Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

Natomiast dla tych, które planują białą elewację - raczej niech celują w ciut jaśniejsze okna, bo kontrast jest spory. My w końcu zrobiliśmy bardziej szary tynk, bo po położeniu styropianu biel biła po oczach.

 

Bardzo dziękuję za tę informację. Tego się właśnie obawiałam - zbyt dużego kontrastu. Nie będzie RAL 7016 :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Małżonek jeszcze nie wrócił z budowy, ja zdążyłam już odwiedzić fryzjera :) No i właśnie odebrałam maila od Pana Roberta, który przemyślał wszystko i powiem wam, że cena jest prawie identyczna co MS :cool:. Czekam jeszcze na ostateczną odpowiedz o przedpłacie 100% no i chyba się wprosimy Esiak do Ciebie, żeby pomacać te piękne okna :D

 

Atika, coś mi się wydaje, że będziesz brała ekipy po Esiaku a ja po Tobie... normalnie łańcuszek szczęścia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie odebrałam maila od Pana Roberta, który przemyślał wszystko i powiem wam, że cena jest prawie identyczna co MS :cool:.

 

No i super ;) Ja nadal czekam :)

 

Słuchajcie, a ta przedpłata 100% polega na tym, że wpłacacie całość w zamian za rabat? Bo ja dotychczas to tylko jakieś zaliczki płaciłam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małżonek jeszcze nie wrócił z budowy, ja zdążyłam już odwiedzić fryzjera :) No i właśnie odebrałam maila od Pana Roberta, który przemyślał wszystko i powiem wam, że cena jest prawie identyczna co MS :cool:. Czekam jeszcze na ostateczną odpowiedz o przedpłacie 100% no i chyba się wprosimy Esiak do Ciebie, żeby pomacać te piękne okna :D

 

Atika, coś mi się wydaje, że będziesz brała ekipy po Esiaku a ja po Tobie... normalnie łańcuszek szczęścia ;)

a macajcie sobie ile chcecie... ;) ja nie mam nic przeciw :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam już ostateczną cenę. Teraz tylko umówić się na spotkanie bo przed decyzją o kupnie muszę pomacać ;)

No Esiak nieźle :):) Także Ania, czekamy teraz na twoją wycenę:) Nie mam jeszcze wybranych :bash: dachówek a dzisiaj kończy mi się urlop . Wszystkie firmy odradzają mi Bogena Innovo10 i Creatona a namawiają na Koramica albo Ruppa ..... no ale przecież sama muszę podjąć decyzję bo nikt mi nie pomaga w tych :bash: salonach. Każdy z nich ma taką przy której się upiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam ofertę z HeKa i usiadłam z wrażenia... Po pierwsze pojawia się w nich jakiś magiczny rabat w wysokości 65%... To jaka musi być marża na produkcie, jeśli przedstawiciel może sobie pozwolić na rabat w takiej wysokości? Albo, czy cena wyjściowa jest rzeczywistą, realną ceną jaką można dostać za dany produkt? Czy celowo jest absurdalnie wysoka, żeby było widać, jaki to fajny i wysoki rabat się dostało... Po drugie cena (po rabacie na rolety i drzwi) jest ponad 100% wyższa od ceny jaką dostałam od Schueco w Szprotawie. W salonie, gdzie nikogo nie znam, na nikogo się nie powoływałam i, co najważniejsze, jeszcze niczego nie negocjowałam, tak więc jest szansa, że będzie jeszcze niżej. W tej wycenie ze Szprotawy mam co prawda wycenione rolety na taśmę, ale mam też informację jaka jest cena silnika więc nawet dodając do wyceny 24 silniki wychodzi prawie 2 razy taniej... Mało tego - cała oferta wyszła 100% drożej niż oferta na okna drewniane od reni. Temat będę oczywiście drążyć, bo może się okazać, że na okna też dostanę 65% rabatu :roll: Ech...

 

Edit: I jeszcze po szczegółowym porównaniu... Wszystkie okna MS TytanoweThermo z wkładem termicznym mają współczynniki niższe niż Schueco. WSZYSTKIE! Myślę więc, że szkoda czasu na negocjacje...

Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, 100% drożej? to jak to możliwe..? jakie Ty masz wymiary okien i jaką ilość..?

w MS wkład termiczny jest montowany tylko do pewnej wielkości okien, musisz mieć to wyszczególnione, bo do większy okien stosują zwykłe wzmocnienia stalowe i współczynniki od razu idą w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esiak, napiszę, co mam w ofertach... Współczynnik pierwszy wpisuję dla oferty od pana Roberta, drugi dla MS TytanThermo, trzeci dla MS bez wkładki termicznej.

1) 600x2100 - 1.3 - 0.95 - 1,2

2) 2100x900 - 0.91 - 0.7 - 1.0

3) 2700x2300 (okno trójdzielne stałe, FF) - 0.87 - 0.81 - 0.9

4) 2300x1800 - 0.87 - 0.85 - 1.0

5) 600x1200 - 1.08 - 0.95 - 1.2

6) 1800x1200 - 0.95 - 0.86 - 1.1

 

Okien mam łącznie 24 sztuki. Pomijam tu okno suwane, bo pierwotnie było wyceniane jako balkonowe z ruchomym słupkiem i nie wszędzie mam je tak wycenione. Liczę je w dalszym ciągu jako balkonowe, żeby oferty były porównywalne...

 

I teraz odpowiednio do powyższego schematu ceny brutto

HeKa 79194,84

MS TytanThermo 32390,00

MS bez wkladki termo 26735.

Pisałam 100%??? O matko, toż to prawie o 150% więcej wychodzi przy wersji droższej i o 200% drożej dla wersji tańszej.

Żeby nie było... Okna Włoszczowa drewniane wyszły pi razy oko 60 000, a Schueco gdzie indziej liczone razem z roletami ręcznymi niewiele ponad 50 000. Zakładając, że rolety to jakieś 20000, same okna 30 000. Cena z HeKa jest dla mnie absurdalna.

 

Nie, nie mam policzonego rabatu na okna. Rabat jest na drzwi i rolety.

 

Edit: Okna drewniane MS niecałe 60 000.

Oczywiście wszędzie piszę tylko o oknach. Rolety to kolejna historia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj mi maila, wyśle Ci jak wyglądała moja oferta...

czyli nie masz jeszcze ostatecznej wyceny, bo jak uwzględnisz rabat, to okna wyjdą Ci coś koło 27tys...

moje okna przed rabatem były wycenione na 50tys, a samo tarasowe (łukowe) na 14 tys :)

 

Tak sobie liczę, ze jak na okna będzie rabat 65% to wyjdą kołó 28 tysi i byłoby git. Tylko teraz mnie te współczynniki zmartwiły. Ale w sumie te okna są pomiędzy tytanowymi tehrmo z tymi zwykłymi MS więc jest to jakis kompromis. Ale nie za taką cenę!

 

Esiak, ja już na pożegnanie macham i miłego wieczoru życzę. Zbieramy się do drogi, bo już czas :) Napisałam do pana Roberta i jeśli będzie w stanie zaproponować mi bardziej rozsądne ceny za okna to chętnie dalej z nim będę rozmawiać, bo pan rze czowy, kompetentny i dokładny, tylko ceny póki co nie teges ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...