Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Leśny Domek


Recommended Posts

Nelciu Kochana! Wypoczywajcie, dobrze Wam zrobi!

Ja już zaraz po pożarze w wątku "pomocowym" pisałam o mojej ekipie. Myślę, że mogę polecić ich z czystym sercem. Nie jest już dokładnie ten sam skład, co u nas, ale ekipa ma dobrego, obeznanego kierownika. Do tej pory mamy kontakt, teraz już bardziej koleżeński. Ekipa jest z Czerwionki-Leszczyny. Nie ma do Was bardzo daleko.

Nie wiem tylko jak z terminami, bo zwykle mają sporo roboty (ludzie ich sobie polecają nawzajem).

Jeśli tylko wyrazisz chęć, to wyślę P. namiary.

 

Całusy on nas!

 

O tak! Bardzo chętnie! To Aniu prześlij nam proszę namiary, może a nóż się uda :)

Dzięki!

 

DPSiu, rasia, ane, Anetko, martaibartek dzięki :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nadrobiłam i ....zaniemówiłam :o:o:o

 

no stodoła moich marzeń :)

I wielkie brawa dla architekta , że tak pomyślał,że demolki nie bedziesz miała jak zrobić ;)

 

Wszystko mi się podoba, dosłownie wszystko, a elewacja mnie z nóg zwaliła. Leżę i się pozbierać nie mogę.

Piękna przestrzeń na dole, świetne przeszklene -jeśli od południa, to faktycznie można pomyśleć nad powiększeniem okna, ale moim zdaniem niekoniecznie ładne sa proporcje i nie ma co na siłę kombinować.

Przestronne pokoje dzieciaków i przytulna sypialnia rodziców -czego chcieć więcej ?:)

Aaaa i ja też nie planowałam nigdy dwu łazienek na górze, jakoś podzielimy się jedną z młodym :)

 

Jedyne co bym dorzuciła, to zadaszenie nad wejściem, bo kwestie daszku nad tarasem można bardzo estetycznie i ekonomicznie żaglem załatwić.

 

A teraz wypoczywajcie, cieszcie się sobą i planujcie gdzie postawić komodę, a gdzie zegar :)

 

 

 

jesssssu jak się cieszę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Zastanawiamy się nad ogrzewaniem.

Co wybrać?

Paweł chciałby bez kaloryferów, a ja bez podłogówki (w leśnym domku działała tylko częściowo i mam złe doświadczenia :()

A nawet jeśliby była podłogówka to czy to ma sens skoro płytek u nas prawie wcale nie będzie (tylko i wyłącznie w łazience, a i to nie jest jeszcze przesądzone) :cool:

Na dole, tak jak poprzednio, mają być dechy (tak zwana delówka :D) a na górze panele (również jak poprzednio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

Super. że są dobre wieści :) Co do ogrzewania - IMHO masz rację, podłogówka przy dechach nie ma w zasadzie sensu. Również panele nie są najlepszą podłogą do podłogówki. Ja u siebie elektryczne podgrzewanie podłóg /ale tylko podgrzewanie, a nie ogrzewanie - w kuchni i łazience są oczywiście również grzejniki/ mam tylko w łazience i kuchni - a i tak go w zasadzie nie używam. Zamysł był taki, żeby od płytek nie "ciągnęło" zimno - ale po pierwsze zimno nie "ciągnie" odczuwalnie, a po drugie jeśli nawet chce się mieć ciepłą posadzkę, to nagrzewanie trwa zbyt długo :) Twoja łazienka jest na górze, więc nie ma mowy o wychładzaniu pomieszczenia przez podłogę. Ogrzewanie podłogowe charakteryzuje się także dużą bezwładnością cieplną dlatego nie bardzo daje się stosować okresowe /np w nocy/ obniżenie temperatury. Jeśli zaś chodzi o wybór medium grzewczego - oczywiście, kocioł gazowy jest rozwiązaniem optymalnym dla takiego niedużego domku jeśli chodzi o wygodę - a i koszty ogrzewania nie powinny znacząco odbiegać od kosztów ogrzewania paliwami stałymi tym bardziej, że nie bardzo jest miejsce na zastosowanie kotła do tych paliw. Ważne tylko, żeby był to kocioł kondensacyjny - niewiele droższy, a dający spore oszczędności. To tyle marudzenia ;)

Od początku wierzyłem, że dacie radę!

