Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

w salonie mam białe listwy przypodlogowe, do dupy zresztą są jak cholera dlatego będę je wymieniac na drewniane takie same jak podłoga w salonie, jak układałam podlogę to takich jeszcze nie było a teraz się pojawila w barlinku biała listwa delikatnie przecierana o wys aż 10 cm i na takie zmieniam cały dół, mąż cały czas się denerwuje ze nic nie będzie zrywal a ja mu na to że albo on to zrobi albo mój pracownik i to już postanowione i moze się krzyczeć ile tylko chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I napisz mi jeszcze reni - czy przy tej desce trójwarstwowej trzeba tak samo dylatację zostawiać przy ścianie? I czy te deski po jakimś czasie trzeba odświeżać? W sensie cyklinować, albo lakierować?

 

każda deska czy panel czy lita musi mieć dylatację ponieważ drewno pracuje i się rozkurcza a panel musi mieć jak "pływać" układany pływająco, jeśli chodzi o cyklinowanie to oczywiście mozna to zrobic ale ja bym sie w to nie bawiła, przy trójwarstowej desce która jest klejona do podłoza jest to ułatwione natomiast przy układaniu deski pływajaco byle partacz tego nie zrobi, nie ma się też co czarować warstwy własciwej na takiej desce jest około 3-5 mm reszta to sosna więc mówimy raczej o muśnięciu niż cyklinowaniu, raczej po 15 latach wolałabym zerwac i wymienic niż cyklinować, koszty cyklinowania i olejowania czy lakierowania mogą być troszkę niższe, moim zdaniem gra nie warta świeczki no ale można to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo są złe jakosciowo to listwy z mdf oklejone nędznym papierem, myć nie wolno bo się ściera, od mycia mopem podłogi się zabarwiają , ogólnie jak na nie patrze to na wymioty mnie bierze, mam białą listwę Witex, droga jak szlag a gówniana masakrycznie, podobno powinno się ją pomalować ale ja je zrywam i już
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Ty masz te dechy pływająco położone? Normalnie jak panele?

 

właśnie nie, mam klejone jak parkiet bo mam podłogówke a deska na podłogówkę tylko klejona, układana pływajaco na podkładze obniza jej stuteczność poprzez dodatkowy podkład, na górze mam panele pływajaco na podkładzie i na podłogówce i już bym tak nie ulozyła albo klejone panele albo deska klejona,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najgorsze jest to jak mówi ze drewniana listwa jest droga, albo stać mnie na podłogę drewnianą i jej wykończenie albo nie

 

Dokładnie. Zakładam, że jeśli wybierzemy panel drewniany, to listwa też drewniana. Zastanawiam się też, jakie są listwy do tego Eggera dąb biały loft, bo jeśli takie jak przy tych panelach do łazienki, to mogą być, ale jeśli takie typowe zaokrąglone plastiki, to wolałabym nie :sick:

 

W łazience będą takie...

 

http://i3.fmix.pl/fmi77/47468ac100274d244e1acf92/zdjecie.jpg

 

I te są ok. A tych Eggerowskich nie mogę znaleźć... Muszę w sklepie dopytać, bo się jeszcze okaże, że mi listwa panel zdyskwalifikuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na własne ryzyko, myslałam ze będzie za zimno i dodatkowo mam grzejnik ale podloga jest cieplutka,

 

No bo właśnie o to chodzi, że ja też tak robię. Tzn ja się uparłam, mąż się*stuka w głowę od prawie roku i twierdzi, że i tak te obwody wyłączymy, że podłoga się*rozejdzie, że drewno to izolator itede itepe. Na początku był wściekły i nie chciał słyszeć o łączeniu podłogówki z drewnem. Jeśłi drewno to bez podłogówki, potem machnął ręką i powiedział, że ja będę sama o zrywać jak się*popsuje.

Też*mamy grzejnik (na wszelki wypadek i do suszenia ręczników). A jakiej grubości masz tam to drewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o róznicę temperatur, aby nie bylo duzej róznicy temperatury powierzchniowej i spodniej a tak od dołu grzeje podłogówka a od góry grzejnik, lite drewno jest narazone na łudkowanie, ja wzięłam to ryzyko i od 8 miesiecy nic sie nie dzieje, a powiem wiecej podloga jest olejowana ,milutka w dotyku i jeszcze cieplutka nie ma nic lepszego dla golej stopy, także decyzja należy do ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to dobrze czy źle bo nie kumam

 

No źle. Przecież Tobie też te papierowe nie pasują. I mi obecne z papieru też nie... Wolałabym plastikowe (o zwykłych panelach teraz piszę, nie o desce), tylko takie nowocześniejsze w formie, czyli wyższe, bez zaokragleń, takie jak te wyżej do łazienki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anna listew na rynku jet tyle ze napewno coś wybierzesz ja mam do balterio u góry listwy drewniane fornirowane do paneli i wyglądają super , producent Decora bardzo duży wybór, anna nie wszystkie papierowe listwy są do dupy jakościowo, są też bardzo dobre a pisałam o konkretnej białej papierowej listwie z witexa, chyba musze polecieć na górę cyknąć ci to zdjecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, wiem, że nie wszystkie papierowe są do d...py, ale w tych akurat co ma Egger do dębu białego loft to nawet kształt mi się nie podoba... Ale jak piszesz - nie muszą być tej samej firmy. Listew jest tyle, że coś się da wybrać. Fotki koniecznie cyknij, bo ciekawa jestem :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...