Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Magda ale moje to SBS firmy Miele, tak na równo mi zrobili ci od kuchni, a wysunięta nie jest bo ona boki ma dłuższe niż ta część docelowa więc jak patrzysz od góry to odstaje od ściany a jak patrzysz z boku to dotyka ściany

 

No to może nawet nie wiesz kochana, ale to jakaś bardzo nietypowa SbS;) Typowe potrzebują baaardzo dużo miejsca na otwarcie drzwi, przez co przeważnie potrzebny jest dystans od sąsiednich szafek/scianek, a jeszcze często lodówka, a dokładniej jej drzwi muszą być wysunięte przed linię zabudowy:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może nawet nie wiesz kochana, ale to jakaś bardzo nietypowa SbS;) Typowe potrzebują baaardzo dużo miejsca na otwarcie drzwi, przez co przeważnie potrzebny jest dystans od sąsiednich szafek/scianek, a jeszcze często lodówka, a dokładniej jej drzwi muszą być wysunięte przed linię zabudowy:sick:

 

Liebherra SBSy też mają głębokość 63cm i mają specjalnie ścięte ranty drzwi. Tak by się normalnie otwierały przy bliskiej zabudowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzę, że Liebher też nie ma typowej 90-tki, tylko wielkie te SBS, koło 120 cm:roll: Ja jeśli już upchnełabym jedynie taką do 90 cm, ale takiej z możliwością montarzu w bliskiej zabudowie nie widziałam - musi mieć marginesy:(

 

a widziałaś kiedyś 90-tkę sbs na żywo?

Bo jak dla mnie, to taki sbs w ogóle nie ma racji bytu.

Część chłodziarki za mała (śmiesznie mała), zamrażarki tudzież. Gdybym miała się zastanawiać nad sbsem 90, na pewno wolałabym fajną dużą chłodziarkę z zamrażarką, a nie wąskie niewiadomoco

Przemyśl to, bo potem może się okazać że to była zbyt pochopna decyzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, Monsambia, że się choć ciut mylisz ;)

Ja się mieszczę spokojnie w lodówce 180 zabudowanej, nigdy nie jest wypchana na full, mimo robienia dużych zakupów dwa razy w miesiącu. Ale z zamrażarką nie, no i mąż chce kostkarkę. No i fajnie będzie, jak dzieci sobie sięgną po jogurt czy co tam chcą do lodówki bez stołka.

 

Lodówka wolnostojąca ma np. takie wymiary:

Pojemność całkowita brutto 377 l

Pojemność chłodziarki netto 278 l

Pojemność zamrażarki netto 75 l

http://www.topmarket.pl/lodowka-gorenje-nrk-6201-mx-p49841.html

 

Lodówka SBS:

Łącznie 538 l

Lodówka 365 l

Zamrażarka 173 l

http://www.topmarket.pl/lodowka-side-by-side-lg-gs-5163-pvmv-p50208.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, okna Heka są nieporównywalnie ładniejsze od MS, jakość wykonania już widać z daleka :) Pan Robert, który też się z nami spotkał u Esiaka też fajny, Esiak też fajny, czyli ogólnie wszystko było fajne ;);) A tak na poważnie, wizualnie okna Heka mają dużego plusa, w MS spoiny były grube, nieładne i to była pierwsza rzecz która mi się rzuciła w oczy ale mąż kazał mi nie przesadzać ;), w Heka spoiny "na nitkę" piękne. Kształt okien też bardziej mi odpowiada niż MS Thermo. Widać, że są to okna z górnej półki. Pan Robert, w związku z tym, że mam nadproża przystosowane pod rolety Integro ( chyba tak samo jak Atkia, bo mamy tego samego kierownika ktory to wymyślił) bardzo fajnie mi podpowiedział jak można je zamontować, żeby i okno i rolety były prawidłowo zamontowane (tego nie powiedział mi Pan z MS, bo jak się pytałam to chcieli mi cofnąć okna do środka muru i przymocować do cofniętego nadproża). Ale najważniejsze Pan Robert będzie sam ocieplał na zewnątrz ścianę pod skrzynkę z roletami i sam powie ile potrzeba jest ocieplenia a Pan z MS powiedział, żebym sama sobie obliczyła i sama ociepliła i oni przyjdą na gotowe ( taka samo mi mówili wszyscy pozostali przedstawiciele np. Oknoplast) poza tym jako jedyni chcą zamontować mi okna na kotwy nie ingerując w konstrukcję ram- MS chce się przewiercać przez ramy i montować okna na śruby. Będę miała okna takie same jak Ty tzn. długieeee :) i nikt nie chciał mi zamontować na kotwy. I jeżeli mój wspaniały mąż potwierdzi mi, że mam brać.... to biorę Heka. Resztę może Tobie opisać Marcin bo on opisywał mi montaż. AA i co do współczynników, dostałam cały wykaz okien ze współczynnikami z Heka i porównywałam z kalkulatorem MS i faktycznie MS przy wzmocnieniach termicznych mają lepsze współczynniki ale ja nie mam wzmocnień termicznych i współczynniki bez tych wzmocnień w MS są dużo gorsze. A z kolorem tez mam dylemat bo spodobał mi się również kolor do których nie można dobrać rolet :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie, wizualnie okna Heka mają dużego plusa, w MS spoiny były grube, nieładne i to była pierwsza rzecz która mi się rzuciła w oczy ale mąż kazał mi nie przesadzać ;), w Heka spoiny "na nitkę" piękne. Kształt okien też bardziej mi odpowiada niż MS Thermo. Widać, że są to okna z górnej półki.

