Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bławatkowe komentarze


Ardea

Recommended Posts

Cześć:)

 

Dziś mam dzień na komputer, u nas już ferie...

Starsza Siostra " w gościach" u najlepszej przyjaciółki, Młodsza w objęciach taty.

 

Zamierzam nadrobić forumowe zaległości i coś Wam wysłać (o ile net mnie nie wyrzuci...)

 

Z tym śniegiem to takie marzenie, on za oknem, na parapecie, na świerkach... ogień w kozie, kawa w filiżance...

 

Idę nabić kurczaka na butelkę i wracam czytać i oglądać:bye:

Edytowane przez Ardea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ardea

    2967

  • agalind

    1588

  • pumpaluna

    1153

  • Esiak

    730

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Udało mi się coś wreszcie wysłać UFFFF

 

Znalazłam fajny wątek o kuchniach wyróżnionych w danym roku - piękne wnętrza, ale... mimo że moja na ich tle wypada raczej blado to bym się na żadną z nich nie zamieniła, bo w każdej jest coś nie po mojemu...

 

Jedna byłaby prawie idealna, gdybym zdjęła zasłony, dodała zioła i wymieniła okap - to dowodzi, że urządziłam idealną kuchnię dla siebie skoro takie cuda mnie nie satysfakcjonują.

 

A znam jeszcze parę fantastycznych kuchni, które się nie znalazły wśród wyróżnionych:)

Edytowane przez Ardea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszło.

A Twoja kuchnia mnie się bardzo podoba :yes: Świetna, bardzo ciekawie położona podłoga w salonie i ładne te pieńki brzózkowe. Nie myślałaś, żeby między nimi powiesić szklane bomki z t-lightami w środku?

 

Masz też widzę na ścianie podobne „bohomazy” jak u mnie, ale ładne. Ja ich mam 12 i kiedyś w drodze spadek – oby jak najpóźniej – z jakąś nieokreśloną ilością. Piszę „bohomazy”, bo to malarstwo abstrakcyjne. Nie zawsze robiące na mnie złe wrażenie. My jednak mamy kilka takich na widok, których od 24 lat dostaję drgawek.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlane muszą świetnie wyglądać. Nie zawsze musisz włączać. Te szklane przezroczyste bombki można użyć w celu zrobienia ciepłego spec-nastroju.

Od święta.

U mnie też sporo sztucznego światła, ale w kuchni nad stołem mam żyrandol IKEA, w którym są i żarówki i świece. Przy świecach robi się nawet w mojej kuchni fajnie. W salonie pod belkami w okolicy kominka wiszą bombeczki. Zazwyczaj puste, ale od święta palę w nich świeczuszki.

Stąd mi przyszło, żeby się z Tobą tym pomysłem podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohomazy, ujęły mnie historią... niespełniona miłośc, młody kopenhaski malarz, cykl "Refleksji" zresztą obraz płynął do mnie z Danii. Przyciąga wzrok gości, możliwe że ze względu na gabaryty, a nie na wartości artystyczne;) i każdy mówi co widzi... jest zabawnie:p

 

Taki kawałek historii musi wisieć na ścianie. Poza tym ma ładną korystykę. Pożywka dla wyobraźni.

 

Nasze to spuścizna po wuju malarzu, jednym z prekursorów polskiego abstrakcjonizmu. Sporo w tym eksperymentów w dość ponurych lub agresywnych kolorach. Jest taki jeden, który kojarzy mi się z nieświeżą wątrobą, inny zupełnie jak dziecinny „paw”. Niestety mój J. je wszystkie bardzo sobie ceni, bo wuj jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mój obraz kojarzy mi się trochę z układem krwionośnym... taka fizjologia miłości... do serca:D

 

A te lampki to wiem że dawałyby doskonały, bajkowy efekt, tylko te moje skojarzenia:cool: zbyt bożonarodzeniowo by było razem z brzózkami, ale pomysł do zapamiętania i wykorzystania.

 

Ja uwielbiam wszystkie Twoje pomysły i te dawane mnie i te podczytywane u innych:yes: im dłużej muszę się nad nimi zastanawiac i do nich przekonywac tym lepiej, bo stymulująco:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi :hug:

 

Powieś świeczuszki na święta.

 

Uważam, że drugie oko widzi rzeczy, których sami nie zauważamy. Dlatego w pracy chociaż często się wkurzam, że klient mnie namawia do zmian, bo tak chce, to zawsze się nad nimi zastanawiam i próbuję wprowadzać, bo to jedyny sposób, żeby przekonać się czy, nie daj Bóg :p, ma rację on a nie ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatko dziękuję za zaproszenie do Twoich wnętrz :hug: :wiggle:

Byłam bardzo ciekawa tych drzewek między salonem i jadalnią w ostatecznym kształcie. Wyglądają super :yes: I drewno w wiadomym przybytku też mnie frapowało :D. Czym potraktowałaś dechy? Tylko lakierem?

W każdym pomieszczeniu widać Twoją sympatię do natury i to, że dobrze się w nim czujecie. Trudno o większą przyjemność z bycia gościem u Was. Olcia jak widzę lubi błękity :D, a w łazience podobne rozwiązanie jak u mnie planowane - czyli płytki do połowy :). Zdradzisz co to za lampa nad lustrem w łazience z wanną? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestaka, właśnie o to chodzi, żeby się nie zamykać na pomysły:yes:

 

Ewo, lampki - reflektorki to Italux robot (nic nadzwyczajnego), a ta centralna szklana kula - z targu staroci.

 

Dobrze sie domyślasz, że błękit to nie mój pomysł, ale pokoje dzieci rządzą się swoimi prawami;)

 

A dechy nieoczyszczone, zleżałe i szare pomalowałam lekko biała bejcą i głęboko matowym lakierem.

Edytowane przez Ardea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatko i do mnie dotarło, tylko ja odpisuję z opóźnieniem :D

Piękne, ciepłe naturalne wnętrza miłośników przyrody.

Pewnie mnie zbesztasz za tę propozycję, ale ja w zagajniku brzozowym widziałabym klatki z ptakami (oczywiście nie takimi, które żyją u nas na wolności)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zeberki australijskie – bardzo romantyczne ptaszki łączą się w pary raz na całe życie. Mogą być też ryżowce, . Fajny pomysł. Jedna elegancka klatka. Taka delikatna zakończona ażurową kopułą wisząca między brzózkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...