Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Leśny Domek


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nelli, a brałaś pod uwagę naszą, polską? Nie klinkier maszynowy tylko ręcznie formowany. Cena jest diametralnie niższa i może przyjemnie zaskoczyć. Zobacz do mojego dziennika.

 

Dorko,elewację masz przepiękną,ale to chyba będzie ściana 3w,czyli ciężka :???:

 

Z rozbiórki to na pewno przydadzą się osb na deskowanie dachu i na fragmencie zdjęcia widzę że panowie cudnie kominy odzyskują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neli sciskam mocno i calym sercem i myslami jestesmy z Wami :hug:

podziwiam za wszystki i duuuuuuzo sil zycze !!!! trzymajcie sie cieplutko :)

 

pozdrawiam :)

 

 

jesli chodzi o inspiracje to kilka ciekawych

http://www.najciekawszeprojekty.pl/upload/images/2012/07/biskupice11/640-index.jpg?1342103935

 

http://www.domowy.pl/gfx/projects/ToProj0000015500/Proj0000015342/PROJIMG50603bbe80ada_oryg.jpg

 

http://www.najprojekty.pl/uploads/project/14206/1859-14206-wizualizacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorko,elewację masz przepiękną,ale to chyba będzie ściana 3w,czyli ciężka :???:

 

Z rozbiórki to na pewno przydadzą się osb na deskowanie dachu i na fragmencie zdjęcia widzę że panowie cudnie kominy odzyskują...

 

Tak, moja to 3W, więc fundamenty muszą być odpowiednie.

 

Ale pytanie było tylko o cegłę, na co Nelli ją użyje to inna sprawa.

Zamiast ściany 3W można dom obłożyć płytkami ciętymi z takich cegieł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelko kibicuję Ci ogromie - piękne są te projekty - na pewno znajdziesz coś odpowieniego dla Was :hug:

:hug:

Dorko,elewację masz przepiękną,ale to chyba będzie ściana 3w,czyli ciężka :???:

 

Z rozbiórki to na pewno przydadzą się osb na deskowanie dachu i na fragmencie zdjęcia widzę że panowie cudnie kominy odzyskują...

Pod blachę raczej osb się nie przyda, choć nie wiem:cool: Mam nadzieję, że komin się przyda do kominka :)

Neli sciskam mocno i calym sercem i myslami jestesmy z Wami :hug:

podziwiam za wszystki i duuuuuuzo sil zycze !!!! trzymajcie sie cieplutko :)

 

pozdrawiam :)

Dzięki :hug:

 

Tak, moja to 3W, więc fundamenty muszą być odpowiednie.

 

Ale pytanie było tylko o cegłę, na co Nelli ją użyje to inna sprawa.

Zamiast ściany 3W można dom obłożyć płytkami ciętymi z takich cegieł.

Myślę nad tym intensywnie. Byłoby cudnie :)

Podobają mi się te ostatnie ( choć nikt mnie pyta ;)) :)

 

Nelciu - wybieraj i szybko realizuj żebym i ja mogła coś zrealizować ;)

Zuza :hug:

Jest tu na forum cały wątek poświęcony inspiracjom dla nowoczesnych stodół:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?128564

Nelli inspiruj się i planuj, bo to świetny etap każdej budowy.

:yes:

Nelcia trzymam kciuki za Wasz domek:hug: jest tyle pieknych bryl, ze gdybym to ja miala wybierac mialabym ogromny problem:D

Dzięki, mam nadzieję, że uda się stworzyć coś fajnego :)

 

Mam niusa :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Nelcia. Na forum się tylko jakoś tak przelotem minęłyśmy w różnych wątkach, ale od czasów szybkiej akcji dla Nelli na forum bardzo Wam kibicuję. Dużo radości i jakiejś takiej satysfakcji sprawia to, że widzę po Twoich postach, że się pozbieraliście, że planujecie. Niezwykle pozytywnie to nastraja. A poza tym co za domy!:jawdrop: przysiegam, po raz pierwszy w życiu pomyślałam, że może warto mieć własny....