ot, potęga marketingu ;) To jest dokładnie ta sama półka. Podobnie jak Jezierski i kilka innych marek.

U mnie spoiny są cienkie? Ale ja mam wzmocnienia termiczne.

 

Masz ściany trzywarstwowe, że chcesz montaż na kotwach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, bardzo dziękuję Ci a wyczerpującą relację ;) Wygląd wyglądem, bo to kwestia gustu w sumie, natomiast do HeKa bardzo przekonuje mnie postawa Pana Roberta i raczej znikomy i na odczepnego kontakt ze strony MS. MS ze wszystkim zwleka, odpowiada po kilkunastu dniach, wszystko w ofercie bardzo enigmatycznie. Jak zaczęłam dopytywać o te wzmocnienia stalowe to dopiero coś w temacie powiedzieli. Podobnie z tym suwanym oknem - napisali drobnym druczkiem, że bez gwarancj... Pan Marcin od razu powiedział, co można zrobić, żeby gwarancja jednak była itd...

 

Co do montażu - MS wyceniło to, o co ja prosiłam, bez komentarza, bez doradzania. Klient chce, klient dostaje. Nie ważne, że klient się nie zna i prosi o coś, czego nie potrzebuje. Montaż na kotwach wycenili na prawie 6000. Pan Robert powiedział, że u mnie bez sensu jest montaż na kotwach, bo mam 15 cm ocieplenia, a taki montaż robi się jak jest więcej styro, albo jak mur jest grubszy. W ramach normalnego montażu natomiast zaproponował montaż nieco przed licem muru. Wysunięcie na jakiś centymetr ramy. Wtedy też mostki się niweluje i bez dopłaty to jest, bo to jest normalny montaż, tylko z przesunięciem.

 

A współczynniki... Jest tak jak piszesz... MS ze wzmocnieniami mają nieco lepsze, ale te bez wzmocnień juz gorsze niż HeKa. Ja wyszłam z założenia, że jeśli cena HeKa będzie taka jak MS ze wzmocnieniami, to postawię na lepsze współczynniki, ale Pan Robert w ostateczności zaproponował ceny w sumie takie jak MS bez wzmocnień miałam, a współczynniki w przypadku moich okien prawie wszystkie są poniżej 1 więc chyba nie ma się co czepiać...

 

Rolety - Krispol niestety z szarości ma 7016 i 7001. Z tych dwóch wolę niestety antracyt, bo ten 7001 ani szary, ani srebrny, jakiś taki nijaki jest... W 7012 rolety robi SKS. Pan Robert ma mi wycenić, ale te rolety będą droższe. Jeśli 1-2 tysi, to w sumie OK, ale jeśli 5-6 tysi, to już smutniej :( Poczekamy, zobaczymy. Jeśli dostanę wycenę w RAL 7012 w tymi roletami SKS w rozsądnej cenie to wybiorę HeKa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Robert, w związku z tym, że mam nadproża przystosowane pod rolety Integro ( chyba tak samo jak Atkia, bo mamy tego samego kierownika ktory to wymyślił) bardzo fajnie mi podpowiedział jak można je zamontować, żeby i okno i rolety były prawidłowo zamontowane

 

