Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy dachówki ceramiczne?


Jakiej firmy dachówki ceramiczne?  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy dachówki ceramiczne?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 334
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
Czy ktoś z Was zetknął się już z dachówkami włoskiej firmy COTTO POSSAGNO?

Nie zetknęłam się, ale słyszałam, że włoskie, hiszpańskie, czy inne z ciepłego klimatu niekoniecznie muszą się u nas dobrze sprawować, ile w tym prawdy? Ale chyba nikt spotykający takie opinie nie chciałby eksperymentować na własnym dachu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Mamy Braasa cementową, podwójna esówka, ceglasta. Dachówka jest piękna, kolor super, ale....właśnie jest ale: sporo dachówek uszkodzonych, kilka wybrakowanych (powłoka chropowata, kolor nieco inny od pozostałych), najwięcej ubytków w dachówkach bocznych. Wszystkie reklamacje hurtownia przyjęła, ale wiadomo trochę nerwów było i straconego czasu, bo przecież trzeba znów rozwiązać kolejny problem . I to wkurza mnie najbardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
Gość Gosc_gość

Ja mogę polecić rzadko spotykaną dachówkę Jacobi J12 Edelschwarz - czarna angoba szlachetna (lub też staroniemiecka czerń) - super jakość i całkiem przystępna cenowo.

 

Dachówki na cały dach kosztowały ok. 20 tys netto zł

Na moim dachu prawie 300m2 wyszło tylko 1500 zł drożej od zwykłej angoby Koramica L15 antracyt.

 

Tu dachówka z bliska:

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i798583.jpg

 

A tu na dachu w pełnej krasie :D

 

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i845449.jpg

 

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i845450.jpg

 

a tu jak jeszcze okna dachowe nie były zamontowane

 

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i816878.jpg

 

kolor się nieco różni na fotkach, bo robione w innych warunkach atmosferycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, ja do tej pory tez bylem za robenem, tzn. w 3 firmach zachwalano ja jako "solidna jakosc w dobrej cenie"; po wczorajszym randevous po skladach nie jestem juz tak przekonany do robena (miala byc sredzka angoba ceglasta). Wszyscy, jak jeden maz (okolo 10 handlowcow) odradzali robena... tzn potwierdzali niska cene, jednak mowili o niej niemal z pogarda "dachowka inwestycyjna"... polecany byl Koramic lub Creaton (o Jacobi tez wspominali, ale niepolecali ze wzgledu na duza roznice w cenie)... no i tak sie teraz zastanawiam... no nic, mam jeszcze troche czasu, pojezdze, popytam, podotykam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, ja do tej pory tez bylem za robenem, tzn. w 3 firmach zachwalano ja jako "solidna jakosc w dobrej cenie"; po wczorajszym randevous po skladach nie jestem juz tak przekonany do robena (miala byc sredzka angoba ceglasta). Wszyscy, jak jeden maz (okolo 10 handlowcow) odradzali robena... tzn potwierdzali niska cene, jednak mowili o niej niemal z pogarda "dachowka inwestycyjna"... polecany byl Koramic lub Creaton (o Jacobi tez wspominali, ale niepolecali ze wzgledu na duza roznice w cenie)... no i tak sie teraz zastanawiam... no nic, mam jeszcze troche czasu, pojezdze, popytam, podotykam :)

 

Przy wyborze dachówki nie do końca należy się kierować opiniami handlowców. Często proponują produkt od producenta z którym na daną chwilę mają dobre warunki handlowe. Producenci mają często bardzo duże stoki magazynowe a coza tym idzie bardziej ,,mobilizują" hurtownie dystrybucyjne do większej sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Od 6 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem dachu pokrytego dachówką Koramic renesansowa - kolor ceglasta angoba szlach. Kupiony raczej po namowie hurtowni i główne materiały hurtem przed budową domu (to były czasy gdy ich niby brakowało).

Dach jest ładny, dachówka dobrej jakości.

Opinia dekarza (robi 10-12 dachów rocznie)- najlepszy jest Kreaton, Koramic dobry. Roben- słaby i krzywy! Choć napewno dużo lepszy niż dach. betonowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 6 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem dachu pokrytego dachówką Koramic renesansowa - kolor ceglasta angoba szlach. Kupiony raczej po namowie hurtowni i główne materiały hurtem przed budową domu (to były czasy gdy ich niby brakowało).

Dach jest ładny, dachówka dobrej jakości.

Opinia dekarza (robi 10-12 dachów rocznie)- najlepszy jest Kreaton, Koramic dobry. Roben- słaby i krzywy! Choć napewno dużo lepszy niż dach. betonowa.

 

Mógłbyś podesłać mi kilka fotek na maila :wink: Wybrałem tą samą dachówkę, dach będzie kryty dopiero w sierpniu ale chciałbym już oko pocieszyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Planuje zakup dachowki Creatona Premion miedziana angoba (44zl/m). Czytalam o pewnych negatywnych opiniach na temat Creatona (ze 'to juz nie to, co kiedys' itp), ale na temat kazdej innej firmy rowniez mozna znalezc negatywne opinie. Czy ktos mial niedawno jakies problemy z ta dachowka? Prosze rowniez o zdjecia dachu z Creatonem Premion, jesli ktos owe posiada.

Z gory dziekuje bardzo za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...