Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

Ilona Agata - zapraszam w moje rejony. Mi działkę udało sie kupić bardzo okazyjnie. Teraz wiem, ze właściciel sprzedaje 100zł. m2 - działki 1000m2. Ale można ponegocjować jak klient pewny i zdecydowany.

 

No to jak na Poznań to super cena. W tej cenie to teraz sprzedają te działki koło mnie - bo nam się taniej udało kupić (bo wtedy jeszcze uzbrojone nie były).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to wszystko tłumaczy :) U nas stan developerski to gołe (otynkowane co prawda) ściany często bez parapetów czy nawet pieca i grzejników :) Bez ścian działowych również się zdarza (w domkach i szeregowcach, nie mieszkaniach) - to nie jest oczywiście głupi pomysł, bo np. nasz sąsiad po zakupie mieszkania ściany poskuwał, piec, parapety (kamienne!) i grzejniki wymienia, taras również skuł, teraz czekam, co zrobi z płotem :) - normalnie płotów developer nie robi, nam się udało :)

Schody raczej się nie zdarzają, o drzwiach czy sanitariatach nie mówiąc :) Wtedy faktycznie wychodzi, że 1 tys./m2 to minimum :) U sąsiada pewnie x 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anna przelew poszedł dziś z samego rana, myślę że po południu bedzie u ciebie, jeszcze raz wielkie dzięki, a tak przy okazji, pięknie się nazywasz, dziewuchy wiem że biedny nie buduje ale jak mówiecie ze mój domek malo mnie wyszedł no to bogate jesteście, moja znajoma postawiła taki sam domek za 200 tyś, takze ja uważam ze mój sporo mnie kosztował biorąc pod uwagę że od tynków prawie cała robocizna to moje ręce, acha zapomniałam dodać ze nie policzyłam paneli ,deski i drzwi bo to tak poszło mi w firmę , wiec ogolny koszt to 580 tyś plus 30 tyś (drzwi i panele) i 40 tyle jeszcze wydam, więc 650 tyś za taki dosyć mały domek to moim zdaniem dużo, jezu skąd ja tyle kasy wzięłam??????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilonka, u nas parapety były (plastikowe niestety :mad:), kocioł gazowy też, grzejniki też. Było też ogrodzenie od frontu (jakiś ocynk), my robiliśmy sami tylko od strony ogrodu. Dla mnie wykończenie to było pomalowanie, położenie podłóg, glazury w łazienkach i wstawienie mebli.

 

reni, oczywiście, że to są duże pieniądze, tylko patrząc na Twój domek spodziewałabym się, że wyszło więcej... Co w sumie się zgadza, bo jak piszesz, że dużo pracy własnej, do tego trochę rzeczy było "gratis", do tego jeszcze nie wszystko masz skończone i masz w planach wydać trochę kaski, to rachunek się zgadza :lol: I zgadza się, że da się domek za 200 tysięcy wybudować. Jak ktoś ma takie możliwości to tak buduje i takie domki też fajne bywają, jeśli się je z głową i smakiem urządzi.

 

Dam znać jak przelew dojdzie. Nazwisko ładne mówisz? Panieńskie :) Po ślubie nie zmieniłam ;)

Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak milion dolarów

 

uśmiałam się, ale zawsze uważałam że jak kupię lodówkę za 15 tyś to na coś braknie, kasy nie wyczaruję ale sama gładzie robiłam czy całe sufity w domu, rozumiecie co sie da i umie się zrobić to człowiek zapieprza aby mógł kupić kibel za 2 tyś, inny powie że mu starczy taki za 400 zł, bo i tak sie tam robi ciagle cos brzydkiego , że tak powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anna, oj jakk technicznie się u Ciebie zrobiło. Troszkę poczytałam i doszlam do wniosku, że narazie do niczego mi to nie jest potrzebne, więc odpuszczam.

Ja nazwisko zmieniłam i to z miłą chęcią. Panieńskie nazwisko bardzo polityczne, choć w dzisiejszych czasach już nie robi takiego wrażenia jak sprzed 40 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu -a wracając do wczorajszej rozmowy o średniej i wyższej klasie wykończenia wnętrz.... my nigdy nie osiągniemy wyższej półki - bo wg dyskusji z linku który podałaś - panele są ble i dyskwalifikują dom, który chciałby do klasy wyższej awansować....

 

ale co zrobić jak lubimy panele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie panele też są super - ale w linku, który Ania wklejała toczyła się dziwna dyskusja. Jak ktoś ma panele i to za 40zl. to już nawet nie ma co mówić o srednim standardzie, tylko o niskim... dziwne podejście.

 

A ja przy 2 małych dzieci i wielkim psie na pewno nie zrobię miękkiej drewnianej podłogi, bo mi się o nią po prostu nie chce dbać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rere, moje też nieco polityczne ;)

 

atika, ale ja nie aspiruję do klasy wyższej :no: Tylko Madeleine pisała, że opis jaki podałam (Roca, TEKA, Tubądzin itd...) to standard niski. A ja uważam, że jednak średni. Standard niski, to (jak można przeczytać w tym wątku) płytki za 20 złotych i WC za 300 z marketu budowlanego z plastikową deską. Kibel Roca z deską wolnoopadającą kosztuje około 1000, wanna wtedy 2500. Jeśli to jest klasa niższa, to ja się zastanawiam, czym jest to, co jest poniżej? W jakim standardzie mają wykończone domy ludzie, którzy na budowę i wyposażenie wydają 200 tysięcy?

 

Co do paneli - w tym wątku jako standard średni pisze się o panelach za około 80 złotych. Płytki do 100 złotych. I ja się z tym zgadzam. A że drewno ZAWSZE będzie wyżej niż najlepszy chociażby panel - też trudno się nie zgodzić... To, że ja wolę panele, to jedno, ale że drewno jest surowcem naturalnym, bardziej szlachetnym, droższym, bardziej eleganckim - to dla mnie oczywiste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...