Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

p?ytki Polcolorit ????????


Gość

Recommended Posts

Robiłam próbę gresów Polcolorit (seria Pietra), które zamierzam położyć na całym ogrzewaniu podłogowym (łącznie ponad 80m2). Próba polegała na:

polewaniu sokami, polewaniu olejem (stał przez kilka godzin), moczeniu w wodzie przez 24h (opisałam to w Dzienniku Alicjanki na forum).

Płytki zdały egzamin na bdb. Jednyne co wzudza moje wątpliwości to wymiary płytek (muszę to jeszcze sprawdzić), które chyba nie są do końca przemyślane, ponieważ w serii którą chcę kupić są trzy wymiary: 30x30cm, 15x30cm i 15x15cm (dekor). Jeżeli wymiary mniejszych płytek (co prawdopodobnie ma miejsce) będą wynosiły równo 15cm, to zabraknie miejsca na fugę między dwiema takimi płytkami, jeśli będę je chciała położyć na podłodze obok tych największych płytek.

Pozdrawiam,

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Odświeżam wątek. Oglądałem płytki - ładne.

Niestety czytałem bardzo niepochlebne opinie na budowanie.misc.pl typu:

- nierówne płytki

- tania i przestarzała włoska maszyna do produkcji

- "włoska tandeta" sprzedawana w Polsce

 

Czy ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć tym opiniom?

Jutro muszę kupić płytki i teraz naprawdę nie wiem, czy wziąć polcolorit :sad:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, to naprawdę ładne płytki jak na polskie warunki i gusta. Co do nierówności to trudno powiedzieć, ale jeśli będą kupione w tym samym gatunku i z tej samej serii to powinno być ok. Ja kupowałem bardzo drogie, renomowane ale przede wszystkim piękne niemieckie płtyki i glazurnik tez powiedział, że trochę nierówne, ale ułożył i jest bardzo ok, nie chodzę po podłodze z linijką i ich nie mierzę. Jeżeli Ci się te na pewno podobają, to je kupuj smiało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty test - weź po płytce terakoty i glazury (do góry spodem) i chlapnij wodą - na glazurze plama po wodzie zniknie momentalnie.

 

Tendencja zjazdowa jest właśnie przez wolne "picie" wody z kleju. Ponieważ trwa to dłużej, płytki jadą do dołu.

 

A ta terakota pasowała nam do tego co mieliśmy na podłodze...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, że fabryka firmy Polcolorit mieści się niedaleko Jeleniej Góry? Moja teściowa pochwaliła się kiedyś "kupiłam piękne włoskie płytki..." :grin: Ale faktycznie są ładne i trwałe - ma je położone w łazience, wc i na podłodze w kuchni. Jedna uwaga - płytka uszkodziła się, jak szklanka spadła na podłogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years później...
U nas w kuchni mamy dekory, brak jakichkolwiek zastrzeżeń, przepiękne płytki, ale również dość drogie (przynajmniej dekory które my kupowaliśmy). Jedyna uwaga, standardowa jak do wszystkich płytek, trzeba uważać, by były one z jednej serii, bo potem odcienie niebieskiego, choć w markecie wyglądają identycznie, w świetle dziennym mogą się nie zgrać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...