Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy dachówki ceramiczne?


Jakiej firmy dachówki ceramiczne?  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy dachówki ceramiczne?



Recommended Posts

Marek - ja załatwiałam wszystko z szefową p. Małgosią i obyło się bez problemów :D

 

Ja też mam Creatona - Symfonia angobowana miedź. Na dachu leży już dwa lata i nic się jej nie dzieje :D

 

Witam

 

Wiadomo, że dachówka Creatona jest jakościowo dobra, ale też jej cena jest trchę przesadzona. Dachówka podstawowa jest o ponad 50 % droższa od miedzianej angoby Ruppceramicy, która też nieźle wygląda. Elementy dodatkowe pewnie są także dużo droższe. Z czegoś to życie dostatnie Niemców wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 334
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Marek,

nie wiem skąd masz te wyliczenia, w kwietniu porównywałem cenę Ruppa karpiówki glazurowanej i Creatona i Rupp był droższy na m2 o 11,5zł.

natomiast wszelakie akcesoria dachowe Creatona powalaja cenowo - 2,5 razy droższe niż Ruppa

 

Co do karpiówki to nie wiem ale typ holenderki tzn. Syriusz angoba miedziana kosztuje 1 m kw. ok. 40 zł, brutto, natomiast Symfonia angoba miedziana Creatona ok. 60 zł. brutto, jeśli chodzi o dachówkę podstawową, przy upustach 15 %. Może gdzieś są inne ceny. Sprawdzę to jeszcze raz w innym składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałam Symfonię Creatona - to dostałam 25% upustu. Wtedy Craton promował Symfonię. A z tego co wiem to w zeszłym roku była dosyć spora podwyżka Creatona.

 

Natomiast nie do końca zgadzam się z Markiem - niektóre produkty Ruppa są zdecydowanie droższe od Creatona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Rupp - Syriusz miedziany. Jest trochę droższy od Robena, a dekarz twierdzi że jest znacznie lepsza, dokładniej wykonana i twardsza.

Poza tym ten kolor najbardziej mi się podoba i tyle.

No to jestem drugi, któremu też się podoba. Jaki dostałeś upust. Ja mam 20 %, czy jeszcze próbować coś utargować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Jak oceniacie dachówki Wieneberger?

http://www.wienerberger.pl/servlet/ContentServer?pagename=Wienerberger3/Page/Main&c=Page&cid=1087584673068&sl=wb_pl_home_pl.

 

Jest tańsza od Robena i Rupa, ale czy kierować się wyłącznie ceną? Czy ma ktoś na dachu tę dachówkę? Jak się prezentuje?

Jestem zdecydowana na ceramikę tylko teraz kwestia-którą?? :oops: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...

My również poważnie zastanawiamy się nad Creatonem. Słyszeliśmy, że jest drogi, ale nie wiemy jak bardzo (właśnie jutro przyjeżdża do nas pan z tej firmy po ksero rzutu dachu i ma nam wyliczyć ile to będzie kosztowało). Stwierdziliśmy, że jeśli będzie drożej do 6-7 tys. niż w przypadku np. Braasa albo Robena, to bierzemy Creatona.

Podoba mi się początek współpracy z Creatonem. Od momentu wysłania maila do nich z prośbą o przysłanie cennika minęło kilka dni i już dziś miałam telefon, że jutro przyjadą. Oczywiście pierwsze o czym zaczęli mówić to rabaty. I tu nie wiemy na jak duży rabat moglibyśmy liczyć. Słyszałam nawet o 25% - czy to realne? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...