Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w daliach 4 - Opolskie


Recommended Posts

Musze przyznać, że szybko Inwestorowi poszło.. weszły 3 pełne płytki, 4 docinki większe i dwie docinki okrągłe sztukowane.. i jeszcze na każdym stopniu trzeba dorobić 4 docinki takie 5x4 cm i nawet nie klną..

 

donice efekt końcowy:

2013-09-11%252016.04.53.jpg

 

2013-09-11%252016.04.59.jpg

 

jeszcze tylko sosenki posadzić..

 

schodek z bliska..

2013-09-11%252016.05.26-1.jpg

jak się przyjrzeć to widać gdzie pełna a gdzie docinki.. po uzupełnieniu piaskiem wszystko ginie i nie widać gdzie pełna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Witam :) Czy ktoś buduje taki domek w mazowieckim? Jesteśmy na etapie załatwiania formalności i na wiosnę zamierzamy ruszyć z budową. Bardzo proszę o kontakt osoby które wybudowały taki dom w okolicach warszawy, mamy kilka pomysłów na zmiany i obejrzenie go na żywo pomogłoby nam podjąć decyzję. Kontakt paulina82.82wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem napewno że nie bedziemy robić kominka, że kuchnie urządzimy w pokoju przy wejściu, natomiast w pomieszczeniu które jest przewidziane na kuchnie chciałabym zrobić pokój dzienny tylko nie wiem czy można bedzie tę ściankę która stoi ukosem postawić na prosto żeby zrobić jeden duży pokój i nie wiem czy wtedy nie bedzie za długi a wąski :)Chciałabym przenieść też schody żeby powiększyć łazienki, tylko problem polega na tym że nie mam za grosz wyobraźni przestrzennej :) niestety w mojej okolicy nie ma takiego domu żeby można było podejrzeć :( Myślałam tez żeby zrobić piwnice pod garażem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwnica pod garażem to bardzo fajna sprawa.. ja chyba trochę żałuję.. bo nawet słoików nie ma gdzie trzymać.. ale będzie ziemianka..

 

Salon już jest długi i jeśli byłby połączony razem jeszcze z kuchnią byłby za długi.

Ja zawsze chciałam kuchnię od drogi, choćby dlatego, żeby widzieć czy np już jakiś domownik wraca do domu.. ale z racji, że mamy małe dzieci, to spokojnie mogę je zostawić w piaskownicy i wejść do domu do kuchni i widzę je jak się bawią..

 

schody można byłoby wyprostować, gdzieś już widziałam jak ktoś tak zrobił ale w domu w daliach 2 (mniejszej wersji) problem wtedy taki, że nie ma schowka pod schodami a my tam mamy trochę słoików, większe garnki, pralkę i zamrażarkę (takie pomieszczenie gospodarcze)

 

proponowałabym z kuchni zrobić pralnię, wyprostować schody a kuchnię w pokoju (gabinecie)

wiatrołap jest malutki, nie robiłabym tam drzwi (my nie mamy, bo to pokój a nie gabinet)

 

w obecnym salonie spokojnie zmieści się albo duża kanapa narożna lub komplet 3+2+1 i stół na 6-8 krzeseł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego samego powodu chciałabym zrobić kuchnię od drogi, na pewno nie zrobie jej tak jak w projekcie :) Schowek pod schodami chyba nie będzie mi potrzebny, mam na działce wybudowane tzw. budynek gospodarczy i tam urządzę sobie 'graciarnie" :) także mogę pokombinować z tymi schodami . Pomysł żeby w kuchni zrobić pralnię nie jest zły, pomyśle nad tym ;) a jak łazienka na dole ? czy jak zrobie te schody na prosto to bedzie ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienki w przypadku schodów na wprost sporo zyskają (mowa oczywiście o tym aby wejście na schody było tak jakby na wprost starej kuchni). Nam w dolnej łazience zmieściła się kabina, umywalka i wc.. w górnej natomiast będzie wanna na ścianie pod oknem (okno zmieniliśmy na mniejsze zamiast balkonowych), wc w miejsce wanny, umywalka po lewej jak się wchodzi i prysznic po prawej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas chodzi mi pogłowie jednak połączenie salonu z planową kuchnią, może i pokój będzie długi ale jakby go podzielić na dwie strefy jadalnie i wypoczynkowy to może i fajnie bedzie, zawsze to więcej przestrzeni. A co do wiatrołapu, to faktycznie malutki sie zapowiada ale czy zimno nie wpada prosto do domu skoro nie ma drzwi? Ja chyba bym nie zaryzykowała, malutki to malutki ale zawsze wiatrołap :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłam odnośnie drzwi w wiatrołapie.. są tam zaplanowane dwie pary.. jedne do gabinetu (Waszej przyszłej kuchni) a jedne do holu.. i tych do gabinetu nie robiliśmy, bo to strata przestrzeni.. te do holu mamy i w zimie jednak dużo dają..

