Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

Jakby ktoś miał wątpliwości, to wklejam dla porównania :lol2:

Nawet kominek tak samo usytuowany :wiggle:

 

http://i2.fmix.pl/fmi2404/6a7c49c700179ce24e608cfd/zdjecie.jpg

 

http://i3.fmix.pl/fmi397/0152d857002aa1234e608d08/zdjecie.jpg

 

Nie oszukujmy się. Nawet, jeśli bym wcześniej na ten projekt trafiła, to i tak bym go nie budowała, bo jest ogromny. Ma 370 m2 powierzchni. Ale też tak masz, że jak szukałaś projektu, to takich fajnych nie było? Wszystkie do d... I na indywidualnym się skończyło, bo jak miałam zacząć coś przerabiać, to juz lepiej od podstaw było projekt robić... A teraz same pereki znajduję.

 

TEN juz wcześniej wklejalam. Bardzo mi pasuje.

 

Ostatnio TAKI wyszukałam. Tylko do naprawdę drobnych zmian. Po prostu z (9) zrobiłabym gardrobę ogólną i trochę zmian w układzie łazienek. Reszta OK.

 

A ja jak rok temu szukałam, to kurcze nawet o parterówkę z czterema pokojami ciężko było. A teraz wysyp normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziewczyny, ale mój jest równie piękny :rotfl: Nada kocham go miłością pierwsza - wszak wyszedł spod mojej ręki ;) Pewnie gdybym drugi raz go rysowała, to jakieś niuanse bym zmieniła, bo póki co wszystko mi pasuje... A płaskiego dachu i tak nie mogłabym mieć (wtedy dom z przeszkleniami zupełnie innego wyrazu dostaje), bo u nas w WZ minimum 30 stopni... Ale oczyma wyobraźni widzę, że mój dom z płaskim dachem od strony ogrodu wygldałby baaaaardzo podobnie więc w rzeczywistości buduję taki właśnie rozłożysty, przeszklony domek z patio, tyle, że w kompromisie z warunkami zabudowy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, masz superowy układ pomieszczen i to atrium jest extra. Czy ono jest zadaszone? Jeden moj znajomy ma atrium centralnie w srodku domu.Bardzo fajny efekt. Jutro mam spotkanie z p. od dachu (podbitki) i zobaczymy co powie na wytyczne, ktore dostalam od Roberta. A a propos Roberta:-), kiedy wizja lokalna w sprawie koloru okien?:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hazeleyes, to Wy już na TY jesteście? No, no, no... :wiggle:

 

My chcieliśmy podjechać dzisiaj, ale pan Robert nie mógł. Teraz natomiast my przez jakiś czas nie możemy więc spotkanie najwcześniej po 18 września. Chcemy najpierw podjechać 7001 zobaczyć, bo to jednak najtańsza opcja w tej sytuacji. A nuż się spodoba ;)

 

Swoją drogą ja mam w okolicy kilka budynków (sklepów), w których szarość okien bardzo mi pasuje, ale pracownicy oczywiście nie wiedzą, jaki to kolor RAL :D

 

Nasze atrium jest zadaszone, ale otwarte. To znaczy nie jest oszklone, tylko na powietrzu. Taki kawałek zadaszonego tarasiku. "Wcięcie" w budynku :) Tutaj je widać... Mniej więcej po środku :)

 

http://i1.fmix.pl/fmi502/640339c200205d4e4e5fcf6f/zdjecie.jpg

 

A ja dzisiaj byłam w sklepie i siedziałam na Chesterfieldzie. Bomba! Wygodny, twardy, głęboki, więc można wygodnie usiąść. Ten wybór to z pewnością dobra decyzja :yes: Nie siedziałam na fotelu, ale "macałam" i też bardzo nam się podobał.

 

queene, zbieżność rzutów podniosła mnie nieco na duchu ;) Że jednak mam jakąś namiastkę tak pięknego projektu ;) I tak sobie myślę, że gdyby go nieco zmniejszyć, zabrać kilka metrów w każdym pomieszczeniu, to może jego budowa byłaby bardziej realna dla przeciętnego Kowalskiego. Bo teraz, to utopia jakaś. I podczas budowy i potem, jako utrzymanie domu. Ale piękny jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, kurczę, nie znam się na projektach, bo nie szukałam;) Ale gołym okiem widać, ze ten z linku jest dramatyczny i nawet nie można go porównać do Twojego:no: Dla mnie Master Bedroom za ścianą telewizyjną salonu to jakaś totalna porażka - kto chciałby tak mieszkać? Od wejścia do salonu prowadzi wąski korytarzyk przez cały dom - mijasz kible, część sypialnianą - no masakra jakaś:sick: Dom musi mieć tak wydzielone strefy jak Twój: wchodzisz i kierujesz się prosto na salon z jadalnią i kuchnią, dopiero stąd albo w przeciwnym kierunku możesz dostać się do części sypialnianej, najlepiej odizolowanej. Niby główne wejście spełnia te warunki, ale idę o zakład, ze nikt nigdy nim nie wejdzie;) Goście będą przekonani, że wejściejest od przodu przy garażach, a właścicielom nie będzie się chciało obchodzić pół domu;) - beznadzieja:no: Ten projekt to porażka:no: Edytowane przez MagdaZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie można go porównać do Twojego :no:

 

Miło mi, że tak piszesz :D

 

Madziu, ja raczej jako główne wejście traktowałam to z wiatrołapem. Wtedy układ salonu i części dziennej jest jak u mnie. Wchodzisz bezpośrednio na salon i jadalnię, a część nocną masz całkowicie osobno, z boku. Sypialnię za salonem potraktowałabym jako pokój gościnny, a jeden z czterech pokoi w części nocnej jako gabinet.

 

Ten projekt zrobił na mnie wrażenie, bo po prostu mi się spodobał, tak bez wnikania w szczegóły, bo i tak nigdy go nie wybuduję. Ale jak patrzę na niego okiem krytycznym, myśląc o jego potencjalnej budowie, to widzę sporo wad :) Poza metrażem - brak garderoby ogólnej, słup między kuchnią a jadalnią - nie znoszę słupów, stosunkowo mała kuchnia jak na taki metraż domu - mało szafek w niej będzie, za duża łazienka przy "sypialni rodziców" a za mała w części nocnej domu, gdzie korzystać z niej będą 3-4 osoby. I pewnie jeszcze kilka innych by się znalazło... Tyle, że każdemu wedle potrzeb... Dla wielu moje wady mogą być zaletami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te drzwi też mi się podobają. I ten HS z bliska pokazany - kolor jest OK. Szperam w poszukiwaniu fotek, żeby się jakoś nastawić i przygotować do wizji lokalnej. Mój portfel byłby mi bardzo wdzięczny, gdybym 7001 wybrała, zamiast do 7012 dopłacać... Ale nic na siłę ;)

 

Chciałabym jeszcze coś z białą elewacją znaleźć,*żeby kontrast zobaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...