Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Leśny Domek


Recommended Posts

Pytam, bo ciężko jest mi znaleźć typowy projekt, gotowiec o takiej powierzchi (max 120m2) który spełniałby oczekiwania inwestora. Nie chodzi o to, że wymyśla jakieś cuda, nie. Jednak nie ma niczego takiego, co mu leży. A skoro tak, to może lepiej od razu zrobić projekt indywidualny niż kupować gotowy i całkowicie go zmieniać. Jak myślicie? Tylko kto mi go narysuje. Owszem znam kilka takich osób, do których mogłabym się zgłosić, ale tak nie do końca jestem co do nich przekonana. No i pomyślałam, że może wy po prostu moglibyście kogoś polecić. To tyle. :) Edytowane przez Nelli Sza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z pomocą mayland konkretyzuję moje poszukiwania.

Potrzebuję architekta z uprawnieniami do narysowania projektu domu jednorodzinnego o wielkości maksymalnie 120m2 powierzchi całkowitej, więc bardzo małego domku. Jednocześnie chciałabym, żeby ktoś wykonał wizualizacje wnętrz tegoż domu, ale nie chodzi mi o konkretne modele, meble itd tylko o taką ogólną wizję, żebym mogła zobaczyć w przestrzeni jak będą wyglądały pomieszczenia (co się tam zmieści i jak dużo zabierze "to" miejsca)

Nie wiem tylko czy architekt oprócz projektu wykona takie wizualizacje, czy trzeba z tym iść do projektanta?

Jak to było u was?

 

Dzięki mayland :)

120m2 pow. całkowitej a nie uzytkowej? Jestes pewna? To spora różnica przy domu z poddaszem użytkowym.

Architekt pewnie wykona wizualizacje ale.... może być Ci trudo znaleść kogoś kto się podejmnie wykonania takich "niedokończonych" wizualizacji. Raczej zleciłabym jednak te układy funkcjonalne. Wtedy widzisz wszystko na rzutach a nie w 3D. Ale masz wymiary mebli, przejść, drzwi, okien itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo ciężko jest mi znaleźć typowy projekt, gotowiec o takiej powierzchi (max 120m2) który spełniałby oczekiwania inwestora. Nie chodzi o to, że wymyśla jakieś cuda, nie. Jednak nie ma niczego takiego, co mu leży. A skoro tak, to może lepiej od razu zrobić projekt indywidualny niż kupować gotowy i całkowicie go zmieniać. Jak myślicie? Tylko kto mi go narysuje. Owszem znam kilka takich osób, do których mogłabym się zgłosić, ale tak nie do końca jestem co do nich przekonana. No i pomyślałam, że może wy po prostu moglibyście kogoś polecić. To tyle. :)

 

Projekty budowlane robi mhk ;) Swój dom sama projektowała. Chyba nawet powierzchnia jest podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powierzchnia całkowita budynku jest sumą wszystkich kondygnacji nadziemnych i podziemnych wliczając poddasze, tarasy, kondygnacje techniczne i magazynowe. Mierzona jest na poziomie posadzki po obrysie zewnętrznym budynku z uwzględnieniem grubości ścian, tynków, okładzin i balustrad. Powierzchnia całkowita kondygnacji składa się z powierzchni kondygnacji netto oraz powierzchni zajętej przez konstrukcję

 

Powierzchnia użytkowa to część powierzchni netto, która odpowiada przeznaczeniu budynku. To co zaliczamy do powierzchni użytkowej jest zależne od celu i przeznaczenia budynku. W domu jednorodzinnym powierzchnia użytkowa to powierzchnia zajęta przez pokoje, kuchnię, łazienki. Pamiętajmy o tym, ze w pomieszczeniach ze skosami można różnie obliczać powierzchnie pomieszczeń

 

to tak dla przypomnienia, dla mnie samej też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałam, że chcesz zobaczyć jakie mozliwe są wersje ustawień w pomieszczeniach. Wizualizacje to zazwyczaj też dekoracje, zabudowy, dobór kolorystyki, okładzin itp. no i widok 3D. To tak naprawde projekt wnętrz. Zatem będzie interesować Cię projekt budowlany wraz z projektem wnętrz? Trzeba to jasno zaznaczyć przy zleceniu takiej pracy dlatego, że projekt wnetrz bywa droższy od projektu domu ;)

A układy funkcjonalne to tak, to rzuty. Ale możesz poprosić o bardziej szczegółowe, nie tylko zaznaczenie gdzie stół i kanapa. One mogą być wyjściowym punktem do projektu przyłaczy wod-kan i elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ales ty tam namieszala u siebie :) tam taka przestrzen zostanie czy cos planujesz??

 

Nelka na ogol architekt, ktory robi projekt to robi wizualki ale budynku ewentualnie bo to sie rysuje na plasko. Najlepiej majac projekt w danej skali wycinac sobie mebelki tez w skali i ukladac. Zeby pokazac wnetrza to juz musialby architekt wnetrz zrobic.

Moge ci dac namiary na znajomego architekta ale nie wiem jakie on ma ceny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...