Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacja przeciwwilgociowa dorabianej częsci tarasu??


Eszko

Recommended Posts

Witam. Poszerzam właśnie taras. Będzie on podlewany betonem B-15 (k-4) Ubiłem teren, zrobiłem szalunek, podsypałem gruzem potem żwirem podkulen stary taras zeby polączyc wylewki i teraz pytanie....

 

Na starym tarasie nie było foli danej i przetrwal do dziś czy jest potrzebna folia budowlana ?? wylewane bedzie 13 cm betonu i wydaje mi sie ze lepsza przyczepnosc mialby prosto do tego gruzu a jest go z 20 cm bo jezeli dam folie i zbrojenie to zrobi sie taki płat który bedzie oddzielony folia i nie bedzie zwiazany w zaden sposob z podlozem ?? Mam dylemat bo chciałbym to zrobic dobrze. Prosze o opinie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nie ma problemu u Ciebie z podsiąkaniem pionowym wody i dlatego stary taras ma się dobrze. Wody gruntowe nisko, teren absorbujący wodę i izolację wydaja się zbędne. Dałbym jedynie izolację po obrzeżach, bo nie ma co izolować wylewki od gruzu, należało się dać izolację pod gruz, ale teraz to za późno. Zostaje tylko pytanie czy nowa wylewka nie będzie siadała inaczej jak stara, bo na pewno nie zwiążą się one w jedną całość a później płytki mogą pękać na łączeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że tak zle nie będzie, ponieważ podkulem stara wylewke do zbrojenia i polaczylem tez stare zbrojenie z nowym wiec jakby dodatkowe zmocnienie i mniejsze prawdopodobienstwo, że coś pójdzie nie tak. A tak wsumie na logike to teren jest spadzisty, wiec ta woda nie ma jak podciekac pod wylewke a 13 cm betonu to juz nie malo zeby ją podniesc. Dzieki za odpowiedź. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...