Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Leśny Domek


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A czy mpzp pozwala na mniejszy kąt dachu?

Może warto pomyśleć o domu parterowym,"splaszczyć"dach,zrezygnować z garażu ale jako z funkcji,nie pomieszczenia.

Dom parterowy będzie też lżejszy,można ewentualnie doprojektować jeszcze jakieś pomieszczenie np na jadalnię-niekoniecznie na fundamentach,ale np w formie podwieszanego wykusza.

[ATTACH=CONFIG]167314[/ATTACH]

 

Ile Wam jest potrzebne powierzchni całkowitej?

 

Nie wiem dokładnie jak jest z tym nachyleniem. Ale raczej tak. Sądzę tak po domach w naszym otoczeniu.

Parterówka odpada.

Działka jest maleńka, ma 498 m2

Wąska 16 m i długa 29 m.

Domek miałby stanąć na fundamentach 9,5 m x 8,5 m.

Myślę, że warto by było wykorzystać przestrzeń na poddaszu murując wysoką ściankę kolankową, na powiedzmy 1,50 m.

Moim marzeniem jest, aby na poddaszu nie było sufitów, to znaczy otwarta przestrzeń aż do szczytu (brak strychu).

W leśnym domku kąt nachylenia wynosił 45 stopni, przy metrowej ściance kolankowej. Było całkiem fajnie, ale do szczytu było daleeeeeeeeeeko :cool:

Teraz chyba faktycznie trzeba będzie zmniejszyć kąt nachylenia skoro ścianka ma być wyższa, a przestrzeń pod sam szczyt otwarta.

 

Co do powierzchni całkowitej, o którą pytasz to maksymalnie chcielibyśmy 130m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelli, a będziecie budować szkieletowo czy murowany? Czy coś z materiałów z rozbióki Wam się przyda czy tylko palenie w kominku?

Czy chcecie teraz bardziej nowoczesny projekt?

 

 

Murowany. Z rozbiórki nic się nie przyda. Drzewo na opał dla dziadków. Czy nowoczesny? Hmm, może trochę tak :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariolka, wielkie dzięki. Totalnie cudowne, szczególnie pierwszy. CEGŁA, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!

Wiem już na pewno, że na prawdziwą nie mam szans, bo będzie za ciężko, ale mogłabym obłożyć płytkami w cegłę :)

 

 

Wiecie, to jest tak, że ścierają się domki nowoczesne z klimatami przeszłości, babcia, czasy odległe, wspomnienia, zapachy, kredensy itp, a na dobitkę jeszcze trochę loftów :stirthepot::stirthepot::stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malka, stodoły to jest to :yes:

malkul :hug:

 

Żeby jeszcze nasz architekt tutaj zajrzał, to będzie cudnie:yes:

Ale w ogóle to on jest niesamowity bo ustaliliśmy, że jeżeli jego propozycja nie przypadnie nam do gustu (zaznaczam, że jego projekty są mega nowoczesne i niektóre za nowoczesne jak dla mnie, co oczywiście nie ujmuje ich wspaniałości)

to

zrobimy tylko jakieś małe korekty opierając się na leśnym domku. No bo skoro nie będzie garażu to siłą rzeczy trzeba będzie kilka zmian wprowadzić.

 

W ostateczności możemy też zakupić gotowy projekt i adaptować go no naszych potrzeb i warunków.

 

Nie wiem na czym stanie, ale jestem ogromnie ciekawa, co ten nasz pan wymyśli :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już na pewno, że na prawdziwą cegłę nie mam szans, bo będzie za ciężko, ale mogłabym obłożyć płytkami w cegłę :)

pewno super rozwiązanie

w wielu projektach, szczególnie gdy łączone są różne materiały, projektanci przewidują zastosowanie takich okładzin o wyglądzie cegły, a na własne oczy widziałam takie płyty ucharakteryzowane na deski.

 

Nelluś uważaj o czym marzysz, bo marzenia się spełniają!!!

będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...