Trzymam mocno kciuki za Was!

 

Dzięki, że jesteś i cieszę się, że pomyślałaś o domku :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowałem na piasku

I zwaliło się.

Budowałem na skale

I zwaliło się.

Teraz budując zacznę od baterii kuchennej

 

 

Sorry panie Staff, ale nie mogłam się oprzeć ;)

 

 

Czyli nie ma totamto , jak bateria jest to i dom będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No baba normalnie:lol2:

Az sie rozesmialam do monitora:D-jak jest bateria to i dom bedzie:hug:-gdzies ja trzeba zamontowac -nie?:D

Ja mialam wylane fundamenty i kupione krzesla do jadalni:lol2:,co prawda wlasnie je sprzedalam,ale jak je mialam to juz prawie mieszkalam:D

Nelcia CUDNE TE TWOJE DOMY!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka dni przerwy w obserwacji wątku, a tu takie zmiany :)

Zdjęcia z rozbiórki oglądałem przygnębiony, bo koniec rozbiórki to dopiero jest moment kiedy uświadamiasz sobie, że domu naprawdę już nie ma. Tym bardziej ucieszyłem się, że jest już NIEODWOŁALNA decyzja o odbudowie, a właściwie budowie od podstaw /bez mała/.

Bez specjalnych ochów i achów /bo wiadomo, że te chłopy to pragmatycy są/ podrzucę może kilka uwag /pomysłów?/ do rozważenia:

Prosta, "stodołowa" bryła z dwuspadowym dachem - jak najbardziej, bo budynek zwarty, ciepłochronny, nie udziwniony i bliski naszemu sercu i zmysłowi estetycznemu.

Bez balkonów - OK, bo domek nieduży a i balkon w domku to raczej kwiatek do kożucha - i tak się z niego nie korzysta.

Bez lukarn - kwestia gustu, okna dachowe są jak najbardziej OK.

Radzę wykonać podcień poprzez przedłużenie krokwi nad ew. tarasem - dosyć praktyczne i niewiele kosztujące rozwiązanie i ogólnie fajna sprawa.

Podniesienie ścianki kolankowej do 1,50 m nie jest chyba najlepszym pomysłem, na ogół zaburza proporcje bryły domu - max to 4 moduły, czyli ok. 1,0 m + wieniec /przy dobrym zakotwieniu z wieńcem parteru może być niższy, np. 10 cm - trzeba wtedy murłaty kotwić do wieńca parteru/. Po ociepleniu ściana kolankowa wewnętrzna ma ok. 1 m i jest to zupełnie wystarczająca wysokość. Jeśli już coś podnosić, to ściany parteru zamiast 2,50 co najmniej 2,75.

Jeśli chodzi o konstrukcję, to można rozważyć /przeliczyć/ ścianę 3-warstwową w układzie Ytong /siporeks/ + ocieplenie + cegła klinkierowa elewacyjna 25x6,5x6,5 perforowana /dziurawka/ która jest lekka i jednocześnie zapewnia wszystkie walory elewacji klinkierowej. Przy zastosowaniu technologii stropu drewnianego fundamenty powinny wytrzymać, pytanie tylko, czy to się zmieści na fundamencie - Ytong/siporeks min. 18 /lepiej 24/ + 15 styropian + 2 przerwa + 6,5 cegła = 41,5 cm ściany. 2 cm elewacyjnej można nadwiesić, czyli potrzeba 40 cm fundamentu /w przypadku płyty na słupach i zbrojeniu zewnętrznym nie będzie to miało wielkiego znaczenia/. Stropy drewniane są bardzo lekkie i bardzo łatwe do wykonania, maksymalna rozpiętość 4,5 m spokojnie u Ciebie da radę.

Te uwagi nasunęły mi się na gorąco, wypływają z moich doświadczeń skromnych raczej, bo z budowy jednego, własnego domu. Tyle, że w tym domu mieszkam już /dopiero?/ czternasty rok i jak na razie niewiele bym zmienił :)

Wytrwałości i optymizmu życzę:)

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...