Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy dachówki ceramiczne?


Jakiej firmy dachówki ceramiczne?  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy dachówki ceramiczne?



Recommended Posts

Dach ma ok. 200m2, dwuspadowy, z przodu z dużą lukarną. Karpiówka bardzo nam się podoba, ale nie wiemy czy będzie się ładnie prezentowała na dachu dwuspadowym. Podoba nam się też zakładkowa (coś bardziej klasycznego, tupu marsylka czy staroniemiecka). I najlepiej gdyby była wielkoformatowa. Co do koloru to jeszcze nie zdecydowaliśmy. Wiemy tylko, że nie chcemy świecącej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 334
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za szybką odpowiedź. Muszę przyznać, że nie jest łatwo ''przepłacić'' te 6tys., ale podchodzimy do tego tak, że lepiej raz wydać więcej i mieć święty spokój niż po 2 czy 3 latach się wkurzać, że jakieś plamy się robią np. A z tego co czytałam wyżej to np. w przypadku Robena tak jest. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie dachówki Wieneberger?

http://www.wienerberger.pl/servlet/ContentServer?pagename=Wienerberger3/Page/Main&c=Page&cid=1087584673068&sl=wb_pl_home_pl.

 

Jest tańsza od Robena i Rupa, ale czy kierować się wyłącznie ceną? Czy ma ktoś na dachu tę dachówkę? Jak się prezentuje?

Jestem zdecydowana na ceramikę tylko teraz kwestia-którą?? :oops: :roll:

Ewo proponuje E-32 /Holenderka płaska/ czerw.angob. von Muller 3,05zł za szt 14,5 szt m2. Wygląda na dachu bosko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ta czerwona angoba von Muellera wygląda aż bosko, ale bardzo fajnie. I w zalezności od światła masz ileś różnych dachów, a wszystkie w fajnym rudawym odcieniu. Możesz zobaczyć na moim domku (w galerii domów).

Dzięki ale wystarczy jak wyjde przed dom. Zle zrobiłem bo kasztan von Mullera lub grafit oraz orzch wygląda jeszcze lepiej. Kasztan jest chyba najładniejszy z maronów na rynku /słowa sprzedawców/ notabene polecają dachówkę Roben Wiekor Rupp tam gdzie mają duże bonusy a sami kładą von Mullera lub Creatona . Coś w tym jest. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytajcie się sprzedawców o to jaki udział w rynku niemieckim ma VonMueller i którego gatunku są sprowadzane

Szanowny kolego jeżeli chodzi o rynek niemiecki to mieści się w pierwszej 5/ zabytki bezdyskusyjnie 1 miejsce/. W w/w 5 miszczą się Erlus, Creaton -w niemczech z 5 letnią gwarancją/ von Muller oraz Rupp /robiony w niemczech/jak i Jungmeier. Jeżeli chodzi o gatunek to mam rodzine w Zgorzelcu /Gorlitz - jedna z fabryk von Mullera/ która pracuje w w/w fabryce /transporcie/i nie ma 1 gatunku na Polskę czy Szwajcarię - brane jest z jednej pryzmy. Potwierdzili to również sprzedawcy którzy byli na wiosnę 2004r w Gorlitz. Co do gatunku to jak wszędzie jest tkz drugi gatunek / w Mullerze jest to dachówka 1b która przechodzi 2 razy przez piec przy uruchomieniu nowego koloru /doszlifowanie produkcji/. Jest tylko mała różnica ,że ta firma sprzedaje jako drugi za 1/2 ceny/zresztą znakuje, oraz wyrób posiada pełną gwarancje/ a inne robią promocje. Wybór należy do klienta czy chce 1gat czy 2 /najważniejsze żeby był świadomy że jest to 2 gat. Mam sąsiadów którzy mają 2 gat. von Mullera i są bardzo zadowoleni i daj Boże aby Roben w jedynce chociaż zbliżył się do 2 gat von Mullera. Pozdrawiam. A tak na końcu piszę się von Muller a nie von Mueller.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Robena kasztanową. Wygląd super (wyraźnie rzuca się w oczy wśród sąsiednich dachów). Niestety były problemy z jakością - 75% partii dachówek miała odgięty dolny prawy brzeg dając duże prześwity na zamkach. Dzięki dobremu kontaktowi z przedstawicielem udało się całą kwestionowaną partię wymienić (już leżała na dachu) na koszt Robena. Osobiście poleciłbym tą dachówkę, jednak wskazana wzmożona "czujność" przy odbiorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama piszę raz tak, raz tak - bo chyba dopszczalne jest pisanie niemieckich umlautów za pomocą dyftongów. :lol:

