Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Okna TYTANOWEtermo PVC z wzmocnieniem termicznym MS (w poz. 1 zastosowane będą wzmocnienia stalowe) wyposażone we wkłady trzyszybowe

 

Nie mam czegoś takiego... Mam tylko "Okna TYTANOWEtermo PVC z wzmocnieniem termicznym MS wyposażone we wkłady trzyszybowe: CENA".

I już mnie nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu coś masz nie tak.

Moje okna od Pana Roberta - 42534 - rabat 67% - wartość okien po rabacie 14036 !!!

 

Mi powiedzieli, ze dają takie rabaty, bo ceny na rynek zachodni, a rabatami dostosowują sie do Polski.

Spójrz na koniec oferty - bo w pozycjach masz ceny bez rabatu, dopiero na samym końcu odjęty rabat. Niemożliwe, żebyś akurat Ty go nie dostała ;)

Jak odejmiesz rabat - okna bedziesz miała za 26134zł. !! Wiec super cena ;)

 

Ja gdybym nie przesmradzała, ze mi sie Cava nie podoba, to też bym kupiła okna z HeKi bo ceny są bardzo ok.

 

Miłej i bezpiecznej podróży !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że okna z obniżką 65% to gorący temat :) Ania faktycznie jak będziesz miała chwilę to zobacz, że powinnaś na wszystko mieć zniżkę 65%. Ja właśnie zajmuje się umawianiem z Panem R. na rozmową na żywo:) bo chciałabym okna obejrzeć i podpytuje się o współczynniki, bo tego nie miałam opisane... a tak a propo Drutex dał mojemu mężowi ofertę o 3000,00 tańszą niż MS i Heka. Już nie chce mi się zajmować oknami... sądzę, że współczynniki które podają wszystkie firmy to są typowe chwyty marketingowe a jak jest naprawdę to nikt nie wie. Kto się dobrze sprzeda tego klient.

Esiak a tak w ogóle to skąd masz namiar na Pana R.? Wysyłałeś maila na stronie Hekaplast?

Na ofercie mam w ogóle dziwny opis szklenia i współczynnika przenikania ciepła dla szyby. Raz w opisie mam Szkło: 4-16A-4-16A-4, a na rysunku okna Szkło: 4-12A-4-12A-4, taka samo UG=0.5 w opisie a na rysunku U=0,7. Zapytałam się o to Pana Roberta. Zobaczymy co napisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy czy szklenie jest w ościeżnicy czy w skrzydle...

skrzydła mają grubszy profil i wtedy wchodzi inny pakiet szybowy, np 0,5...

w moim oknie tarasowym, 2 części mają szklenie w ościeżnicy (0,7), a drzwi czyli skrzydło mają 0,5

 

Widzę, że okna z obniżką 65% to gorący temat :) Ania faktycznie jak będziesz miała chwilę to zobacz, że powinnaś na wszystko mieć zniżkę 65%. Ja właśnie zajmuje się umawianiem z Panem R. na rozmową na żywo:) bo chciałabym okna obejrzeć i podpytuje się o współczynniki, bo tego nie miałam opisane... a tak a propo Drutex dał mojemu mężowi ofertę o 3000,00 tańszą niż MS i Heka. Już nie chce mi się zajmować oknami... sądzę, że współczynniki które podają wszystkie firmy to są typowe chwyty marketingowe a jak jest naprawdę to nikt nie wie. Kto się dobrze sprzeda tego klient.

Esiak a tak w ogóle to skąd masz namiar na Pana R.? Wysyłałeś maila na stronie Hekaplast?

Na ofercie mam w ogóle dziwny opis szklenia i współczynnika przenikania ciepła dla szyby. Raz w opisie mam Szkło: 4-16A-4-16A-4, a na rysunku okna Szkło: 4-12A-4-12A-4, taka samo UG=0.5 w opisie a na rysunku U=0,7. Zapytałam się o to Pana Roberta. Zobaczymy co napisze ;)

tylko nie Drutex!!! to taka różnica jak pomiędzy Audi a Matizem, to i to jeździ, ale to inne klasy...

