Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

monsanbia, ja mam wlasnie takie z panelami do dolu i murkiem i tez 30mb. Mam nadzieje, ze ania nie bedzie zla, jesli wkleje tu link, zebys sobie zerknęla...murek bedzie pokryty tym samym tynkiem, co dom ( bialym)

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?63764-Komfortowy2-z-MGPROJEKT/page23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monsanbia, ja mam wlasnie takie z panelami do dolu i murkiem i tez 30mb. Mam nadzieje, ze ania nie bedzie zla, jesli wkleje tu link, zebys sobie zerknęla...murek bedzie pokryty tym samym tynkiem, co dom ( bialym)

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?63764-Komfortowy2-z-MGPROJEKT/page23

 

Świetne!!! Dokładnie o coś takiego mi chodzi, z szerokimi słupkami! :)

Dzięki!

W ogóle fajny domek, tak zerknęłam tylko, ale zaraz poczytam

Możesz określić ile Cię to ogrodzenie kosztowało (murek -materiał z robocizną) i przęsła, brama? Gdzie to było robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hazeleyes, coś mi się link nie otwiera...

 

Podesłałam panu z HeKa mój wzorcowy domek i ocenił, że to chyba nawet RAL 7001. Taki

 

http://i1.fmix.pl/fmi1631/4eae6a6e000d37854e4e34f3/zdjecie.jpg

 

Ale mi się wydaje, że ten już za jasny jest. Co myślicie? Bardziej mi chyba ten 7012 leży...

Pan ma mi jeszcze zdjęcia z 7012 podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hazeleyes, coś mi się link nie otwiera...

 

Otworzyłam. Też fajne ogrodzenie. Przęsła kształtem idealne. Ja w tej chwili nie wiem, czy chciałabym takie wysokie murki i nieskie przęsła, jak to "moje" ogrodzenie, czy tak jak u Ciebeie - wysokie przęsła... Mogę tu wkleić zdjęcia, żeby sobie do nich za jakiś czas wrócić?

 

I jak możesz, to daj znać, jak to robiłaś (zwykły mur na fundamencie?) i jaki jest orientacyjny koszt. I skąd przęsła? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Dziewczyny.Aniu, pewnie, ze mozesz:-) Murek zostaly zrobiony na etapie budowy domu przez naszego murarza dlatego nie pamietam kosztów "murarki", ale tak jak aniu napisalas-fundament i potem murek.A co do paneli-sa to profile metalowe ( 8 cm) dostepne w kazdym skladzie budowlanym. Koszt profili: 2,5 tys + 2,5 tys. koszt robocizny ( spawanie, malowanie-maszynowe i montaz) Nie robila tego jakas super znana, czy duza firma, tylko pewien pan z polecenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee, no to koszty spoko. Ja ekipę mam do dogadania więc z wymurowaniem problemu nie będzie. Muszę w takim razie podjechać gdzieś do marketu budowlanego i zobaczyć, jaki jest standardowy wymiar przęsła żeby się wpasować ;) A wiesz moe, czy tekaie przęsła są też w jaśniejszych kolorach? Takich RAL 7012 na przykład? :D

 

Edit: Ale przęsła masz tylko od frontu? Czy na tej bocznej ścianie ogrodzenia też? Bo u mnie w WZ niestety zapis, że ogrodzenie nie moze być całe murowane, muszą być prześwity, więc na całości musiałabym przęsła robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałam z Panem z Heka......i powiedział mi, że wszystkie dostępne kolory mają w jednej cenie :(:( i teraz jestem w kropce... wszystkie inne salony mają w jednej cenie kolory podstawowe a za resztę trzeba konkretnie dopłacić więc je z automatu odrzuciłam a tu niespodzianka, no a teraz to już sama nie wiem. Mój projekt domu, który wizualnie szalenie mi się podoba ma okna właśnie w kolorze RAL 7012. A tak poza tym dostałam wycenę, która jest niestety droższa od MS nawet z tymi szalonymi rabatami w wysokości 67% ;) Pan ma jeszcze pomyśleć nad ostateczną ceną.... więc czekam z niecierpliwością
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, ze paleta RAL sni Ci sie po nocach:D Te profile nie wystepuja w kolorach. Moj pan dobral kolor (Ral:-)) do dachowki. Aniu, super drzwi. Ja wciaz czekam na swoje. Zaluję troche, ze nie wzielam z Heki -ale duzo drozej wyszly od tych moich obecnych, a byly z PCV ( a z Dierre -stalowe)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu - te drzwi 7001 to chyba właśnie idealnie jak te z Twojego "pierwowzoru". Mi się chyba bardziej nawet podobają niż kolor 7012.

 

Mi niestety nie. RAL 7012 podoba mi się dużo bardziej. Ale czekam jeszcze na zdjęcia od pana.

 

Anka, ja jeszcze wyceny nie dostałam, ale moja pewnie bardziej pracochłonna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, super drzwi. Ja wciaz czekam na swoje.

 

To nie są moje drzwi ;) Ja jeszcze ostatecznie nie wybrałam wzoru. Ale wertując paletę RAL w necie natknęłam się na drzwi, które od początku mi się podobają i które mam wycenione w moim salonie MS. Z doświetleniami oczywiście. Takie :)

 

http://i3.fmix.pl/fmi1090/b1979fa40005d9f44e4e3f2e/zdjecie.jpg

 

Tylko kolor nie ten, ma się rozumieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...