 

połączenie Waszej przyszłej kuchni z salonem jest jak najbardziej ok wtedy taka L-ka powstanie.. jednakże połączenie naszej kuchni z salonem i zrobienie strasznie długiego salonu jakoś mi się nie widzi..

 

dostałam kiedyś zdjęcia od osoby mieszkającej w domu w daliach 2 i mają kuchnie zamienioną z pokojem i wyprostowane schody.. muszę poszukać to mogłabym przesłać.. myślę, że ta osoba nie będzie miała nic przeciwko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałabym łączyć kuchni z salonem, wole kuchnie zamkniętą. W moim obecnym domu mam otwartą kuchnie na salon i nigdy więcej sie na takie rozwiązanie nie zdecyduje. Dużo czasu spędzam w kuchni, dużo gotuję i niestety bałaganie przy tym :) zapachy rozchodzące sie po calym, domu i głośno pracujące agd (zmywarka) również nie przemawiają za tym rozwiązaniem. Bardzo chętnie zobacze te zdjęcia jeśli uda sie Pani je znaleźć, może mnie zainspirują :D Szukam takiego domu w okolicy żeby podejrzeć "w realu" ale jakoś nie mam szczęścia :( Może do wiosny znajdę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monikazhr kostkę można zamieść i po krzyku.. płytki zawsze wydawały mi sie zbyt śliskie na zewnątrz..

Donice to zasługa męża.. teraz w donicach jest ta sosna posadzona i dwa wrzosy (żółty i różowy) i jakoś nie bardzo pasuje mi to połączenie.. na wiosnę chyba je przesadzę do gazonów na ogród a tutaj pod sosnami tylko rozchodniki będą..

 

teraz w pełnym słońcu wygląda to tak..

%255BUNSET%255D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koszt niewielki.. kupiliśmy 3 łaty po 4m z pocięciem zapłaciliśmy 40zł (10zł cięcie). Donice mają 34-35 cm,

z jednej łaty wychodziło 13 odcinków po 30cm a potrzebowaliśmy 40 kawałków na te dwie donice, jakiś kawałek został jeszcze z dachu :)

lakier został z nadbitki..

 

donice podobnych rozmiarów kosztuję 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłam do Ciebie ... po antenie ;)

 

 

A tu takie super rozwiązania, nie mam czasu ale muszę przewertować cały Twój dziennik

 

 

na razie szczękę zbieram oglądając monoryt :jawdrop:

 

Jestem bardzo ciekawa jak będzie się ten taras sprawował po zimie i jak się go użytkuje. Bardzo mi się taka ,,kostka" podoba i do nas bardzo by pasowała :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiek miło, że nas odwiedziłaś.. w wolnej chwili poczytam także Twój dziennik.. teraz mam dwoje dzieci chorych.. gorączka, wymioty, kaszle i te sprawy..

 

antenka wygląda tak:

2012-11-24%252014.27.34.jpg

lokalizuj koło okna na krótkiej ścianie.. (zdjęcie sprzed roku)

 

kostka już jakiś czas temu ułożona i szczerze to jeszcze na niej pełno piachu, jak był basen i non stop się wodę z niego wychlapywało to i piasek wymywało.. muszę go przed śniegiem pozamiatać dobrze.. aa i rynien nie mamy więc w tych miejscach piach wymyty.. docelowo chcemy zastosować chyba bazalt.. kostka przepięknie się prezentuje..

układaliśmy ją tutaj tylko na piachu, bo sporo wody po prostu może wsiąknąć.. po oberwaniu chmury mieliśmy taki widok..

1209139_534775323268923_42019297_n.jpg

 

ale do 30 minut cała woda wsiąknęła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...