 

ja mam w ogóle szklenie: 4-18A-4-18A-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esiak chciałabym kontynuować tą rozmowę, tylko nie wiem czy w dzienniku Ani- jeszcze się obrazi, że jej zaśmiecam ;)

MS napisało mi, że wszędzie oprócz chyba dwóch okien jest współczynnik 0,5, za to nie podało współczynnika dla całego okna- ale to można sprawdzić w ich kalkulatorze.

Przed chwila Pan Robert mi odpisał: "Odnośnie szklenia to w programie mamy szybę 0,7, która różni się od 0,5 tylko szerokością ramek międzyszybowych i na rysunku nie mogę tego zmienić" O co komon??

Chodzi o to, że w Heka mam mniejsze odległości międzyszybowe i większe współczynniki tzn. gorsze? W MS 3-16-3-16-3 i Ug=0,5, a w Heka 4-12-4-12-4 i Ug=0,7.

Cholera wiedziałam, że co za dużo to niezdrowo i mi się włączą już kombinacje :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, my już na miejscu, tak więc co jakiś czas zerknę na FM ;) Aniu, jeśli nie masz swojego wątku to dyskusję możesz prowadzić tutaj. Nie obrażę się... W kwestii rabatu - moje niedopatrzenie. Dostałam dwa pliki z wyceną okien. Pierwszy w cenie regularnej, drugi z rabatem (zakopał mi się gdzieś i go nie otworzyłam.) Po rabacie okna niecałe 30 tysięcy. Nie pamiętam teraz dokładnie, a nie mam tu swojego komputera więc nie sprawdzę... Tak czy siak poprosiłam pana Roberta o ponowne przeliczenie, bo w tej cenie mam właśnie TyatnoweThermo z lepszymi współczynnikami. Jeśli cena zeszłaby w okolice 26-27 tysięcy to zastanowię się nad ofertą.

 

A ja dzisiaj na spacerze widziałam dom wielorodzinny - grafitowy dach, rynny tytan cynk i do tego szare okna. Ale nie antracyt, tylko szare właśnie. C U D O :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esiak chciałabym kontynuować tą rozmowę, tylko nie wiem czy w dzienniku Ani- jeszcze się obrazi, że jej zaśmiecam ;)

MS napisało mi, że wszędzie oprócz chyba dwóch okien jest współczynnik 0,5, za to nie podało współczynnika dla całego okna- ale to można sprawdzić w ich kalkulatorze.

Przed chwila Pan Robert mi odpisał: "Odnośnie szklenia to w programie mamy szybę 0,7, która różni się od 0,5 tylko szerokością ramek międzyszybowych i na rysunku nie mogę tego zmienić" O co komon??

Chodzi o to, że w Heka mam mniejsze odległości międzyszybowe i większe współczynniki tzn. gorsze? W MS 3-16-3-16-3 i Ug=0,5, a w Heka 4-12-4-12-4 i Ug=0,7.

Cholera wiedziałam, że co za dużo to niezdrowo i mi się włączą już kombinacje :bash:

jesli masz profil Cava CT 70, to wchodzi tam bez problemu pakiet 0,5...

chyba, że masz jakieś okna nieotwierane, wtedy szkli się w ościeżnicy, a ponieważ ościeżnica jest węższa to wchodzi tam tylko pakiet 0,7..

co do MS, nie brałbym pakietu, gdzie szyby mają grubość tylko 3mm...

co do tego, że rysunek wyceny pokazuje inaczej, może tak jest w programie ustawione, ja też tak miałem w wycenie (na rysunku było: 4-12-4-12-4 Ug=0,7), ale spójrz obok rysunku na uwagi, tam powinnaś mieć coś takiego:

Poz. nr 2:

