Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

U mnie stan surowy zamknięty wyniesie - 226950 zł.

+/- 1000 zł.

 

Ja jak zrezygnuję z tego montażu okien na kotwach i ciepłego wkładu w oknach (bo tak jest u Ciebie - masz te bez wkładu i zwykły montaż, prawda?) to SSZ zmieszczę w 230 tysiącach, czyli identycznie jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ja sie czuję wywołana do tablicy.

Koszty Poznańskie dla porównania.

 

U mnie stan surowy zamknięty wyniesie - 226950 zł.

+/- 1000 zł.

Razem z ciepłymi oknami, roletami mechanicznymi, 2 bramami garażowymi Hormanna i wymarzonymi drzwiami zewnętrznymi za prawie 5000zł.

Dachu mamy 390m2. 186,5m2 pow. użytkowej + 40 garaż.

 

Więc chyba wyszło całkiem ok ;)

Ale na każdym etapie mocno negocjowałam ceny ;)

 

Kwota bez zakupu działki.

Ale obejmuje budowę wodociągu (5500zł.) i projekt indywidualny, oraz wszystkie, wszystkie wydatki - notuję wszystko łącznie z piwkiem dla budowlańców na zakończenie etapu.

 

 

Atika, nic tylko palnąć sobie w łeb ;)

Ja żadnego projektu w koszt sso nie wliczałam, ani piwka ;)

No mówię, może to kwestia tych bloczków

Ile kosztuje ocieplenie takiego (dużego jakby nie było) domu? Ja się nie orientuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie buduje ekipa z Lubonia - czyli jakieś 10 km od Poznania.

Okna z montażem - ekipa z Poznania - ceny mocno negocjowane.

Dachówka Biskupice - wiec prawie Poznań.

Wiązary - Odolanów - a one stanowią dużą kwotę - 41.500 zł.

Dach będzie jedynie robił dekarz z Nowego Tomyśla.

 

Ja każdy materiał sprawdzam, porównuję i negocjuję. Od wyjściowej oferty do ostatecznej na samym YTONGU z którego jest dom zaoszczędziłam prawie 12 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilonka, schody były w cenie domu - trochę dopłacaliśmy do innego drewna, ale generalnie "dawał" je developer.

 

Madeleine, nie będę pisać o wszystkim, ale mam teraz wannę za 2500 czy piekarnik za 3500. Dla mnie to nie jest niski standard. Ludzie kupują wanny za 300 złotych w Castoramie, sprzęt do kuchni poniżej 1000, bo akurat jest w promocji. Nie uważam w żadnym wypadku, że to źle, ale uważam, że między tym, co u siebie w domu ma Ania na przykład, czy reni, a wyposażeniem z Castoramy i mebli Bodzio jest jeszcze dużo innych fajnych rzeczy, które nie są szczytem designu, ale nie są też niskim standardem.

 

monsanbia, u mnie piwko też wliczone w koszty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu - ja mam te bez wkładu. Sama Pani z Chempo przyznała, ze tak właściwie to więcej to kosztuje niż daje, więc po tak szczerej rozmowie daliśmy sobie spokój. Montaż też robimy normalny, za to rolety montujemy jakoś "na ciepło". Nie wiem jak - pomysł kierbuda - kazał specjalnie zmieniać coś wprojekcie - zobaczymy.

W każdym razie ma być tak, ze skrzynka rolety nie stanowi mostka cieplnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monsanbia - jeśli chodzi o ocieplenie.

Będziemy kładli 15cm styropianu z grafitem, lambda 031.

Mamy 186m2 powierzchni - czyli wychodzi ok. 28m3 styropianu.

 

W grę wchodzi - Genderka - 204zł. m3

Albaterm - 168zł. m3

Swisspor - 174zł. m3

Neotherm 169 zł. m3

 

Czyli 4.704zł. - 5712zł. brutto za styropian.

Mam już dobrze wynegocjowaną cenę za klej do styropianu, klej do siatki, wszystkie listwy, podkład, tynk silikonowy CAPAROL - w cenie 7200 zł. brutto całość.

Ekipa za ocieplenie i tynki weźmie niecałe 7500 zł.

 

Ja mam 2 wylewane tarasy. Jeden malutki bo ok. 12m2, drugi prawie 25m2

Edytowane przez atika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja każdy materiał sprawdzam, porównuję i negocjuję. Od wyjściowej oferty do ostatecznej na samym YTONGU z którego jest dom zaoszczędziłam prawie 12 tys. zł.

 

Nam każdy materiał załatwiał wykonawca. Chcieliśmy sami, ale kiedy okazało się, że nie jesteśmy w stanie go swoimi negocjacjami dognić poddaliśmy się. Na głupią cegłę klinkierową po znajomości wynegocjowaliśmy 5pln/szt (wyjściowo pod 7), a ten 3,20! Może koszty robocizny budują tę naszą wygórowaną sumę. On robił dom od początku (od wejścia na zakrzaczoną działkę) do skończenia dachu. Za samą robociznę wziął 98tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine, nie będę pisać o wszystkim, ale mam teraz wannę za 2500 czy piekarnik za 3500. Dla mnie to nie jest niski standard. Ludzie kupują wanny za 300 złotych w Castoramie, sprzęt do kuchni poniżej 1000, bo akurat jest w promocji. Nie uważam w żadnym wypadku, że to źle, ale uważam, że między tym, co u siebie w domu ma Ania na przykład, czy reni, a wyposażeniem z Castoramy i mebli Bodzio jest jeszcze dużo innych fajnych rzeczy, które nie są szczytem designu, ale nie są też niskim standardem.

być może wyjaśnieniem jest fakt, iż ten podział podał architekt wnętrz - oni mają inne standardy do wszystkiego.

