Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GładziGród- fotorelacja :)


Recommended Posts

  • 1 year później...

Oj, z nieukrywaną skromnością pochwalę się ,że to moja amatorszczyzna.

Wyjątkiem jest kominek, tam podpowiedziano mi jak właczyć klinkier aby bryła była delikatniejsza- bo taki miałam cel.

Oczywiście wiele podglądałam , każdy detal wyważałam.Podobało nam się z mężem to samo, więc każdy pomysł on też musiał zaakceptować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sie u Ciebie :)

Jestem oczarowana miejscem w ktorym pobudowaliście taki fajny domek!

A nie wiesz moze, czy dalo by sie ta Twoja cegle przeciac na pol? Oblozyla bym sobie nią sciane w salonie. :) Bardzo mi sie podoba.

Gratuluje tez dobrego gustu.

 

A ten okap, nie masz troszke za nisko? Moze to tylko wrazenie, bo ja jestem b.wysoka. A wogole duza, fajna i wygodna kuchnia Ci wyszla.

Pozdrawiam

 

PS. kominek tez super! Mnie sie rzadko kominki podobają, a Twoj "wpadl mi w oko". Masz DGP? Czy to jest ciepla obudowa?

Edytowane przez Maciejka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , albo przegapiłem albo nie doczytałem .Ten projekt domu to indywidualny czy z gotowych tylko adaptowany .Strasznie interesują mnie detale architektoniczne tego domu.

 

Podobają mnie się domy parterowe bardzo . Ale chyba jeszcze do nich nie dorosłem ,może za 20-30 lat na starość kiedy to po schodach nie będę mógł chodzić .Główny powód to raz trzeba dużej i szerokiej działki a dwa i to mnie boli najbardziej niewykorzystana przestrzeń nad parterem. Ale jeszcze raz napiszę dom naprawdę się mnie podoba. Kominek tez pierwsza klasa naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Maciejko2 i Łukaszu789 !

 

Bardzo dziękuję za zainteresowanie i odzew!

 

Cegła była cięta na klinkier ( inaczej bym zbankrutowała) !!!

 

Kuchnia bardzo wygodna, dokleję jeszcze parę fotek bo nie widać jej całej.

 

Z kominka jestem dumna i blada- wyszedł tak jak chciałam. Służy tylko do rekreacyjnego palenia.

 

Powtórzę swój post odnośnie plusów i minusów ( z innego działu) co by zebrać i tu wszystko do kupki :)

 

Plusy to :yes: :

- duża działka i postawiona na niej parterówka ( brak sąsiadów zaglądających w okna i wygoda jednego poziomu)

-zwarta bryła domu ( a nie np. na planie krzyża- gdzie prawie każdy pokój ma 3 ściany zewnętrzne - jak u naszych znajomych)

-posesja przy asfaltówce

- my sobie chwalimy jedną bramę do dwustanowiskowego garażu- można nawet stanąć w poprzek,czy na środku jak trzeba coś rozładować

-rekuperacja-oprócz oczywistych korzyści- likwidacja a raczej nie wybudowywanie dwóch kominów co zdecydowanie wpłynęło na możliwości aranżacyjne w moich przeróbkach

-pompa ciepła z podłogówką w całym domu! panele drweniane oprócz łazienek, kuchni i wiatrołapu; grzanie wody też pompą

-zamiast trzeciej ubikacji na tym samym poziomie ( wystarczą dwie!) zmieniłam to pomieszczenie na schowek ( a drzwi do niego są najokazalsze w całym domu haha...- to jednocześnie ozdoba korytarza stylizowana na wnękę)

-cykrkulacja ciepłej wody- cuuudo!!

-dwa poziomy blatów w kuchni : ten ze zlewem wyższy ,a ten od płyty indukcyjnej niższy- typowy. przy każdym blat roboczy; korzystam w obu wysokości

-full gniazdek ( kosztowało ale opłacało się) niemal w każdym kącie, że o kuchni nie wspomnę

-jak przy kuchni to :- młynek w zlewie- to zdecydowanie najlepsze cudo w kategori: cena-satysfakcja

-kosz na śmieci wysuwany z możliwością otwarcia go nogą- gdy rączki brudne

- spiżarenka obok, choćby najmniejsza- traktowana jak przepastna szafka

-spory wnękowy prysznic- żeby swobodnie weszły dwie osoby- oj nie tam by tam-tego od razu: mam niesprawną mamę ( wejście ani wyjście z wanny niemożliwe a tak jest bardzo dobrze

-płytki, bez brodzika w prysznicu- obawiałam się ale jest praktycznie, ładnie i wygodnie

- sedesy z lekko kwadratowym kształtem- duuużo wygodniejsze!

-szafki z łazienkach ( w tym słupki) możliwie zamknięte- zawsze czysto

- kominek dwuszybowy- specjalnie przerabiałam w projekcie- widok ognia z dodatkowych miejsc, większa powierzchnia grzania- co odkryłam teraz

-kominek i telewizor na innych ścianach

- kominek widoczny zarówno ze stołu jak i z wypoczynku.

- przeróbka na oddzielenie kuchni od salonu

-meble robione przez stolarza na wymiar do salonu: niepowtarzalne , dopasowane , naszego pomysłu, ciekawie obudowana maszyna do szycia Singera i niedrogie ( jak porównywałam z takimi co mi się w sklepach podobały)

- w korytrzu parę ciepłych LEDów przy podłodze z czujką ruchu

- możliwość ciekawego, nastrojowego oświetlenia ( kinkiety, podświetlany klinkier)

-przerobiłam wejście jednego z pokoików aby wychodził na wiatrołap- nie każdego, kto przyjdzie( nieznajomy) muszę prosić na salony, tam załatwiam sprawę

-sypialnia rodziców nie jest obok sypialni dzieci ( nastolatkowie)

-łazienka przy naszej sypialni- luksus i wygoda

-polecam suszarkę do prania

- klamki z zamkami magnetycznymi- wystarczy lekko pchnąć i się zamykają same: szczególnie polecam do spiżarenki

-przerabiałam aby nie było garderób- ja wolę spore szafy, a wygospodarowaną powierzchnią powiększyć sypialnie - to moja wersja, nie każdemu może pasować jak i inne wymieniane przeze mnie plusy

 

Minusy to :(:

-zadaszona tylko minimalna część tarasu

-na podłodze prześliczne panele kharsa orzech , ale niestety to drewno jest za miękkie ( 3,4) ponoć 20% bardziej miękkie od dębu; jak spadnie coś cięższego pozostaje wgniecenie, co spędza nam sen z powiek, niestety

-wolałabym aby wejście do garażu było z wiatropu- ale nie można mieć wszystkiego, choć w praktyce nie jest to tak uciążliwe jak sądziłam

-brak normalnych schodów na styrch, tylko schody strychowe, tego nie udało mi się wprowadzić bo: brak miejsca no i możliwa znacząca ucieczka ciepła na tenże strych nieogrzewany

-brak rolet zewnętrznych na oknie tarasowym ( mamy tylko na oknach od zachodu),celem ograniczenia świecenia słoneczka latem w mordkę popołudniami; w innych miejscach mi nie brakuje

Więcej grzechów nie pamętam :), chyba ,że mi się przypomną:cool: albo dadzą dopiero o sobie znać :bash:

 

Ogólnie inwestycja bardzo udana, tylko dlaczego tak drogoooooooo:cry:

 

Projekt gotowy : DOM ROZŁOŻYSTY z pracownie JOTA z Gdańska , z paroma przeróbkami w środku.

Edytowane przez dragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...