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelunia, serce się raduje czytając,

że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Projekt jest, marzenia i nadzieje też, więc i dom będzie.

Bardzo mocno zaciskałam za to, żeby wszystko się ułożyło.

Zaciskam nadal i będę Wam kibicować w budowie.

Uściski najserdeczniejsze całej Rodzince :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Zastanawiamy się nad ogrzewaniem.

Co wybrać?

Paweł chciałby bez kaloryferów, a ja bez podłogówki (w leśnym domku działała tylko częściowo i mam złe doświadczenia :()

A nawet jeśliby była podłogówka to czy to ma sens skoro płytek u nas prawie wcale nie będzie (tylko i wyłącznie w łazience, a i to nie jest jeszcze przesądzone) :cool:

Na dole, tak jak poprzednio, mają być dechy (tak zwana delówka :D) a na górze panele (również jak poprzednio)

 

Nelli, jeśli nie chcecie kaloryferów i podłogówki, to może ogrzewanie nadmuchowe takie jak ja mam. może być też gazowe. Jak chcesz sprawdzić na żywo jak to wygląda to zapraszam do siebie. Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości i powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w kwestii formalnej, widzę ze kochacie drewno ale....obicie domku drewnem jest mało funkcjonalne (robaki ,murszenie itd) i niebezpieczne przy wietrze ktoś może rzucić przysłowiowego ''peta"i nieszczęście gotowe, następna sprawa, kominek... a planujecie deski na podłodze!!!! w pomieszczeniu z kominkiem preferowałbym jednak kafle choćby woddenic ( czy jak to się tam pisze:) zródło ciepła- mierzcie siły na zamiary ! straciliście wszystko, wezmiecie nowy kredyt.. stać was będzie na duże comiesięczne opłaty na ciepło w domu i cwu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie nadmuchowe najlepiej sprawdza się w domach szkieletowych, które mają małą bezwładność cieplną. Ale dom Nelli - jak wynika z Jej wypowiedzi - ma być zbudowany w technologii tradycyjnej, gdzie bezwładność cieplna ścian jest znacząco większa. Dlatego jednak doradzałbym grzejniki.

Piotrek - chyba o różnym drzewie myślimy? Obecnie drzewo do elewacji jest niepalne, nie ma szans również na szkodniki :) A kominek i podłoga drewniana? Oczywiście tak. Co najwyżej pod samym kominkiem i w strefie okołokominkowej ceramika lub kamień. Zresztą deski podłogowe mogą być również trudno zapalne lub nawet całkowicie niepalne. A jeśli chodzi o koszty ogrzewania z sieci gazu ziemnego - przy obecnych cenach nośników energii są porównywalne /niewiele wyższe/ od kosztu ogrzewania paliwami stałymi /mam na myśli głównie pelet, którym palę/, a wygoda nieporównanie większa. Pompa ciepła powietrzna jest nieco tańsza w eksploatacji, za to w zakupie nieporównywalnie droższa - no i wymaga wspomagania przy temperaturach poniżej - 10 st C. Pompa ze źródłem gruntowym - to już bardzo duży wydatek inwestycyjny, a nie widzę koło działki Nelly jeziora :) /żeby można jako źródło zastosować wodę/.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electrician nie wiem nie znam się na drzewie, napisałem tylko swoje spostrzeżenia i wnioski, tak z ciekawości jaka jest różnica cenowa między zwykłym drewnem a tym niepalnym drewnem na elewacje?? np cena 1m2?? jeżeli chodzi o koszty ogrzewania domu to kol kba stworzył taki mini OZC i można samemu policzyć http://forum.muratordom.pl/showthread.php?212428-Kalkulator-oogrzewania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...