Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy dachówki ceramiczne?


Jakiej firmy dachówki ceramiczne?  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy dachówki ceramiczne?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 334
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie

Jestem na etapie przymiarek do zakupu ....moja racjonalnie myśląca część ( czytaj portfel ) skłaniała się do Robena Antracyt .

Jednak po wnikliwych obserwacjach i wielu analizach zauważyłam ,że jest to wyjątkowo :roll: miękka dachówka i mam obiekcje co do jakości tej marki .... poza tym widziałam jak wyglądają dachy po niespełna rocznym "leżakowaniu" :cry: :cry: występują na nich liczne "pejęczynki" oraz odprsyki lakieru ... :roll: martwi mnie to bardzo.

W tej sytuacji zaczynam ciężko myśleć nad Wiekorem czyli Koramiciem , do rozważań dołączył również Kreaton ( lecz ta cena :-? ).

Zauważyłam również , że Roben ma bardzo płytkie zamki i obawiam się "pływania " dachówek ... proszę o pomoc w wyborze oraz opinię użytkowników Robena ale z dłuższym stażem .

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zwrócić uwagę na barwę Robena naturalnego po deszczu.

Marsylka Koramika produkowana jest w Estonii.

Creaton jest jednym z dwóch największych i najlepszych producentów dachówki w Europie ( obok francuskiego Hugenota ) i niestety za jakość trzeba zapłacić. Mercedes też nie kosztuje tyle co maluch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skBadzie budowlanym namawiano nas na robena, ale sprzedawca wygadal sie przypadkiem, ze produkuja go pod Poznaniem. Kupilismy Tondach glazurowany i jestesmy ogromnie zadowoleni. Myje sie sam i nie zielenieje.

ZofiaD ile czasu masz na dachu tą dachówkę bo też się nad nią zastanawiam i czy znasz jeszcze kogoś kto ją ma i jest zadowolony?A może znajdzie się jeszcze jakiś "posiadacz"Tondachu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda Creaton w Polsce w ogóle się nie reklamuje chociażby w czasopismach budowlanych . Może im na naszym rynku nie zależy ?

A może liczą na nas zadowolonych klientów i metodę " jedna pani drugiej pani "?

A konkurencja nie zasypia gruszek w popiele :evil:

 

Pozdrawiam - Maxtorka

 

(Nawet nie przypuszczałam że na dachu będziemy mieć Mercedesa :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam, że za trzymaną sreyjnie jakość trzeba płacić - a Creaton jest takim mecedesem.

Marek30022,

gdyby Creaton przeprowadził kampanie reklamowa w Polsce to wtedy by wymietli połowę konkurencji,

To nie o brak reklamy chodzi tylko o cenę, niestety baaardzo wysoka :( U mnie różnica między Creatonem a Ruupem , który w końcu wybrałam na całej dachówce wyniosła prawie 6 tys.Tak dla porównania między Ruupem, Koramicem, Robenem, Tondachem i Mullerem różnica wynosiła ok.2 tys.Ale co prawda to prawda Creaton najładniejszy i najbardziej solidnie wyglądający.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...