 

Ocieplenie domu - u mnie lekko licząc 12-15 tysięcy (plus grunt i tynk i robocizna za to).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monsanbia - jeśli chodzi o ocieplenie.

Będziemy kładli 15cm styropianu z grafitem, lambda 031.

Mamy 186m2 powierzchni - czyli wychodzi ok. 28m3 styropianu.

 

W grę wchodzi - Genderka - 166zł. m3

Albaterm - 159zł. m3

Swisspor - 174zł. m3

Neotherm 169 zł. m3

 

Czyli 4.452zł. - 4.872zł. brutto za styropian.

Mam już dobrze wynegocjowaną cenę za klej do styropianu, klej do siatki, wszystkie listwy, podkład, tynk silikonowy CAPAROL - w cenie 7200 zł. brutto całość.

Ekipa za ocieplenie i tynki weźmie niecałe 7500 zł.

 

Ja mam 2 wylewane tarasy. Jeden malutki bo ok. 12m2, drugi prawie 25m2

Atika: tą cenę genderki masz brutto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do SSZ, to kwoty, które tu podajecie trochę mnie przerażają...

ja jeszcze w excelu dokładnie wszystkiego nie podliczyłem, ale wiem z jaką kwotą startowaliśmy i ile nam teraz zostało...

więc wynika, że mnie SSZ kosztował 140 tys... dom z użytkowym poddaszem, niepodpiwniczony, 137m2 powierzchni, dach - 205m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przestałam liczyc koszty kiedy dobilismy do 200 tys ( mielismy wtedy chyba zamontowane okna i wplacone zaliczki na brame i drzwi wejsciowe).Wydawalo mi sie ze najgorsze za mna ale kazde kolejne prace (elektryka ,tynki itd kosztowaly wiecej niz ich wycena) Za kazdym razem musiałam dokupywac material lub doplacac do roboczny .Obecnie robimy elewacje i oczywiscie znow doplacalam za matarila brany w naszym imieniu przez wykonawce (koljene 6 tys) Najgorsze jest to ze nie ma nas na miejscu i nie moge kontrolowac zuzytych materialow zreszta prawde powiedziawszy watpie czy bylabym w stanie to posprawdzac.To samo jest z negocjacja cen -ja nie potrafie sie targowac :( Nie wiem jak wy to robicie ze dostajecie upusty -czy mailowo tez udaje Wam sie uzyskac niozsze ceny czy trzeba byc na rozmowie oko w oko ?:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esiak - sorki za pomyłkę. Ta cena za Genderkę jest netto - ta co Ty podawałeś dzisiaj. Wszystkie inne miałam spisane brutto - stąd wkradł się błąd i namieszałam. Zresztą Albaterm też wpisałam odwrotnie.

Już poprawiłam w poście by nie wprowadzać w błąd.

 

Chyba po wczorajszej nieprzespanej nocce - czas iść spać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esiak - sorki za pomyłkę. Ta cena za Genderkę jest netto - ta co Ty podawałeś dzisiaj. Wszystkie inne miałam spisane brutto - stąd wkradł się błąd i namieszałam. Zresztą Albaterm też wpisałam odwrotnie.

Już poprawiłam w poście by nie wprowadzać w błąd.

 

Chyba po wczorajszej nieprzespanej nocce - czas iść spać ;)

ten swisspor tak tanio stoi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzcie generki, bardzo mocno jakość im siadła, kiedy poszli na ilość. Informacje z kilku niezależnych źródeł.

 

28m3 na cały dom? matko, ja brałam ponad 50m3, wyliczyłam dokładnie, zostały mi 2 paczki...

Atika, a swoją drogą masz dobre ceny. Ale to na pewno 0,031, nie 0,033? sprawdź to jeszcze, niektórzy producenci mają dwa rodzaje grafitowego styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały towar na budowę załatwiam sam...

oprócz dachu, gdzie wykonawca załatwiał sam towar...

cały dach kupowałem jeszcze w grudniu, wykonawca podał mi kosztorys materiałów, ja sobie go porównałem w 5 hurtowniach, i jak wyszło, że nie próbuje jeszcze zarobić na materiale podpisałem z nim umowę...

a ponieważ on jest fachowcem i on ma się obowiązek znać, nie interesowało mnie czy zabraknie dachówki, czy będzie uszkodzona, czy starczy papy itd... podał ilości i kwoty i ja je zapłaciłem... i nic nie dopłacałem (oprócz jednego okna dachowego, które wymyśliliśmy w trakcie montażu pokrycia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...