Gabaryt: 1375 x 1530

System: Schueco CT 70 AS

Kolor: 2 X NUSS,2 x Nussbaun

Szkło: 4-18A-4-18A-4 UG=0.5 SP

Listwa: Cava

Uszczelka: Standardowe

Rama: 8865 RAMA 68 mm

Skrzydło: 8868 CAVA 83 mm

Okucie: UR - lewe,UR - prawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w rodzinie na temat instalacji, kotła, grzania i innych takich dyskusję miałam. Wujkowie, fachowcy, doradzali nam co i jak i na 99% będą zmiany... Miały być grzejniki na ścianach a tam, gdzie się nie da (czyli w zasadzie na całej otwartej części, gdzie okna są do ziemi) grzejniki kanałowe. Zdecydowaliśmy, że chyba zamiast kanałowych podłogówkę zrobimy. Czyli garaż i 3 pokoje/sypialnie grzejniki pod oknami, a na reszcie domu podłogówka i dodatkowo w łazienkach grzejniki "ręcznikowce". Dotychczas byłam przeciwna podłogówce, ale w sumie nie wiem dlaczego ;) Grzejników kanałowych z kolei cały czas się bała, bo to jednak kurz w powietrzu, dziura w podłodze, no i kasa spora... Tak więc atika, po powrocie na przyspieszony kurs mailowy się zgłoszę, bo u Ciebie zdaje się podobnie będzie ;) A ponieważ temat instalacji jest zaraz za oknami mam nadzieję, że temat okien dość szybko zamknę i będę mogła się tym zająć :) Mam jeszcze jakies tam obawy, czy podłogówka na pewno wystarczy i czy zimno nie będzie, ale myślę, że skoro wiele osób tak robi, to chyba jest OK ;)

 

Pozdrawiam wakacyjnie :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Anna-Maria:)

Mogę mówić Aniu;)?

 

Znalazłam Cię u Atiki, cały stary dziennik przejrzałam, na nowy na razie zabrakło mi czasu:)

Ale mam pytanie o kominek w Arkadii: co to za wkład? Jaką ma szerokość cała obudowa od ściany do ściany?? Pytam bo kominek będziemy mieli tez narożnikowy a bardzo spodobał mi się Wasz pomysł...

 

A nowy projekt rewelacyjny!!!

Piękna parterówka wyjdzie i jaka przemyślana, bardzo mi się podoba:)

Będę sledzić Wasze poczynania:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Fajnie, że ten stary dziennik ktoś jeszcze podgląda ;) O kominku możesz poczytać w starych komentarzach (na stronie 3 masz kilka słów, są zdjęcia zabudowy itd.). Ale musisz wiedzieć, że poziom naszej świadomości budowlanej był wtedy zupełnie inny :D Na temat kominków nie wiedzieliśmy nic, w sumie to nawet przeciwnikami kominka byliśmy (dziś nie wiem, jak to możliwe :jawdrop:) tak więc kominek zakupiony bez większego namysłu, najtańszy, w markecie... Ale działa, pięknie ogrzewa dom więc jest OK :) Wymiary mogę Ci podać, jak wrócę do domu. Wymierzę i napiszę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu ja Ci tylko napiszę, że u mnie będzie wszędzie tylko i wyłącznie podłogówka. Nie będzie grzejników.

Tylko w garażu jeszcze do przedyskutowania z instalatorem - albo 2 pętle podłogówki, albo grzejnik - ale podłączony do obiegu podłogówki, więc będzie max. 40stopni miał - ale to garaż.

Nie chcieliśmy mieszaczy i dlatego ten grzejnik do podłogówki zostanie włączony.

 

Jedynie dodatkowo w naszej łazience będzie grzejnik elektryczny, ale taki służący jedynie jako suszarka do ręczników. (wymóg meża, ja bym wolała tego nie montować, ale niech Mu będzie).

 

Ja podłogówkę kładę wszędzie co 10cm.

 

Pytaj o szczegóły - postaram sie pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu, w kwestii tej podłogówki odezwę się po powrocie, bo będę miała duuuuuuuuuuuużo pytań ;)

 

Dostałam ostateczną wycenę z HeKa. Okna 26500, rolety 21500 (brutto), co razem daje 48 tysięcy. Nie ma w tym montażu na kotwach. Muszę się zastanowić nad tą ofetrą, bo Chempo dało mi ofetrę na 48 tysięcy z groszami, ale na okna TytanoweThermo i lepsze współczynniki. HeKa jest więc dla mnie alternatywą dla okien zwykłych MS, ale dla tych termo już nie... Tylko teraz i tak nie mam przy sobie pozostałych wycen i trudno mi to szczegółowo przeanalizować. Temat musi więc poczekać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...