Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Leśny Domek


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Neli-piekny domek bedziecie mieli.Ja bym sie tylko zastanowila czy nie warto byloby miec wiekszego okna na wprost stolu-tak aby siiedzac widziec ogrod,pod takie okno tez mozecie postawic witryne-chyba ze chcecie wysoka:yes:,zmniejszylabym wtedy oktwor okienny na wprost schodow-taka tylko BARDZO LUZNA UWAGA-ALE BAAAARDZO MI SIE PODOBA:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny projekt :) Dziewczyny mają rację - pomyślcie o zadaszeniu, bo taras nawet jeśli od wschodu to do południa słońce będzie świecić, a i przy deszczowej pogodzie można by posiedzieć na zewnątrz i podziwiać las :) Nam właśnie zadaszenia tarasu brakuje, a jest właśnie wschodnio-południowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie uwagi. Zawsze są mile widziane.

Jeżeli chodzi o zadaszenie tarasu, to w leśnym domku problem polegał na tym, że był balkon z podłogą z desek, które przy deszczowej pogodzie po prostu przeciekały. Poza tym nawet likwidacja balkonu nie do końca rozwiązywała problem, gdyż nie było możliwości puszczenia daszku ze spadem bo u góry znowu trzymały okna.

 

Teraz jest pusto. Można pomyśleć o jakimś krytym daszku, ale to z czasem. Zawsze będzie możliwość, żeby coś takiego wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Aniu, prawdopodobnie będzie gaz.

Piecyk będę miała w spiżarni.

 

Mam nadzieję, że koszty ogrzewania nas nie zabiją. Domek jest mały. Dlatego też zdecydowałam się na piętro, aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię. Odpadł nam garaż. Mam nadzieję, że uda nam się kiedyś własnymi siłami dobudować go od strony zachodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelciu :),

Dla mnie bomba - bardzo mi się podoba :yes: Jest drewno, cegła, duże okna, prosto i ładnie. Jak zwykle o szczegółach decydują indywidualne preferencje. U nas będzie taras południowy zupełnie nie zadaszony, ale miałam wybór między lepszym oświetleniem salonu, a zadaszeniem tarasu. Wybrałam to pierwsze :). Usycham, gdy jest ciemno w domu.

Na tarasie można postawić parasol, zamontować markizę, zainstalować pergolę, itp.

Podobnie jak Ty planujesz, mamy na górze jedną wspólną łazienkę. Nasz tryb funkcjonowania nie wymaga osobnej dla rodziców, a jednak koszt wyposażenia łazienki jest spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelcia a gdzie złożycie kosiarkę, grabie, łopatę i inne dynksy jak kotłownia malutka, a tego sporo jest, i przez kuchnię to chyba nie bardzo.... może drzwi zrobić od strony wiatrołapu...

No i jeszcze jedna rzecz potrzebna w domu rzuciła mi się.. nie masz gdzie pochować zapasów zimowych, ziemniaków i innych rzeczy, nie ma spiżarki choćby metr na dwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelciu, z gazem bywa różnie.

Szwagier ma powierzchniowo nieco większy dom od naszego, a w najgorszym okresie gaz kosztuje go tyle samo co nas ogrzanie domu węglem. Nam niestety dochodzi do tego robota wkoło pieca, brud itp.

A u Was jest gaz, czy butlę będziecie dawać? Bo jak jest gaz, to ja się przeprowadzam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neluś bardzo mi się podoba "pomysł" na Wasz nowy domek.

Co do kotłowni - my mamy w domu - przylega do gabinetu , mamy tam 2 piece - gazowy i na paliwa stałe, często palimy drewnem i to nie jest żaden problem dla nas, że kotłownia w środku. my mamy wolnostojący garaż i większość gratów ogrodowych tam właśnie . Stoi już wiata - dach i słupy, wiosną powstanie w niej domek ogrodowy na narzędzia i składzik na drewno. CO do tarasu - ja uważam, że chociaż częściowo zadaszony taras to "majątek" u nas zadaszona jest większa część i to właśnie na niej toczy się większość naszego życia od wiosny do jesieni:yes: Obawiałam się , podobnie jak Ewa że będzie za ciemno ale jest super.Neluś jeśli będziesz chciała to mogę cI plan domu albo szcegóły na maila przesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że bardzo funkcjonalny i praktyczny ten dom. No i te duże okna, super. My tez zamierzamy opalać gazem (wszędzie podłogówka) plus dodatkowo koza - tyle że dom szkieletowy i tylko 113 metrów. Pozdrawiam.

