Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Asia, nie ma sprawy. Mnie te ustalenia też się przydadzą za jakiś czas ;)

 

Esiak, u mnie główny wyznacznik, to żeby wanna monolitem była, czyli żeby nie miała tego łącznienia przy samym brzegu. Poza Nearią jeszcze Mocoori Eliseo biorę pod uwagę.

 

http://emoty.blox.pl/resource/4_8_2v.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esiak, dzwoniłam :yes: Pierwsze wrażenia - pan miły, sympatyczny i, co najważniejsze, kompetentny, z dużą wiedzą. Na wiele pytań odpowiedział z biegu, szczerze powiedział, czego nie poleca i co może wyjść drogo. Dzisiaj jak będzie w biurze ma zerknąć i zrobić ofertę. Przyjazd do mnie na montaż nie jest problemem (oczywiście w pierwszym zdaniu zaznaczyłam, że to jakieś 120 km ;) ). Tak więc póki co dzięki za kontakt. Zobaczymy co z tego wyniknie. Myślę, że ostateczna rozgrywka będzie między HeKa a Chempo, bo mojego salonu MS mi nie polecają. Ponoć montaż partaczą, a już na kotwach przed licem muru to nawet zamontować nie potrafią. Czekam, przebierając nogami :wiggle:

 

P.S. pan został uprzedzony, że pół FM do niego będzie teraz dzwoniło :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło matko dziewuchy jeden wieczór mnie nie bylo a tu tyle stron do przeczytania, napisze cenowo jak to u mnie nie piszę o SSO czy SSZ bo juz mi sie w oczach kreci ale to co mam teraz bez ogrodzenia i ogrodu, widzicie co mam i jak mam i ze domek ma 146 m2 użytkowej i 190 całkowitej wydalam 580 tyś, liczę wszystko, na gotowo jak mieszkam dziś, do zrobienia ogrodzenie, rośliny, oczko wodne, miejsce na grila, a nie licze działki, kupiona wczesniej za zarobione, wydam jeszcze jakieś 40 tyś

 

Reni, nie powiem, zainspirowałaś mnie do budowania, myślałam, że to sporo większa inwestycja :yes:

Tylko co zrobić, jak działki kosztują drugie tyle? I to 600-metrowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reni, nie powiem, zainspirowałaś mnie do budowania, myślałam, że to sporo większa inwestycja :yes:

Tylko co zrobić, jak działki kosztują drugie tyle? I to 600-metrowe?

niestety, dziś dobre działki kosztują dużo, sam widzę po tym za ile kupiliśmy działkę 8 lat temu, a za ile chodzą teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilonka, to powiem Ci, że jak na wątku o parterówkach pokazywałam swój projekt w fazie tworzenia to tylko słyszałam, że koszmarnie drogi, że dach wielki, że koszty mnie zjedzą, że milion jak nic potrzebny itd... A okazuje się, że mozna negocjować, że można znaleźć fajna ekipę, że można szukać okazji cenowych i można dużo, dużo taniej mimo, że ani projekt, ani gotowy już dom na tani nie wygladają... Prawda, że koszty reni są zaskakujące? Nie powiem, że zaskakująco niskie, bo jednak to prawie 600 tysięcy, ale jak na taki standard wykończenia domu uważam, że kwota bardzo do przyjęcia :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze słyszałam, że budowa to studnia bez dna i tak też myślałam, a tu się okazuje, że to cena 90/100-metrowego mieszkania i to w stanie developerskim :jawdrop:

 

Jeśli licząc bez działki to rzeczywiście tak wychodzi. problem w tym, że jeszcze ziemię trzeba mieć, ale tu też różnie bywa... Generalnie działki drogie, ale można gdzieś coś fajnego wynaleźć. Albo nieco dalej, za miastem, albo nieuzbrojoną (jeśli koszty uzbrojenia nie będą nie do przeskoczenia), albo jak ktoś szybko chce się pozbyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, ale chodzi też o standard i wygodę życia, jeśli policzy się, że wykonczenie takiego 100-metrowego mieszkania to kolejne 100-200 tys. (stan developerski rożnie przecież wygląda), to wychodzi, że za własny domek trzeba dopłacić 100-200 tys. co przy tych kwotach stanowi pewnie z 10% ceny całości. A ma się i ogródek i kawał własnej ziemi i 50 metrów więcej do mieszkania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, co do standardu nie ma żadnych wątpliwości. Swój kawałek trawnika, przestrzeń...

 

Ilonka, co do stanu developerskiego... Wczoraj tak się zdziwiłaś, że mnie tak "mało" wykończenie wyniosło... Tylko u nas może rzeczywiście ten standard developerski wysoki był. Tzn, były schody właśnie, drzwi wewnętrzne (inne, ale musieliśmy tylko dopłacić różnicę, a nie płacić za całość), była też*w cenie jakaś ceramika, wanna, prysznic, baterie. My oczywiście wszystko zmienialismy, ale dopłacaliśmy tylko różnicę, a nie całośc. Może dlatego wyszła nam kwota taka, a nie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...