Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I budujemy... Projekt indywidualny.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A mnie się biała elewacja podoba ;) Nie Twój efekt - ale dla mnie jak znalazł. Bo już się zaczęłam bać, że przy bieli będzie "dawać po oczach", ale jest fajnie. Może nie będę wymyślać ciemniejszych kolorów na elewację, tylko zostaniemy przy jaśniutkim, bardzo jaśniutkim szarym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jescze jeden dom znalazlam. Elewacja nie jest w całości biała, ale jest dużo białych elementów więc widać to, co chcę zobaczyć. Zestawienie na tych zdjęciach nawet mnie przekonuje ;)

 

http://i1.fmix.pl/fmi95/95ad0aaf000713e84e64b5d9/zdjecie.jpg

 

http://i3.fmix.pl/fmi2692/6470ad6c00177d8c4e64b5d8/zdjecie.jpg

 

http://i2.fmix.pl/fmi1560/9d92b02e00095c794e64b5d4/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Ania, ja nie w temacie do końca, bo ostatnio mam mało czasu (początek roku szkolnego, więc dniami i nocami siedzę w papierach ;)), ale jeśli chodzi o okna, to podobają mi się zarówno ciemne jak i jasne, chociaż taka mała uwaga (z serii oczywistych oczywistości): jasne do jasnej elewacji (białej, ewentualnie jasna szarość), ciemne natomiast są uniwersalne (na moje oko wyglądają dobrze z bielą jak i z ciemniejszymi kolorami). Nie podobają mi się jasne okna na zdjęciach domów w ciemnej cegiełce :no: Nie podobają mi się również te ciemne okna ze szprosami :no: - są na to zbyt nowoczesne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilonka, to takie króciutkie wyjaśnienie... Okna dostępne są we wszystkich możliwych kolorach, ale rolety już tylko w tym ciemnym, antracytowym 7016 i jasnym, srebrno-szarym 7001. Za każdy inny musiałabym sporo dopłacać. 7016 uważam, że są za ciemne, bo chciałabym osiągnąć efekt podobny do domu bobiego, a ten antracyt zupełnie się w tę koncepcję nie wpisuje... Staram się wieć "polubić" 7001. Za kilka dni jadę go zobaczyć na żywo. Oczywiście u mnie TYLKO proste okna (bez szprosów i łuków) i TYLKO z białą elewacją (bez cegiełek, bez innych kolorów).

 

Uważam, że na tych ostatnich zdjęciach (chodzi o ten biało-żółty dom) ten kolor 7001 wygląda całkiem fajnie w zestawieniu z bielą :yes: Ale to tylko zdjęcie więc do końca mu nie ufam ;)

 

W tych cegiełkach też mi się nie podobają, ale wklejam co znajduję, bo tych okien za wiele w necie nie ma ;)

 

reni, ale co masz na myśli? Że struktura drewna powinna być na oknie? Czy w ogóle, że nie plastik, tylko drewniane okna? Bo ten temat już przerabiałam i niestety cenowo drewno jest dla mnie niedostępne przy tej ilości okien i rolet :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3mam kciukasy, zebys szybko i bezbolesnie podjela decyzje:-)

 

Dzięki. Po dzisiejszej rozmowie z panem Robertem wiem, że mam twardy orzech do zgryzienia, bo te rolety SKS wyceniane są w Niemczech (więc pewnie cena będzie niemiecka). Poza tym, są one traktowane jako zamówienie indywidualne, specjalne, co też pewnie podniesie cenę... Wolałabym już te BeClever w normalnej cenie więc z drżeniem kolan pojadę zobaczyć te okna 7001. Jak nam się nie spodobają to wyjścia są 3...

- Antracyt 7016, bo też jest jako standardowy kolor bez dopłat (wolałabym nie),

- rezygnacja z rolet i wtedy okna mogą być w dowolnym kolorze, bo cena za okna się nie zmienia (też wolałabym nie),

- dopłata do rolet w dowolnym kolorze... Chyba też wolałabym nie ;)

Jedyne rozsądne wyjście - polubić i zaakceptować 7001, tak więc kciuki się przydadzą :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

jestem bardzo ciekawa twoich wrażeń. Zaczęłam rozważać szare okna u siebie w domu i ten 7001 jakoś do mnie nie przemawia, mam wrażenie, że jest bardzo jasny i z dachem w takim kolorze i z jasną śmietankową elewacją nie będą dobrze wyglądać.

Z elewacją będą się zlewać a z dachem będą tworzyć zbyt duży kontrast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...