Dzięki :hug:Ja również myślę o kozie, choć na projekcie jeszcze nie ma na nią wyznaczonego miejsca. U nas niewiele więcej miejsca, Gdyby nie piętro powierzchnia użytkowa domku nie przekroczyłaby 110 metrów. Obecnie wychodzi jakieś 130. Do domków szkieletowych pałam wielką miłością, Powodzenia!!!

Nelcia a gdzie złożycie kosiarkę, grabie, łopatę i inne dynksy jak kotłownia malutka, a tego sporo jest, i przez kuchnię to chyba nie bardzo.... może drzwi zrobić od strony wiatrołapu...

No i jeszcze jedna rzecz potrzebna w domu rzuciła mi się.. nie masz gdzie pochować zapasów zimowych, ziemniaków i innych rzeczy, nie ma spiżarki choćby metr na dwa...

Arni, myślę, że to będzie jakoś tak: Paweł ma w planach postawić oddzielny drewniany domek gospodarczy (wykorzysta di tego drzewo z rozbiórki domku). Tam będę trzymała rowery, kosiarkę i wszelkie sprawy ogrodowo-garażowe. No a zapasy zimowe (a w sumie trochę ich zawsze miałam) mam nadzieję zmieścić w spiżarce. Będą musiały dzielić miejsce z piecykiem gazowym. Powierzchnia spiżarni wynosi 3,10 m2. Nie ma innej rady. Muszę to pomieścić :yes:

Nelciu, z gazem bywa różnie.

Szwagier ma powierzchniowo nieco większy dom od naszego, a w najgorszym okresie gaz kosztuje go tyle samo co nas ogrzanie domu węglem. Nam niestety dochodzi do tego robota wkoło pieca, brud itp.

A u Was jest gaz, czy butlę będziecie dawać? Bo jak jest gaz, to ja się przeprowadzam!

Gazu pod domkiem nie mamy, ale jest tuż obok, więc myślę, że nie powinno być problemu z pociągnięciem. Butli nie planujemy.

Czym jest robota wkoło pieca węglowego, brud i tak dalej, wiem dokładnie :cool:

Teraz nie mam miejsca na kotłownię dla pieca na węgiel, więc nie mam też wyjścia.

No włąśnie...

My z węgla już będziemy rezygnować i będziemy zakładać pompę ciepła. Mam nadzieję, że przed sezonem 2013/2014 będzie już to hulało...

No Paweł właśnie zastanawia się. Piec na gaz czy pompa ciepłą, z tym że jeżeli to drugie to powietrzna :cool:

Edytowane przez Nelli Sza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neluś bardzo mi się podoba "pomysł" na Wasz nowy domek.

Co do kotłowni - my mamy w domu - przylega do gabinetu , mamy tam 2 piece - gazowy i na paliwa stałe, często palimy drewnem i to nie jest żaden problem dla nas, że kotłownia w środku. my mamy wolnostojący garaż i większość gratów ogrodowych tam właśnie . Stoi już wiata - dach i słupy, wiosną powstanie w niej domek ogrodowy na narzędzia i składzik na drewno. CO do tarasu - ja uważam, że chociaż częściowo zadaszony taras to "majątek" u nas zadaszona jest większa część i to właśnie na niej toczy się większość naszego życia od wiosny do jesieni:yes: Obawiałam się , podobnie jak Ewa że będzie za ciemno ale jest super.Neluś jeśli będziesz chciała to mogę cI plan domu albo szcegóły na maila przesłać.

 

Ale w sensie, że w kuchni, naprzeciw stołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na taki domek gaz to najkorzystniejsze ekonomicznie ogrzewanie, jeśli macie blisko to wystąpcie do gazowni o warunki przyłączenia, może się okazac, ze nitka dochodzi i do was i trzeba tylko będzie przylacze zrobić, a to nie sa jakies wielkie koszty, my zamknelismy się w cenie 600zl. projekt i 1600zl. za materialy z robocizna w tym skrzyneczka gazowa i podlaczenie pieca :)

do tego trzeba dodac oplate przylaczeniowa chyba k. 1600 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...