Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

reni, bardzo Ci dziękuję. W sumie wyszło tyle ile u mnie, bo ja wyceniałam zwykłe okna balkonowe, a Ty HS, natomiast Ty masz sosnę, a ja kilka tysięcy dopłaty do meranti więc chyba na jedno wychodzi... Suma jest dla mnie stanowczo za wysoka jak za okna. Jeśli dopłata w stosunku do PCV byłaby w granicach 30%, czyli zmieściłabym się w 30-35 tysiącach, to mogłabym się zastanowić, a tak nawet nie mam się nad czym zastanawiać. Super okna PCV mam za kwotę 26 tysięcy, czyli w dalszym ciągu drewno to ponad 200% więcej przy VAT 8% i prawie 300% więcej przy VAT 23%. Dla mnie to dużo, bo na oknach drewnianych po prostu mi nie zależy. Może gdybym koniecznie takie chciała, inaczej bym na te ceny spojrzała, a tak - nie ma tematu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no rozumiem, mogę tylko powiedzieć, że PCV są jednka dużo tańsze, dobrze ze są tacy klienci jak ja którym zależy na drewnie, bo kurcze fabryki by nic nie sprzedały, róznica jest kolosalna i nie ma co tu dyskutowac, jesli tobie to bez róznicy to wiadomo ze kupisz tańsze, nie wiem czemu tak to jest że ja nawet nie brałam pod uwagę pcv , tylko drewniane i już, nawet o wycenę pcv nie prosiłam, może też bym sie po głowie postukała, ale u mnie nie wchodziła inna opcja niz drewniane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz reni, tak samo jest z innymi materiałami. Ja na pdołogach zupełnie drewna nie przewiduję i chyba nikt i nic nie jeste mnie w stanie do niego przekonać. Natomiast są osoby, które chcą tylko drewno i OK. Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby płacić za jakość, jeśli tej jakości akurat chcę i potrzebuję. Zamierzam dopłacić jakieś 8000 do rynien, bo chcę Rheinzink, a za kosze i blachę na komin zapłacę prawdpodobnie 6 razy więcej niż standardowo ludzie płacą, bo na tym mi zależy. Zapłacę 10 tysięcy za drzwi wejściowe bo chcę takie i żadne inne - koniec kropka ;) Okna natomiast to dla mnie coś, co ma być ciepłe (dobre współczynniki) i ładne (dla mnie ładne) i za to zapłacę, natomiast za sam fakt, że są z drewna dopłacać nie chcę. To znaczy dopłaciłabym, ale nie 300%. I 200% też nie ;) I cieszę się, że to rozumiesz, bo miałam trochę obawy, że jednak uznasz, że to dziwne ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cieszę się, że to rozumiesz, bo miałam trochę obawy, że jednak uznasz, że to dziwne [/quote

 

dziwne to mozna powiedzieć o mnie , ze dałam 70 tys za same okna, pewno że cię rozumiem, rozumiem nawet to ze za drzwi dasz 10 tyś, bo ja za drewno dałam nie całe 5 tyś i to tylko dlatego ze zrezygnowałam z naświetla bocznego, dziś żałuję, ja 10 tys bym nie dała ale to rozumiem. Dla każdego po prostu co innego ważne i ważniejsze, teraz lecę myć moje boskie HS, hi,hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje bez naświetla też koło 5000 wychodzą. Nawet nieco mniej. A że naświetla mam dwa, w nich szyba potrójna, w dodatku P4, drzwi aluminiowe i dwukolor (bo na zewnątrz antracyt a w środku białe) to i kwota się odpowiednia zrobiła. Osobiście uważam, że te drzwi są drogie - za drogie - ale wiem, że jeśli ich nie wezmę, to do konca życia sobie tego nie daruję i będę żałować więc przełknęłam już cenę i przestała robić na mnie wrażenie :D Miłego mycia :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie, ale powiedzmy, że na 99% ;) Drzwi od MS, ALUPROF MB-70, skrzydło 1120 i dwa naświetla po 390 cm. Pochwyt ze stali nierdzewnej, szyba P4, 3 szyby, wypełnienie Tey. Nie mogę tego modelu nigdzie na stronie znaleźć, a mam tylko bardzo kiepskiej jakości ksero z katalogu (nawet napisów nie widzę, bo rozmazane :mad:). Jak znajdę gdzieś, to wkleję. Brutto wyszło 10 902,65, przy czym to jest cena bez rabatu więc około 10 000 powinno ostatecznie wyjść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi dzisiaj kolejna rzecz do domu przybyła :lol: Kiedyś wskazałam palcem i powiedziałam, że przy najbliższej okazji chę TO dostać. No i mam :wiggle: Nie wiem jeszcze gdzie zagrzeje miejsce - możliwe, że na oknie w kuchni na przykład... Póki co zapakowane leży już pod schodami :wiggle:

 

http://i1.fmix.pl/fmi339/4ca11cbf002945b14e2afbf3/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atika, drzwi będą takie, tylko pochwyt cały ze stali.

 

http://i3.fmix.pl/fmi2530/3e2c14c1002489ee4e2aff12/zdjecie.jpg

 

Dodatkowo po bokach dwa naświetla takie jak w Hormanie, ale z takimi samymi podziałami jak w moich drzwiach - czyli 3 linie, zamiast 4.

