Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 889
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie!

 

Przymierzamy się powoli do etapu projektowania własnego domku.

Mamy pewne umięjętności związane z korzystaniem z oprogramowania 3D i w związku z tym nasze pytania:

 

1. Jakie oprogramowanie (jakiej firmy) polecacie do realistycznego projektowania wnętrz (kuchnie, łazienki, pokoje, itp) w 3D (z wykorzystaniem wszystkich dobrodziejstw techniki - nakładanie realistycznych tekstur, oświetlenie, itp.). Jako przykład wykorzystania takiego programu (jakiego - zna ktoś?) podam wizualizacje wnętrz z pracowni Horyzont (http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=139&sid=5&powierzchnia_uzytkowa_between=0,&a=wnetrze).

 

2. Jaki jest orientacyjny koszt takiego oprogramowania?

 

Z góry dziękujemy za odpowiedzi.

 

Pozdrowionka

 

Asia i Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrym i realistycznym programem jest CAD tyle że cena powala

http://www.cadprojekt.com.pl/galeria-prezentacje.html

Alternatywą jest polski program PRO100 tańszy ale gorszy.

Jeżeli chcesz się trochę pobawić w aranżację to PRO100 będzie odpowiedni (można ściągnąć wersję demo)

http://www.ecru.pl/demos.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

CAD - bardzo ciekawy program, ale faktycznie całościowo cena nie jest za atrakcyjna (chyba żebyśmy się zdecydowali później z tego żyć)... :(

 

Pro100 znam - niestety nie daje takich możliwości, jakich bym oczekiwał, a które widzę, że CAD daje...

 

A czy ktoś zna jakieś zachodnie programy, które cenowo mogą być korzystniejsze od CAD i oferować podobny poziom?

 

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

programy, które potrafią zrobić realistyczne obrazki to niestety wszystkie są drogie bo profesjonalne:

np

3d Studio Max lub 3d Studio Viz

Cinema 4d

Maya

lightwave

 

do tego zwykle trzeba dołożyc drogie silniki renderujące (do zastosowań naprawdę fotorealistycznych): np Final Render, Vray, Maxwell Reder czy Advanced Render dla c4d

 

do domowych zastosowań lepiej poszukać prostych darmowych programów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Robert

 

Dzięki za odpowiedź.

 

3D MAX, Maya i inne są wspaniałymi programami, ale też strasznie drogimi i myślimy, że w tym przypadku nie byłoby przełożenia na korzyści do osiągnięcia dla nas vs. zainwestowane pieniądze.

 

Nie wydaje nam się, aby studia projektowe korzystały z tych programów - raczej minimalistycznie - baza danych sprzętów, tekstur, gotowych rozwiązań, a następnie rozplanowanie, nałożenie tekstur, oświetlenie i render.

 

Myślimy, że gdzieś jest ten kompromis do zastosowań osobistych (ewentualnie w przyszłości pół-profesjonalnych).

 

@monia

 

Dziękujemy ślicznie za wszystkie linki.

Znaleźliśmy kilka tanich programów, ale niestety ich jakość pozostawia wiele do życzenia....

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co. Z doświadczenia wiem że nasze lokalne firmy zajmujące się meblarstwem korzystają z programu cad bądź Pro100 ( nie trafił w moje ręce projekt wykonany w innym programie) W Najnowszej wersji Pro100 można zrobić świetne wizualki niestety nasz biurowy komputer ma za słabe parametry

:cry:

 

Jeżeli program ma być używany w domowych warunkach proponuję zajrzeć na emulka lub inny program P2P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny jest nawet program na stronie ikea, niestety tylko do projektowania kuchni, jadalni i sypialni i tyko meblami z tego sklepu :) .

Dla mnie to jednak duzo, bo zobaczyłam realnie jak wygląda dane pomieszczenie, jak jest dużu i jak je można urządzić. Ja wszystko urządzam już w głowie (bo jeszcze nie wybudowałam, zaczynam na wiosnę) , a po tej wizualizacji musiałam zmienić swoje koncepcje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie potrzebujesz programów do celów zarobkowych, tylko do wykonania wizualizacji wlasnego mieszkanka proponuje archicada + artlantisa.

mozesz sciagnac je sobie z netu za darmo , albo kupic wersje edukacyjne.

programy sa dziecinnie proste.

przyklad mojej lazienki:

 

http://img232.imageshack.us/img232/1681/14426556on8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no Tommex super ten projekt Ci wyszedł. Ja ostatnio ściagnęłam PRO 100 wersja demo, ściagałam go i ściągałam i końca nie było :-? potem jak już ściągnęłam i zaczęlam sobie projektować, było super fajnie - tylko jest jeden problem - po zaprojektowaniu mogłam sobie na to tylko popatrzeć. Ani tego nie zapiszesz, ani nie wydrukujesz. Porażka jakaś, tyle ściągania na marne poszło :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... było super fajnie - tylko jest jeden problem - po zaprojektowaniu mogłam sobie na to tylko popatrzeć. Ani tego nie zapiszesz, ani nie wydrukujesz. Porażka jakaś, tyle ściągania na marne poszło :evil:

 

klawisz Printscreen - a później wkleja się np w Paincie i już można wydrukować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...