Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tzintzin

Recommended Posts

Ziemniaki gotują się 45 minut na indukcji, na elektrycznej max 5 min dłużej.

 

Ło matko -jak długo uzywam płyty to jeszcze nie zdarzyło mi sie gotowac ziemniaków w przeciagu tak długiego czasu-no chyba ze lubicie pirre. Ziemniaki ,ryz czy makaron gotuje 10-15 min i to całkowicie wystarcza :)

 

Poza tym zastanawiam sie co daje blokada na płycie.Tęz mamy blokade i z niej wcale nie korzystamy, bo nie ma potrzeby,tym bardziej ze tak jak piszesz nie macie jeszcze dzieci. Przecież płyta zaczyna działac dopiero jak sie postawi na niej naczynie-no chyba ze w waszym modelu załacza sie nawet bez naczyń :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A co myślicie o sprzęcie firmy BECO? Szukam płtytę grzewczą gazową + piekarnik + okap 60cm + zmywarkę wszystko pod zabudowe ale w wersji oszczędnej. Początkowo myślałem o całym sprzęcie AMICI, później zmywarke chciałem zamienić na MASTERCOOK'a a reszte zostawić amiki a wczoraj widzialem tani piekarnik i plyte BECO. A teraz juz ic ie wiem. HEhe :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o sprzęcie firmy BECO? Szukam płtytę grzewczą gazową + piekarnik + okap 60cm + zmywarkę wszystko pod zabudowe ale w wersji oszczędnej. Początkowo myślałem o całym sprzęcie AMICI, później zmywarke chciałem zamienić na MASTERCOOK'a a reszte zostawić amiki a wczoraj widzialem tani piekarnik i plyte BECO. A teraz juz ic ie wiem. HEhe :-?

 

Zdecydowanie odradzam Beco!! Kuchnie z Amicy i okap można polecić,zmywarki już nie:) Mastercook robi dobre zmywarki,ale wiadomo zdecydowanie tutaj rządzi Bosch/Siemens.

Jeśli już kupować piekarnik+płytę to tylko w zestawie bo jest dużo taniej.W razie pytań zapraszam do mnie http://www.agdeldom.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko -jak długo uzywam płyty to jeszcze nie zdarzyło mi sie gotowac ziemniaków w przeciagu tak długiego czasu-no chyba ze lubicie pirre. Ziemniaki ,ryz czy makaron gotuje 10-15 min i to całkowicie wystarcza :)

tia, niestety dostaliśmy worek ziemniaków na jesieni i są tak wredne, że gotują się tyle co napisałem i ani minuty krócej. Moja matka gotująca na gazie narzeka że gotują jej się godzinę :-\ Na szczęście jesteśmy głównie „ryżożerni”, a ziemniaki gotujemy naprawdę „od święta”

 

 

Poza tym zastanawiam sie co daje blokada na płycie.Tęz mamy blokade i z niej wcale nie korzystamy, bo nie ma potrzeby,tym bardziej ze tak jak piszesz nie macie jeszcze dzieci. Przecież płyta zaczyna działac dopiero jak sie postawi na niej naczynie-no chyba ze w waszym modelu załacza sie nawet bez naczyń :-?

Nie wiem czy doczytałaś, ale mamy płytę mieszaną a blokadę wyłączają koty o których wspomniałem we wcześniejszym poście. Płyta ceramiczna rozgrzewa się bardzo szybko i istnieje prawdopodobieństwo że któryś z „sierściuchów” mógłby sobie poparzyć łapy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam instrukcje do tej zmywary:) 2 wersje(1 bardziej czytelna)

 

P1 - mycie wstepne, P2 - intensywny, P3 - automatyczny, P4 - ekonomiczny, P5 - szybki, P6 - mieszany, P7 - ekspresowy. (masz w instrukcji na stronie producenta:] )

 

czyli tu:

http://www.mastercook.com.pl/work/product/docs/zQsDGo.pdf

 

a jeszcze dodam kasek ktory trudno zdobyc czyli to co producent daje w prosbie o czytelna instrukcje:D

 

http://rapidshare.com/files/95220908/LF-073IT_65ITX_65IT1X_65IT.pdf.html

 

za pare dni(jutro ja podlaczam) napisze swoje wrazenia z mycia. wy podzielcie sie swoimi:)

 

kupilem na zadowolenie.pl(najnizsza cena na ceneo. dzis doszla:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale numer... A w instrukcji dolączonej do zmywarki nie ma programów... Toz naczy są, ale wypisane wszystkie, dla wszystkich modeli. Cała tabela... Ja metodą prob i błędow dochodziłam do tego, ktory program jest który... A instrukcji w internecie nie czytałam, bo skoro miałąm na papierze :oops:

I tak sama sobie roboty dołożyłam. Ale dumna z siebie jestem, bo rozszyfrowalam poprawnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczylo na ceneo zajrzec(odszukac zbi 073) tez w komentarzach jest to co podalem u gory. w instrukcji (tej pierwszej) tez jest zaznaczone hehehe

 

Nie zaglądałam nigdzie, bo miałam instrukcję drukowaną. Nie sądziłąm, że w necie będzie inna instrukcja (bardziej rozbudowana...) :D

 

czyli nie kupowalas w internecie?? ja tam takie rzeczy wole miec taniej:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam.

 

Kupiłem ta płytę bo ładnie się prezentuje i pod wpływem opini, że mastercook robi w miare dobry sprzęt za rozsądne pieniądze.

Teraz wiem, że zakup szaklanej czarnej płyty gazowej nie był dobrym rozwązaniem bo brudzi sie bardzo szybko, podobno jak się coś rozleje to mogą przestać działać pokrętła (przeczytane na internecie), ale najwiekszy problem to te polerowane elementy aluminiowe (te z których idzie płomień). Po pierwszym użyciu zrobiły się na nich ciemno brązowe plamy i strasznie ciężko jest je doczyścić. Byłem w sklepie w którym ją kupiłem i gostek powiedział, że takjest z tymi częściami we wszystkich płytach gazowych i że to nie ma raczej sensu reklamować bo producent tego nie uzna.

Do osób, które mają płyty gazowe - macie takie plamy? Jak tak t czym je czyścicie żeby nie zniszczyć tego połysku na tym elemencie?

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewasz mleko do kubeczka, podstawiasz pod dyszę, pienisz, przełączasz ekspres z funkcji pienienia na funkcję parzenia, podstawiasz kubek ze spienionym mlekiem pod kranik, z którego bedzie leciała kawa, parzysz kawę...

Oczywiscie zależy, kto jaką kawę lubi - ja pijam w duzą iloscią mleka, dlatego do cappucino daję jakieś 1/3 kubka mleka. Jak sie spieni, to wyjdzie 2/3, reszta to kawa.

Powodzenia i smacznego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model z dwoma polami indu i dwoma klasycznymi elektrycznymi. Na codzien używam dwóch pól, podobno w ciazy nie powinno sie indu uzywac

skąd takie info? Jest taka uwaga w instrukcji?

ktos z forum mi kiedys link do strony wysłał... nie wiem czy w to wierzyc ale jak bylam w ciaży to lekarz sugerował np korzystanie z mikrofalówki z pewnej odległości. Generalnie mam do tego wszystkiego mieszane uczucia, dlatego napisałam "podobno". A kuchenkę 2na 2 wzielismy ze wzgl na rozrusznik serca taty-bo tu na pewno nie wolno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...