 

http://i3.fmix.pl/fmi775/0cb4ae26002b79504e2aff68/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow no zajebiste, dawno nie wpadły mi w oko drzwi, superowe

 

Dzięki :p

 

Drzwi świetne, ale ich cena...:jawdrop:

 

india, ale to cena za full opcję. Jak zrezygnuję z 3 szyb i z szyby P4, to wyjdzie sporo taniej. A jak jeszcze zdecydowałabym się na kolor w środku taki sam jak na zewnątrz, to do 5000 mogę zejść. Tylko ja jakoś dwukolor chcę i akurat to raczej się nie zmieni...

 

iza, jeśli chodzi o okno w łazience,to rzeczywiście wygląda na malutkie...Jeśli jest taka możliwość,to zastanowiłabym się nad powiększeniem. Tylko musisz się zastanowić, jak z układem w łazience będzie, żebyś sobie większym oknem kłopotów nie narobiła, bo może się okazać, że prysznic się nie zmieści,albo coś innego... Powiększyłabym je, jeśli by to niczemu nie przeszkadzało...

 

Co do okna w kuchni...Ja też mam u siebie na wysokości 120 cm, ale na tej ścianie nie mam innych "tradycyjnych" okien, tylko takie wysokie więc wysokość 120 z niczym się nie kłóci. U Ciebie, przyznam,trochę mi ta różnica poziomów przeszkadza. Ale to mi, bo ja czepliwa w tych kwestiach jestem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witaj!

Sorry, że ja tak zawsze z nieaktualną sprawą wyskakuję, ale właśnie mi zaświtało coś nt mojej podłogowej lampy którą planuję.

Czy Twoje jest nadal w planach, czy już zmieniłaś koncepcję?

Bowiem mam pytanie. Przewidziałaś sprawę kabla? Czy będzie leżał na podłodze i sięgał do najbliższego gniazdka?

 

PS. Uwielbiam Artemide c sospensione. Widziałaś zapewne śliczny zestaw w domu plebusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monsanbia,myślałam, żeby w miejscu lampy zrobić po prostu gniazdko w podłodze. Nie chcę ciągnąć kabla po podłodze, bo ani to nie jest ładne, ani bezpieczne. Plan z Arco nadal aktualny :D

 

Lamp u plebusa wcześniej nie widziałam, ale już zdjęcia znalazłam i się zachwycam :D Dzięki za info :) Tylko się utwierdziłam w przekonaniu, że lampy piękne i takie właśnie chcę :wiggle: A przy okazji - lepiej z listwą, czy ze zwisami po bokach lustra? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monsanbia,myślałam, żeby w miejscu lampy zrobić po prostu gniazdko w podłodze. Nie chcę ciągnąć kabla po podłodze, bo ani to nie jest ładne, ani bezpieczne. Plan z Arco nadal aktualny :D

 

Lamp u plebusa wcześniej nie widziałam, ale już zdjęcia znalazłam i się zachwycam :D Dzięki za info :) Tylko się utwierdziłam w przekonaniu, że lampy piękne i takie właśnie chcę :wiggle: A przy okazji - lepiej z listwą, czy ze zwisami po bokach lustra? :lol:

 

No to klops. Nie do końca, bo jeszcze coś*mogę*pod parkietem ciągnąć, ale nie jestem pewna czy chcę mieć do końca życia gniazdko w podłodze. Co jak mi się lampa odwidzi? ehhh

 

A widziałaś zdjęcia plebusa tylko z wnętrza? Bo są*też z zewnątrz i widać je przez okna (czasami sobie do nich wracam by się pozachwycać :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja myślałam nie o takim normalnym gniazdku, tylko o takim "wyskakującym", które jest za równo z poziomem podłogi,więc w razie czego możesz dywanikiem przykryć jak lampę zmienisz. A nawet, jeśli nie dywanikiem, to nie przeszkadza, bo nie jest wystające... Nie będę teraz miała dostępu do swojego komputera, bo w drodze na wczasy jestem :lol:, ale jak wrócę, to Ci zdjęcie wkleję. To jest takie gniazdko na "klik".

 

Domek w całości widziałam właśnie. I w środku i z zewnątrz. Lampy CUDOWNE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam podobne w necie więc nie musisz czekać ;) O coś w tym stylu chodzi. Te pionowe oczywiście za wysokie, żeby w podłodze schować, ale zakładam, że znajdę takie, które się zmieszczą...

 

http://i1.fmix.pl/fmi2038/48cda876001517584e2c6a29/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi2526/1d45785500097b054e2c6a23/zdjecie.jpg

 

http://i2.fmix.pl/fmi1874/e439e10f002bedaa4e2c6a17/zdjecie.jpg

 

Szukaj pod nazwą Evoline.

 

Edit: TUTAJ

Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anna-maria, tak, znam te gniazdka. Widziałam je nawet na żywo kiedyś*w jakiejś knajpie.

Ale przy podłączonej lampie ono musi z podłogi wystawać, no i w ogóle jakieś*mam obiekcje przed montowaniem czegoś w podłodze. Ze to już zawsze na niej będzie, taki wrzód ;) Przewód też źle :( Nie wiem, muszę*to przemyśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...