O co chodzi z tymi nadprożami? Ja mam otwory okienne większe o 20cm od okien, z miejscem na roletę. Roleta pod ociepleniem będzie. A u Ciebie jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, juz odpowiadam. Dobrze zauwazylas-okna sa w kolorze orzecha-jak juz wiesz od p. Roberta wlasnie. Jesli bedziesz potrzebowac jakichs szczegolow zgrzewów, czy klamek-daj znac, podrzuce fotki, zebys sobie wszystko dokladnie zobaczyla. Okna i serwis baaardzo polecam. Dzieli mnie od p. Roberta jakies 500 km a gdy pojawil sie problem w kwestii osadzenia HS-a wzgledem podlogowki, p. Robert zjawil sie z pracownikiem...nastepnego dnia i problem rozwiazali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieli mnie od p. Roberta jakies 500 km a gdy pojawil sie problem w kwestii osadzenia HS-a wzgledem podlogowki, p. Robert zjawil sie z pracownikiem...nastepnego dnia i problem rozwiazali.

 

To ja już nie mam wątpliwości... MS musiały się zastanowić, czy zrobia dla mnie ofertę, bo mają 120 km :jawdrop: Pan Robert się nie zastanawiał ;) A też ma do mnie jakieś 120 km.

 

Okna orzechowe raczej nie będą mnie intersowały. Na tej wizualce u Moni wydawało mi się, że są grafitowe, stąd pytanie moje, bo problem z kolorem mam :mad: Normalnie zaczyna mi po głowie chodzić, czy z rolet nie zrezygnować. No bo przecież nie wezmę sobie koloru, który mi się nie podoba :mad: A 7001 mi się nie podoba :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może nawet nie wiesz kochana, ale to jakaś bardzo nietypowa SbS;) Typowe potrzebują baaardzo dużo miejsca na otwarcie drzwi, przez co przeważnie potrzebny jest dystans od sąsiednich szafek/scianek, a jeszcze często lodówka, a dokładniej jej drzwi muszą być wysunięte przed linię zabudowy:sick:

 

ale ja mam blendę po jednym boku bo by drzwi uderzały o piekarnik a po drugim nie mam już mebli, poza tym ona dziwna raczej nie jest bo wszystkie sbs wzorowane na miele czy liebherr, u mnie nic nie wysunięte i wszystko gra jeśli chodzi o otwieranie i użytkowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna Maria, faktycznie lipa z MS... jednak to prawda, kupujemy głównie serwis przed- i posprzedażowy. Nie dziwię Ci się, że wolisz Hekę - przy takiej obsłudze też bym wolała. Ja akurat nie mogę narzekać na swojego pana, wprost przeciwnie, stąd taki, a nie inny wybór.

Ale z kolorami zastanów się jeszcze raz, 7016 to naprawdę prawie czarny kolor. Jakbym mogła cofnąć czas, wzięłabym jaśniejszy. Zerknij do dziennika Mazo, ona ma jaśniejszy kolor, do bieli fajnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madeline, ja 7016 nie wezmę. Za ciemny jest. Napisałam, że wolałabym 7016 od 7001, bo po prostu bardziej mi się podoba, ale nie wezmę go (chyba)... Tak jak pisałam wyżej, ostatecznością będzie rezygnacja z rolet, bo okna w 7012 dostanę bez problemu. Plus taki, że oszczędzam jakieś 25 tysięcy. Niestety minusów jest dużo więcej :sick: Czekam jeszcze na wycenę HeKa tych drugich rolet, ale jak wyjdą sporo więcej niż Krispolu, to też będzie problem...

 

Zaraz zerknę do Mazo.

Edytowane przez anna-maria3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor na dużej powierzchni wychodzi zupełnie inaczej niż na małej. Na etapie okien nie rozważałam żadnego innego koloru niż 7016, a teraz żałuję, że nie wzięłam jaśniejszego. Musieliśmy zrobić ciemniejszą elewację, bo przy ciemnych oknach prawie biała biła straszliwie po oczach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam u Mazo. Ktoś już zadał pytanie o kolor okien, ale póki co nie ma odpowiedzi... Według mnie to 7001, a przynajmniej tak drzwi wyglądają. Dla mnie trochę za jasne. Tak patrzę na te moje fotki... 7001, 7012, 7016... Gdybym miała brać w ciemno, bez oglądania na żywo, to 7012 jednak...

 

http://i1.fmix.pl/fmm123/5af4771a001d11d94e4e34f3/zdjecie.jpg http://i1.fmix.pl/fmm36/3c876f3f0009ad284e4d1d9c/zdjecie.jpg http://i3.fmix.pl/fmm2652/ab1ff4d80021ee9c4e4d1d62/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...