Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zaczynamy !!! Komentarze


edmaan

Recommended Posts

Witam, witam

Dziękuję za fluidy, napewno się przydadzą, bo przed nami jeszcze dłuuuuga droga.

Dom ma 352,61mkw powierzchni netto(czyli powierzchnia wszystkiego powyżej 1,90m wysokości). Parter 209,92mkw- pow.netto, poddasze 142,69mkw- pow.netto.

Koszt wykonania 35 pali + projekt oczepu po negocjacjach 70 350 zł brutto.

Edytowane przez edmaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytałam ten dziennik już wcześniej ale dziękuję za link. U nas wyglądało to trochę inaczej , bo badania geotechniczne były potrzebne do pozwolenia na budowę, co uważam za duży plus, bo przynajmniej później nie ma żadnych przykrych niespodzianek tak jak to miało miejsce u myszonika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mieszkamy w domu (Dom w chabrach, Archon), który ma 160 mkw i starcza nam to w zupełności , tylko ja mam już dosyć biegania po schodach. Sypialnie, garderoba, pokój córki na poddaszu. Wygląda to mniej wiecej tak np.:gotuję na dole obiad - córka woła "mamo pomóż mi w lekcjach" i mamusia biega na górę ale po chwili trzeba zamieszać zupkę, więc biegusiem na dół. W między czasie dzwoni telefon, który został na górze i biegusiem do góry .......itd. itd.,a my z mężem niestety nie jesteśmy już pierwszej młodości.

Co zaś się tyczy posadowienia to mieliśmy do wyboru, wymiana gruntu, płyta albo pale. Wymiana gruntu bardzo ryzykowna , a koszty podobne , bo u nas jest bardzo wysoki poziom wód gruntowych i trzeba by zastosować igłofiltry. Płyta również ryzykowna za względu na 2,5m torfu . Casting wygrały pale :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM edmaan

no mi tez szczęka opadła ,jak napisałas o kosztach palihttp://emotikona.pl/emotikony/pic/2wow2.gif

no ale czego sie nie robi ,zeby spełnic swoje marzenia...

Z tym bieganiem po schodach to masz rację,sama teraz tak biegam,i dostrzegam różnicę na korzyśc domu lub mieszkania na jednym poziomie.

Kurczę a my budujemy z poddaszem,no trudno damy radehttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0winked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...