Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Leśny Domek


Recommended Posts

Piotrek a ja mysle, ze trochę przesadzasz i demonizujesz niepotrzbnie.

 

Ja biore wszystko pod uwagę... jak to mówią lepiej na zimne dmuchać a Nelly z Pawłem mogą to przemyśleć (lub nie ) i podjąć świadomą decyzje.. kilka osób z forum śledziło moją budowę Ty pewnie rówież :) i takie detale jak bezpieczeństwo były pozycją nr 1 u mnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

TAR pewnie , ze nie ma co demonizowac jednak Piotrek42 ma troche racji ... sama nie odwazylabym sie polozyc drewnianej podlogi w bezposrednio przy kominku ..... a jeszcze biorac pod uwage to co przytrafilo sie Nell to staralabym sie unikac takich rozwiazan .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nellcia :hug: ja w kwestii ogrzewania ..... w domu mam nadmuchowe i dom nie jest szkieletowy !!!! .... jakos podlogowka nigdy do mnie nie przemawiala ..... a kaloryfery tez nie bardzo widzialam w nowoczesnym domu . Ja jestem za nadmuchowym ...

W moim obecnym mieszkaniu mam nadmuchowe i mysle , ze korzystanie z tego typu ogrzewania w Stanach sklonilo mnie do zastosowania takiego rozwiazania rowniez w domu w Polsce ..... :yes:..... widze tylko same zalety takiego rozwiazania . Jesli rozmawiamy o kosztach to nie jest to tania instalacja ( koszt zalezy min. od jakosci sprzetu ktory kupujesz ) . Nie musisz brac calego pakietu ..... na poczatek piec i rekuperator z odzyskiem ciepla , a pozniej zawsze mozesz pomyslec o dodatkach .... typu pompa ciepla czy klima ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR pewnie , ze nie ma co demonizowac jednak Piotrek42 ma troche racji ... sama nie odwazylabym sie polozyc drewnianej podlogi w bezposrednio przy kominku ..... a jeszcze biorac pod uwage to co przytrafilo sie Nell to staralabym sie unikac takich rozwiazan .....

 

 

jasne, tylko przy samym kominku nie trzeba dech dawac, w bezpośrednim sąsiedztwie można je polaczyc z kaflami. natomiast nie chciałabym (to tylko moje zdanie) kafli w całym salonie nawet takich przypominających drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, tylko przy samym kominku nie trzeba dech dawac, w bezpośrednim sąsiedztwie można je polaczyc z kaflami. natomiast nie chciałabym (to tylko moje zdanie) kafli w całym salonie nawet takich przypominających drewno.

 

TAR ja mialam pomysl ze wstawieniem w salonie desek miedzy plytki ( drewniany prostokat w srodku salonu ) niestety plytki maja 11 mm wysokosci , drewno 18 mm wiec jak widzisz , zeby zniwelowac roznice powinnam " wyskrobac " czesc betonu pod deski .... czyli jakies 16 m2 ...

Nie podjelam tego wyzwania :(... i w salonie sa plytki , drewno mam w sypialniach i w gabinecie na parterze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczami wyobraźni zobaczyłam parapetówkę u Nelli, przy kominku, z RADOSNYM paleniem pozostałości pożarowych. :D

Neluś, kciuki trzymam nieustająco i zagladam! :hug:

Z tym ogrzewaniem to się nie odzywam, bo się nie znam, mam stary dom i nie ma możliwości zmian, więc stan zastany jest stanem istniejącym. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że zaglądacie :hug:

 

Jeśli chodzi o projekt to powoli bierze się za robotę pan konstruktor.

Ale się boję:rolleyes:

No bo nie wiem, co powie na te nasze nieszczęsne fundamenty :sick:

Zobaczymy.

