Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

Ja jednak większość w cztery oczy negocjuję... Choć zaczynam od ofert na maila, potem część odrzucam, a jak jestem zainteresowana, to na spotkanie się umawiam.

 

Esiak, stąd różnica - masz domek z poddaszem. Mniej fundamentu, mniej dachu, no i prawie 100m2 kwadratowych mniej - u mnie powierzchni całkowitej 220 m2... Troszkę koszty się wyrównają, jak będziesz rury i elektrykę na poddasze ciągnął, bo materiału więcej zejdzie ;) U mnie na przykład 2 łazienki i PG obok siebie, przy wspólnej ścianie więc nie powinno być szału cenowego. Ciekawa jestem bardzo, jak będą się miały te nasze dyskusje i moje wyliczenia do tego, ile faktycznie wydam :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

heh, rury już mam poprowadzone i jest luzik, łazienkę mam nad kotłownią :) towaru nie wychodzi więcej, na poddasze idą tylko 2 rurki do rozdzielacza, a potem tak jak w każdej chacie, od rozdzielacza do każdego grzejnika, to raczej jak jest parterówka to wychodzi więcej, są dłuższe odcinki :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, rury już mam poprowadzone i jest luzik, łazienkę mam nad kotłownią :) towaru nie wychodzi więcej, na poddasze idą tylko 2 rurki do rozdzielacza, a potem tak jak w każdej chacie

 

Wiem, wiem, przecież napisałam, że TROSZKĘ się koszty wyrównają ;)

 

to raczej jak jest parterówka to wychodzi więcej, są dłuższe odcinki :p

 

Nie musiałeś tego pisać :p To mnie JESZCZE nie dotyczy ;) A odcinki u mnie długie, oj długie... Szczególnie korytarz ;)

 

Edit: I nie tylko korytarz... Wspominałam już, że muszę kupić prawie 100mb rynny? To na pocieszenie dla tych, którzy mają dwuspad i potrzebują 20 metrów ;) Swoją drogą Esiak, z ciekawości - ile masz rynny?

Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za styropian Austrotherma 15 cm grafit (0.31) placilam 203 zl brutto .Pani z hurtowni w Katowicach przyslala mi najpierw oferte na 148 zl ale po 2 tyg (ustalalismy szczegoly tynku,kleju itd) okazalo sie ze nastapila "pomylka" i cena za styropian jest juz nieaktualna.Nie wiem czy sa to celowe zagrania sprzedawcow aby skusic klienta do rozmow a kiedy juz mysla ze maja go w garsci wychodza takie "niespodzianki" Anna czy przygotowywujac sie do negocjacji ceny sprawdzasz ofert na necie (najtansze) i argumentujesz pozniej ze gdzies mozesz kupic taniej czy po porstu wymyslasz sobie jakas cene ktora jestes w stanie zaplacic i prubujesz zbic do tego pulapu?Pytam bo chyba pora nauczyc sie tej sztuki negocjacji tylko nie wiem jakich argumentow uzyc :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kakusku, po pierwsze zawsze jestem do spotkania przygotowana. Mam NA PIŚMIE oferty innych firm/wykonawców. Mam zrobione porównania ilościowe i jakościowe. Bo oferta na okna Schueco za 50 tysięcy i na okna NO NAME za 25 tysięcy nijak mają się do siebie... I, co najważniejsze, nie negocuję na ostatnia chwilę, bo wtedy przeważnie masz nóż na gardle i po prostu musisz coś wybrać. Ja robię wszystko z wyprzedzeniem. Dużym wyprzedzeniem ;)

 

Esiak, są rzeczy, które mogę mieć praktyczne i ekonomiczne, ale akurat dach musiał być kopertowy. A duży to już przy okazji wyszedł ;)

 

mon sanbia, jakie rynny bierzesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

28m3 na cały dom? matko, ja brałam ponad 50m3, wyliczyłam dokładnie, zostały mi 2 paczki...

Atika, a swoją drogą masz dobre ceny. Ale to na pewno 0,031, nie 0,033? sprawdź to jeszcze, niektórzy producenci mają dwa rodzaje grafitowego styropianu.

 

Niby 031. Ja mam za to dużo okien, bramy garażowe - odchodzi 45m2 - kazano mi odliczyć połowę jeśli chodzi o zakup styro.

No i mam z zewnątrz tylko 2,8mb - bo to parterówka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...