Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w daliach 4 - Opolskie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Lukarna daj odsapnąć w sobotę mieliśmy jedną.. może poczekamy na wiosnę aż się droga rozpuści :)

 

Kocurko u nas w ogóle odwilży nie widać a na dodatek dziś znów spadło trochę tego białego... g.. yyyy puchu..

oto dowód.. zdjęcie mojego tarasu..

2013-02-27%252012.38.59.jpg

zgadzam się z Kwitko.. zrobisz pod parapety zewnętrzne, albo domówkę po prostu :D

 

MonkaD.. przypomnę tak wygląda projekt łazienki przeze mnie robiony

%25C5%2582azienka%2520d%25C3%25B3%25C5%25821.jpg

 

ta łazienka jest malutka i nijak nie można jej uchwycić na zdjęciach..

zdjęcie z holu, niestety jest bardzo jasno od okna i nie wychodzi inaczej, proszę nie zrwacać uwagi na kosmetyki nad wc, ale jeszcze brakuje tam dwóch półek zabudowanych drzwiczkami..

2013-02-27%252012.32.18.jpg

 

z holu inne ujęcie:

2013-02-27%252012.32.59.jpg

 

widok na otwartą kabinę, po prawej sa drzwi

2013-02-27%252012.33.30.jpg

 

ściana naprzeciw kabiny, niestety nie w całości

2013-02-27%252012.35.03.jpg

 

brodzik z łupka.. musieliśmy zastosować jeszcze obwódkę z mozaiki, bo kabina 80x80 i niestety spadki niewielkie i sporo wody podczas brania prysznica wyciekało za zewnątrz

2013-02-27%252012.33.58.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję parapetów. nie dziwię się, że Ci się podobają.:)

 

no a parapetówka rzeczywiście mogłaby się odbyć (nawet wirtualnie);)

 

u nas tak samo biało. wprawdzie jest ciepło i powolutku się topi, ale jeszcze trochę to potrwa. tym bardziej, że noce ciągle zimne.

 

Kamila, a jak się sprawują te szare płytki pod prysznicem? widać zacieki z wody, czy nie bardzo?

 

pozdrawiam K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max.. jeśli chodzi o zacieki to przyglądałam się im i nie widać żadnych zacieków wody.. czasem jak kapnie szampon (nie piania lecz sam szampon) i go nie spłucze, to widac biały osad, ale to nie zdarza się często, mam nadzieję, że pomogłam (na fugach też nic nie widać)

 

Monka.. my mamy ciemną fugę (antracyt) w całej łazience i na podłodze ciut wyjaśniała

 

 

Edit..

Max zapomniałam dodać, że wodę mamy miękką z własnej studni, nawet w czajniku ani grama kamienia przez 3,5 miesiąca użytkowania, może dlatego też nie ma zacieków

Edytowane przez Kamila i Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSU nie było łatwo z ta łazienką, bo tak gdzie wc miał być jeszcze zakamarek, który wchodziłby pod schody.. długo by pisać.. Marcin wymurował zaczątki ściany i stwierdziliśmy, że prostujemy ścianę, bo musielibyśmy czekac na schody.. i w zasadzie bardzo się cieszę z tego posunięcia, bo w tej łazience jeszcze więcej zakamarków nie było potrzebnych.. jest to łazienka malutka około 3-3,3 m2.. ma górze mamy chyba dwa razy większą.. ale tez ma pełno zakamarków ze względu na te schody.. ja drugi dzień walczę z malowaniem barierek.. jutro jak będzie lepsze światło, to cyknę fotkę.. w każdym razie jest to bardzo pracochłonne, bo to tak wyglada jakby ktoś szczotką drucianą drapał farbę.. ale efekt jest bardzo ciekawy..

 

Dziękujemy za odwiedzimy i także pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewo dziękuje za słowa uznania..

pędzelek i heja najlepiej taki już z zaschniętą farbą.. delikatnie maczasz w farbie przejeżdżasz po szmatce by nadmiar ściągnąć i jedziemy.. muskasz delikatnie i zostawiasz takie pojedyncze kreseczki farby.. jak masz jej zbyt dużo to powstają większe plamy.. wszsytko po skosie z lewej, potem z prawej.. czasem prosto.. jeszcze mi trochę zostało do zrobienia.. parę poprawek i słupki dokończyć.. spędziłam nad tym około 5h.. nie maluję od spodu, po nie wszędzie dojdę.. od spody są po prostu czarne..boki też delikatnie muskam, jakby nie patrzeć płaskownik ma chyba 3-4 mm

Edytowane przez Kamila i Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kamila co taka cisza zapadła ? :)

Mam pytanie: jak się sprawuje odpływ liniowy cedor? kupowałaś go z nóżkami stabilizującymi czy bez? Na alle.... są takie i takie , 2 stówki różnicy i tak się zastanawiam który brać. Czy do tego bez nóżek trzeba je oddzielnie dokupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cronin.. eee brak weny, postępów.. jakoś tak wychodzi.. w każdym razie schowek się tworzy.. Marcin położył tynk mozaikowy (kupiliśmy w promocji po 48zl za 15kg wiaderko) wczoraj położył kafle na podłodze w 75%, bo trzeba zamrażarkę i pralkę przestawić.. i jakoś leci powoli..

 

jeśli chodzi o odpływ liniowy no zapycha się co jakiś czas.. kupiłam kreta i co jakiś czas będę zalewać granulki..

my kupowaliśmy z nóżkami stabilizującymi i Marcin mówi, że one o kant d.. rozbić.. na dole mamy bez nóżek zamontowany.. bo i tak go się betonem zalewa.. na górze jeszcze nie jest zalany, ale też będzie bez nóżek..

najlepiej wypoziomować odpływ na styropianie i zalać betonem i po kłopocie :)

 

Pozdrawiam

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...