 

Poza tym, zastanawiamy się jeszcze z naszym panem arch gdzie wcisnąć kominek. Na razie na projekcie go nie ma :confused:

Naprawdę bardzo mi na nim zależy. W starym leśnmy domku mieliśmy wszystko pod kominek/kozę przygotowane, ale nie zdążyliśmy się go doczekać, więc jeszcze nie udało mi się przy nim zasiąść z filiżanką herbaty z malinami, w grubaśnych kapciochach (czy wam też zawsze jest zimno?:rolleyes:) i z książką......

 

Pan architekt mnie śledzi, więc na pewno coś po tym wpisie wymyśli ;)

 

Kochani! Mam jeszcze dwie wiadomości. Dobrą i dobrą :)

Którą najpierw;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylismy w niedzielę u naszek forumowej ane3ka1 :wiggle:

Nie wiem, co pisać bo brakuje mi słów, choć jestem straszną gadułą....

 

U Ani byłam już trzeci raz i za każdym razem robię tak :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

U Ani jest bosko!!!!

U Ani życie staje się piękniejsze, bardziej radosne i kolorowe...

U Ani jest słodko i błogo....

U Ani bardzo chciało mi się płakać.....bo kiedy przejechałam dłonią po stoliczku kawowym z Ikea, Leksvik to miałam takie uczucie jakbym przeniosła się na moment do leśnego domku. Tam też stał tali stoliczek :) To było niesamowite. Poczułam się jak w domu!

 

U Ani czas płynie wolniej i można się zamarzyć :)

W takiej łazience można spędzić cały dzień i w życiu nie widziałam przytulniejszej.

U Ani czuje się ZAPACH WSPOMNIEŃ, NAJPIĘKNIEJSZYCH WSPOMNIEŃ

 

Pokoje dla dzieciaczków są przesłodkie....

 

A w takiej sypialni można się zapomnieć...... ;)

 

Aniu, dzięki za spotkanie. Było nam cudnie!!!!

 

Ps. Ania jest tak piękną kobietą , że szok!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga dobra :)

 

Jak powiedział pan arch i jak wynika ze wstępnych rzutów przekroju na dole w świetle na razie mamy 2,70m, a na górze, 2,80m. I nie wiem jeszcze czy czasem nie otworzy się jakaś część góry pod dach? :rolleyes:

 

tiruriruriru :wiggle::wiggle::wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny projekt:)gratuluję postępów no i chwała dla Warty:):)

Dziękuję :)

Nelli cieszę się z pomyślnych wieści :) pozdrówka :)

Dziękuję i również pozdrawiam

Witaj :)

Super. że są dobre wieści :) Co do ogrzewania - IMHO masz rację, podłogówka przy dechach nie ma w zasadzie sensu. Również panele nie są najlepszą podłogą do podłogówki. Ja u siebie elektryczne podgrzewanie podłóg /ale tylko podgrzewanie, a nie ogrzewanie - w kuchni i łazience są oczywiście również grzejniki/ mam tylko w łazience i kuchni - a i tak go w zasadzie nie używam. Zamysł był taki, żeby od płytek nie "ciągnęło" zimno - ale po pierwsze zimno nie "ciągnie" odczuwalnie, a po drugie jeśli nawet chce się mieć ciepłą posadzkę, to nagrzewanie trwa zbyt długo :) Twoja łazienka jest na górze, więc nie ma mowy o wychładzaniu pomieszczenia przez podłogę. Ogrzewanie podłogowe charakteryzuje się także dużą bezwładnością cieplną dlatego nie bardzo daje się stosować okresowe /np w nocy/ obniżenie temperatury. Jeśli zaś chodzi o wybór medium grzewczego - oczywiście, kocioł gazowy jest rozwiązaniem optymalnym dla takiego niedużego domku jeśli chodzi o wygodę - a i koszty ogrzewania nie powinny znacząco odbiegać od kosztów ogrzewania paliwami stałymi tym bardziej, że nie bardzo jest miejsce na zastosowanie kotła do tych paliw. Ważne tylko, żeby był to kocioł kondensacyjny - niewiele droższy, a dający spore oszczędności. To tyle marudzenia ;)

Od początku wierzyłem, że dacie radę!