Co do jakości von Muellera - nie mówię, że ona jest taka super, jak Creatona. Ale na moje skromne oko jak i według opinii mojego dekarza, jest naprawdę dobra. Tak samo twarda jak Rupp, ale deczko równiejsza. On mówił, że Roben (Roeben? :wink: ) się często łamie i kruszy, bo miewa takie partie . Powtarzam, co mi powiedziano. Natomiast cenowo walorem tych dachówek jest to, że mają tanie trójniki, gąsiory etc w porównaniu z innyni fimami.

Co do opinii sprzedawców to akturat nie jest to dla mnie miarodajne źródło informacji, w jedną czy drugą stronę.

Natomiast miom zdaniem bez wątpienia kasztan von Mullera jest najładniejszą kolorystycznie dachowką ceramiczną kasztanową.

Nie mam u siebie, żeby było jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że tu trzeba rozróznić ewidentne wady towaru np. towar potłuczony - mi przywieźli jedną paletę całą obtłuczoną, w onnych też widać było slady czyjejś brutalnej ręki i to była ewidentnie jak dla mnie wina składu. Od razu wszystko policzyliśmy i wpisaliśmy na protokół przyjęcia towaru a w składzie powiedzieli, że nie ma problemu, bo von Mueller daje ileś tam procent dodatkowo na ewentualne stłuczki. Potem chcieli się wycofać co prawda.... ale się im nie udało.

Tak więc wyszłam na swoje bez strat i bez zysków , a jakichś wad typu przebarwienia, złe wypalenie, margiel czy coś w tym stylu - nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w jakości przekłada się też na sposób zabezpieczenia towaru na czas transportu by strat było minimalna ilość,

co do jakości dachówek to jak czytam ten watek utwierdza mnie w przekonaniu, że dekarz co kładł mi dachówkę miał rację mówącł, że to sama przyjemność kłaść ją ale wymaga od Niego dokładności i skrupulatności bo jest bardzo dokładnie wykonana i nie ma tak jak np. w Robenie możliwości korygowania na zamkach bo jest taki luz - jedna wchodzi w drugą i się mocno trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w całej rozciągłości jakość Creatona .

Mam położoną karpiówkę tej firmy , w dodatku w tzw. koronkę .

Na karpiówce dokładnie widać wszystkie nierówności - ta dachówka nie wybacza błędów , zarówno producentowi jak i dekarzom .

Na szczęście u mnie nie musiała , wszystko jest w porządku .

Wygląda super !!!

 

Pozdrawiam - Maxtorka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacentyw,

to pewnie wiesz, ze przy produkcji dachówki najwazniejszym elementem jest surowiec i uważasz, że złoże pod Gorlitz jest dobrej klasy?

a tak na poważnie to kazda firma ma swoje lepsze produkty i gorsze i chce dotrzeć do jak najszerszej grupy klientów

Tak zgadzam się ,że ważny jest surowiec tak samo jak kontrola jakości, dobra angoba /glinka/ oraz wieloletnie doświadczenie. Jezeli chodzi o jakość gliny to jest to glina która jest mieszana z gliną z drugiego żródła /2 fabryka von Mullera/ gliną z Eisenbergu która jest uważana za jedną z najlepszych złoż w Europie /glina mieszana jest bardziej szlachetna i plastyczna/. Czy Kunice, Środa Śląska, Przysucha jako złoża gliny są lepsze? Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...