Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bławatkowe komentarze


Ardea

Recommended Posts

No to współczuję niezmiernie :)

Nowofunlandy według mnie nie wyglądają ani groźnie, ani nie są agresywne. Ale swoją masą potrafią odstraszyć intruzów :) Ale najczęściej robią po prostu za poduszki dla dzieci.

Leonbergery są piękne:) I jeszcze dogi niemieckie, ale decyzja już dawno została podjęta :)

Decydując się na budowę domu miałem mieszane uczucia. Oboje rodziców dopiero co pokończyli swoje domy, jednie namawiali mnie do kupna mieszkania, drudzy do inwestycji w dom. W końcu doszliśmy do porozumienia, i jedni i drudzy uznali, że nie ma co płacić SM po 500zł za czynsz, skoro można to wydać na coś innego.

A u Was jak to było? Zrobiło się mało miejsca, czy po prostu chcieliście mieć swoją małą ojczyznę? ;)

P.S. Oczywiście mam nadzieję, że nie liczycie że zamieszkamy w przeciągu najbliższych 3-4 lat w domku ;) Będzie baardzo powoli, właściwie to forum muratora będą się należały jakieś zaślubiny albo coś w tym sensie... Natomiast z drugiej strony nie zdawałem sobie sprawy ile jest materiałów do budowy domu. I jak widzę jakie ewanz ma problemy z doborem okien już się boję co będzie o mnie :( Tyle jeszcze nauki przede mną w tym kierunku, a co najlepsze, że jak ja będę wstawiał okna to pewnie zmieni się technologia itd itp :(

Edytowane przez klaudiuszozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Ardea

    2967

  • agalind

    1588

  • pumpaluna

    1153

  • Esiak

    730

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miejsca mało było od początku - mąż się wprowadził do mojego, tak naprawdę jednoosobowego mieszkania, ale fajnie jest być blisko siebie...;) Potem urodziło się dziecko i już byliśmy za blisko;) Dom - wydawał się drogi, dużo zachodu, materiały, ekipy, a my zieloni! Marzenie o własnej ziemi zwyciężyło nad obawami, pomogli sąsiedzi racząc nas urokami blokowej akustyki i szalejące ceny mieszkań oraz czynszów.

 

A co do psa to mężowi i córeczce podoba się husky:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Husky też są śliczne, ale bałbym się że nie dałbym rady w ich utrzymaniu. Chodzi mi przede wszystkim o to, że potrzebują dużo ruchu oraz chłodu. Mój sąsiad ma 3 husky i zimą ciągają go po śniegu na takich specjalnych saniach :) Fajnie to wygląda, a i widać, że psiaki mają super zabawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!nareszcie znalazłam trochę czasu by poczytać Twój dziennik.Ładny domek budujecie i co ja widzę- to już zalewanie stropu się szykuje -no super!

Tak to prawda bliskość torów nas łączy ,ale tak jak już Ci pisałam nam to nie przeszkadza.Przy wyborze działki kierowaliśmy się; odległością od miasta-mamy 6km.do centrum,otoczeniem-pola no i ceną:)- a ta cena to chyba na pierwszym miejscu powinna być;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A prpos psów pamiętam ewanz Waszego basetta to był niesamowicie mądry pies... Tylko jak ona się nazywała...?

 

Suczka nazywała się Cyga. Zadziwiające, że ją pamiętasz :)

 

Po niej nie mieliśmy już innego psa; mama nie chciała się zgodzić, bo większość obowiązków spoczywała właśnie na niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa rzeczywiście idzie szybciej niż myśleliśmy:rolleyes:

 

U nas podział - ja jestem od strategii i teorii, a mąż to Władza Wykonawcza ;) Negocjator też z niego niezły się zrobił, ale to dopiero podczas budowy, widać - budowa jest kuźnią charakterów:)

 

Teraz poproszę, żeby coś napisał o tych 12 cm... Klaudiusz 12cm to wysokość jednego bloczka, a więc za mało na to co planuję. Liczyłem bloczek + zaprawa pozioma dwa razy (2cm) + 3cm drugiego bloczka. Jest to konieczne, bo styropian 10 lub 12cm i na wylewki plus podłogi reszta (wiadomo też że w jednym rogu pomieszczenia możesz mieć 3cm wylewki, a w drugim 5cm). Tam gdzie będzie ogrzewanie podłogowe to pójdą panele lub płytki, zaś w reszcie pomieszczeń dużo grubszy parkiet przemysłowy. Muszę więc mieć pewien margines błędu, żeby podłogi zeszły mi się na jednym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...