Pozdrawiam :)

Dzięki za wypowiedź. To bardzo cenne "marudzenie":yes::yes::yes:

Nelusia już niedługo będziesz robić imprezkę w nowym pięknym domku:hug:

:hug:

Nelunia, serce się raduje czytając,

że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Projekt jest, marzenia i nadzieje też, więc i dom będzie.

Bardzo mocno zaciskałam za to, żeby wszystko się ułożyło.

Zaciskam nadal i będę Wam kibicować w budowie.

Uściski najserdeczniejsze całej Rodzince :hug:

tolu kochana, bardzo dziękujemy :)

 

Nelli, jeśli nie chcecie kaloryferów i podłogówki, to może ogrzewanie nadmuchowe takie jak ja mam. może być też gazowe. Jak chcesz sprawdzić na żywo jak to wygląda to zapraszam do siebie. Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości i powodzenia!!!

igor, zadzwonię

 

To ja w kwestii formalnej, widzę ze kochacie drewno ale....obicie domku drewnem jest mało funkcjonalne (robaki ,murszenie itd) i niebezpieczne przy wietrze ktoś może rzucić przysłowiowego ''peta"i nieszczęście gotowe, następna sprawa, kominek... a planujecie deski na podłodze!!!! w pomieszczeniu z kominkiem preferowałbym jednak kafle choćby woddenic ( czy jak to się tam pisze:) zródło ciepła- mierzcie siły na zamiary ! straciliście wszystko, wezmiecie nowy kredyt.. stać was będzie na duże comiesięczne opłaty na ciepło w domu i cwu??

Wierz mi, mierzymy siły na zamiary. Piotruś (o ile mogę się tak zwracać, ale przez to, że tak wciąż jesteś z nami w tym wszystkim, to mam wrażenie, że znamy sie od dziecka :)):hug:

 

Nellcia :hug: ja w kwestii ogrzewania ..... w domu mam nadmuchowe i dom nie jest szkieletowy !!!! .... jakos podlogowka nigdy do mnie nie przemawiala ..... a kaloryfery tez nie bardzo widzialam w nowoczesnym domu . Ja jestem za nadmuchowym ...

W moim obecnym mieszkaniu mam nadmuchowe i mysle , ze korzystanie z tego typu ogrzewania w Stanach sklonilo mnie do zastosowania takiego rozwiazania rowniez w domu w Polsce ..... :yes:..... widze tylko same zalety takiego rozwiazania . Jesli rozmawiamy o kosztach to nie jest to tania instalacja ( koszt zalezy min. od jakosci sprzetu ktory kupujesz ) . Nie musisz brac calego pakietu ..... na poczatek piec i rekuperator z odzyskiem ciepla , a pozniej zawsze mozesz pomyslec o dodatkach .... typu pompa ciepla czy klima ...

Ooooo! Trzeba to przemyśleć :rolleyes:

Nelly, nauczyłaś mnie nowego słówka - delówka - bardzo mi się podoba. (bo takie podłogi również planuję)

;)

 

jasne, tylko przy samym kominku nie trzeba dech dawac, w bezpośrednim sąsiedztwie można je polaczyc z kaflami. natomiast nie chciałabym (to tylko moje zdanie) kafli w całym salonie nawet takich przypominających drewno.

Tak też myślę.

 

Nelus sorrki za prywate u Ciebie :hug:....

Jak najbardziej wskazana :)

Edztka i dobrze, że tak nie zrobiłaś. Jeszcze przy jakiejś imprezie deski z salonu wylądowałby w kominku :)

:p

jak moja gitara :oops:

:oOjej. My niestety przez ten pożar też straciliśmy dwie gitary:sick:

Oczami wyobraźni zobaczyłam parapetówkę u Nelli, przy kominku, z RADOSNYM paleniem pozostałości pożarowych. :D

Neluś, kciuki trzymam nieustająco i zagladam! :hug:

 

TARcia :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...