Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy dachówki ceramiczne?


Jakiej firmy dachówki ceramiczne?  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy dachówki ceramiczne?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 334
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Przejechałam się do hurtowni i kupiłam po 1szt każdego rodzaju - to chyba najlepszy sposób na dokonanie wyboru :D

Dopiero jak się ułoży dachówki koło siebie, to widać różnice w kolorze,

 

No chyba jednak nie

Aby dobrze ocenić kolor na dachówki należy patrzeć tak jak leżą na dachu - cała połać, z kilku metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dobrze ocenić kolor na dachówki należy patrzeć tak jak leżą na dachu - cała połać, z kilku metrów

Ale ja napisałam, że to dobry sposób, nie na ocenę samego koloru (bo wiadomo, że inaczej wygląda z bliska, daleka, w słońcu, cieniu, itp.), tylko na porównanie (w tym konkretnym przypadku) brązów u różnych producentów.

 

Jasne, że idealnie byłoby widzieć wszystkie 3 dachówki na domkach, położonych koło siebie, ale życzę powodzenia :p

 

Zresztą, mi wystarczyło porównanie "z bliska" + widok "wybranej" dachówki na dachu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z Braasem, dlaczego nie ma go w ankiecie. Widzę też, że ludzie nie kupują. Dlaczego? Hmmm. Może mnie ktoś uświadomić :)

Bo to dachówka cementowa a nie ceramiczna...

Nie tak do końca :) Mam dachówkę ceramiczną Braas Rubin 13. W Polsce sprzedawana jako RuupCeramika, w Niemczech jako Braas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średzka falist roben plus

podobno koślawa cieniutka i oszukana glina, stare wloskie linie produkcyjne suszenie robena na stojąco powoduja krzywizny

ja też ją chciałam ,ale sasiedzi założyli 2 lata temu i wiecznioe się coś dzieje a to śnieg pod dachem a to zacieka .przecież zimy ledwie co było, co będzie jak faktycznie przyjdzie zima zrezygnowałam z robena .

chciałam meyer holsen ale drogi strasznhie chyba wezmę bogen (trochę tańszy tylko trzeba dobrze poszukać .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średzka falist roben plus

podobno koślawa cieniutka i oszukana glina, stare wloskie linie produkcyjne suszenie robena na stojąco powoduja krzywizny

ja też ją chciałam ,ale sasiedzi założyli 2 lata temu i wiecznioe się coś dzieje a to śnieg pod dachem a to zacieka .przecież zimy ledwie co było, co będzie jak faktycznie przyjdzie zima zrezygnowałam z robena .

chciałam meyer holsen ale drogi strasznhie chyba wezmę bogen (trochę tańszy tylko trzeba dobrze poszukać .

pozdrawiam

 

A może to wina dekarzy? Były jakiś czas temu wadliwe serie robena na rynku, może to to? Trudno rozstrzygnąć ten temat. Rozmawiałam ostatnio z facetem, który ma na dachu od 2 lat robena średzka falista plus czerw. i zadowolony. Dekarze chwalili, że świetna jakość w porównaniu z ruppem, którego kładli wczesniej. I tu już zgłupiałam kompletnie, wszyscy, no prawie :wink: twierdzą, że ten drugi niby lepsza jakość. :roll: . Może jednak zdecyduje sie na koramic L15? Zaczęłam też myśleć o robenie, chociaż na początku, nie ukrywam, prym wiódł rupp :-?

Nie miała baba problemu zaczęła się budować! 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat z tą dachówką Roben czy Ruppceramica?- kolor grafitowy/ antracytowy angobowana matowa.

 

A i jeszcze okna velux czy fakro?

 

Dla tych którzy użytkują już okna- jakie wady i zalety?

 

 

Oczywiście że nie roben- to bubel kolor dobrać trzeba do elewacji i otoczenia .Jeżeli jest dużo zieleni ,drzewa trawa to dachówka ciemna bardzo dobrze wygląda ,jeśli dom jest w zwartej zabudowie na małej działce lepiej wybrać inny kolor -jasniejszy :D

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...