coś takiego ale jako jedną lampę... Bo Artemide znalazłam, ale mi się w takiej formie nie podoba :(

 

http://i1.fmix.pl/fmi733/1aa14376002918184e27d9e0/zdjecie.jpg

 

A artystyczny nieład mi bardziej chodzi, niż taką równą i przewidywalną konstrukcję :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hm ciężka sprawa z lampą, można jeszcze regulować, ale to tylko ich wysokość,a dziury i tak będą symetryczne pozostaje samemu coś pomodzić. a co przewidujesz szybką zmianę lamp na jedną nową, że przerażają Cię te dziury, zawsze można zaszpachlować , czy jak to się nazywa, lub zrobić własnoręcznie to do czego będą przymocowane, tylko trzeba znaleźć dobre tworzywo, chęci i czas, no i pomysł:) a Ty w tym jesteś genialna, choć lepiej byłoby gotowca mieć. ta lampa, a raczej ich zbiór coraz bardziej do mnie przemawiają, ja też chcę jedną łazienkę niby spa, ale w naturalnych, neutralnych kolorach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że te rys. techniczne lamp wrzuciłaś, bo jusz się bałam, że to jednorazówki i żarówki się nie wymieni:no:;)

Ostatnia propozycja, ta jako jedna-cała lampa - NIE:no: Dużo ładniej to wygląda, gdy chaos się wkrada. Ale zamiast dziurawić sufit i przeciągać dzieisięć kabli, mogłabyś dać jakąś nowocześniejsza w formie rozetę i w niej podobić dziury, a kłębowisko kabli ukryć pod nią.

Narazie znalazłam taką rozetę: http://www.nokaut.pl/pozostale-sciany/r52.html, ale na żywo w sklepie, gdzie kupowałam sztukaterię widziałam okrągłą, taką fajną, prostą w formie. Spróbuję znaleźć w necie.

 

PS Kochana, powiedz, z jakiego ty programu korzystasz do tych wizualizacji??? Ja też tak chcę:cry: Boże, ile moje życie byłoby łatwiejsze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz Magda, może jest to jakiś kierunek - ta rozeta... Tylko bardzo prosta musiałaby być...

 

Oj, ja bardzo, baaaaaaarzo cenię sobie to, że mogę wszystko na wizualkach zobaczć. Nie mam takiej wyobraźni, żeby to wszystko poskładać w głowie i zrealizować. A możliwości program daje bardzo dużo więc w zasadzie wszystko można w nim zrobić. Korzystam ze Sweet Home 3D. Jakieś 2 strony wcześniej ulci co nieco napisałam, zerknij sobie :)

 

Madzia, litości - jednorazówki za taką cenę? Mam nadzieję, że jednak nie :jawdrop:

 

W sumie to nie wiem, czy słusznie się tej mnogości dziur i lamp boję. Może wcale nie taki diabeł straszny... Ale ponieważ sufit będzie podwieszany to wiem, ze bardzo dokładnie musiałabym podać miejsca, gdzie kable mają wychodzić, bo potem dziury w suficie z regipsu nie tak łatwo zakryć. W obecnym korytarzu panowie źle mi jeden halogen podłączyli i potem go przenieśli, ale miejsce po dziurze widać, jak światło się zapali. Na suficie niby śladu nie ma, a w lustrze szafy plama jest widoczna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa, to jak sufit podwieszany, to i rozeta nie potrzebna;) choć ta druga mogłaby dać fajny efekt, scaliłaby te lampy.

 

Ostatnia propozycja - NIE!

 

A jak ty do tego programu wklejasz te wszystkie konkretne dodatki??? ZNajdujesz zdjecie lampy i już ją masz na wizualce - JAAAAKKKKKIIIIMMMM CUDEM:wtf::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ty do tego programu wklejasz te wszystkie konkretne dodatki??? ZNajdujesz zdjecie lampy i już ją masz na wizualce - JAAAAKKKKKIIIIMMMM CUDEM:wtf::lol2:

 

Jeśli lampa jest w programie albo w bibliotece w necie do ściągnięcia, to wstawiam normalnie w programie. Ale jeśli nie ma (a tych na przykład nie ma, albo są do kupienia za kilkanaście dolarów więc się nie porywam, bo bym na samych wizualkach zbankrutowała), to wklejam sobie zdjęcie łazienki do programu graficznego i tam doklejam tylko lampy jako obrazki. Tylko zdjęcie pomieszczenia musi być pod odpowiednim kątem (najlepiej na wprost), bo obrazków nie na się tak dopasować jak modeli w 3D, wiadomo :) Ale program polecam.

 

Edit: Oczywiście przed doklejeniem lampy trzeba tło usunąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki program Keynote. W nim jest opcja Alpha, która usuwa tło i zostawia tylko właściwy obraz. W SH3D tego nie zrobisz... Z innych programów nie korzystam więc nie podpowiem, ale pamiętam, że rere wrzucała też u reni wizualki z usuniętym tłem - może ona jakiś inny program zna...

 

Wesja pierwsza, ale co koło lustra? Kule, czy te kielichy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, my mamy wszędzie podwieszane sufity bo wszystkie ściany są z regipsu ;) przesuwaliśmy chyba prawie wszystkie kable i gniazda, żeby fajnie to dopasować i nic nie widac. Ani przy zapalonym ani zgaszonym świetle. Niestety, żeby dziurkę ładnie zarobić trzeba mieć wprawę ale jest to możliwe :) jakby było widać takie rzeczy to bym miała tych plam z 50 przynajmniej :D a nie ma nic :no: popróbuj. Chociaż uważam, że rozwiązanie z prostą (koniecznie, bo to jednak miała być łazienka spa z odrobiną natury) rozetą byłoby interesujące i mniej inwazyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...