Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 889
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie wiem czy najlepszy ale tani, prosty i zarazem intuicyjny z własnym makrem do tworzenia prywatnych płytek i projektowania ścian jest Arcon. Od wersji 9 można importować pliki cadowskie z gotowcami. Ma własny rendering bez dodatkowego oprogramowania, gdyby była jednak potrzeba mozna dołożyć mu oprogramowanie wspomagające np jakiś ArcRender ale rozszerzeń ma trochę więc nie tylko on, nawet 3Max.

Cena za Arcona z "dopalaczem" nie przekroczy "bazy" Archcada.

Przesiadłem się po kilku latach z Archicada do Arcona i nie żałuję. Jest łatwy w obsłudze, mozna kombinować a wizualki są zupełnie przyzwoite.

Nie jest to Max ale przy odrobinie wprawy robi niewiele gorzej niż Archicad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena nie gra roli, chodzi mi o jak najlepszy program, w miarę popularny, aby łatwo było o bazy danych. Więc zdecydowałem się na ArchiCAD'a, tylko czy wyszła już wersja 12 w PL?

 

Mam wersję 11. Rzeczywiście, w obsłudze nie jest najłatwiejszy. Nie mogę nigdzie znaleźć opcji, gdzie wpisuje się wymiary pomieszczenia, którego wystrój i wykończenie chcę zaprojektować. Jak ktoś wie to proszę o pomoc. Czy jest gdzieś w internecie instrukcja obsługi tego programu? Jeżeli ktoś wie, to byłbym wdzięczny za link;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jesli kogos intersuja biblioteki z plytkami Cersanitu, to wystarczy je sciagnac na stronie http://www.inwestycje.cersanit.com.pl/inwestorzy/index.html#home

W zakladce Biblioteka Multimedialana sa wszystkie elementy z danej kolekcji - decory, plytki, mozajki - spakowane i zapisane w formacie jpg. Nie wymagaja obrobki itp, super udgodnienie jak dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys w ktoryms watku pojawil sie temat programow do projektowania pomieszczen i wnetrz, ale za nic nie moge tego znalezc. Musze przygotowac projekt lazienki i b. malej toalety, a korzystajac z PRO100 4.16 nie mam za wiele elementow, ktore moglbym wykorzystac. Wiem ze polecany byl program, ktory zaczynal sie na Archi cos tam, ale wlasnie to cos tam, nie pozwala mi go znalezc. Podajcie prosze nazwy programikow, z ktorych korzystacie i jakies namiary na biblioteki dla tych programow (np. na stronie Cersanitu i Kola, nie ma bibliotek dla PRO100). Z gory dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie go sprobowalem, ale jak dla mnie jest za malo kontroli nad elementami (np. nie moge ustalic na jakiej wysokosci ma byc kazdy element). Bardziej poszukuje jakiegos programu na bazie CAD'a lub cos prostszego, ale zeby w pelni obslugiwal 3D, no i zeby mial ceramike np. Kola, Cersanitu czy Roci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henku_wawa

myślę, że część czytelników forum muratora szuka czegoś w miarę prostego do obsługi. nie koniecznie dlatego, że mają trudności w obsłudze komputera (ja bynajmniej się do nich nie zaliczam :wink: ), ale np. mogą nie mieć czasu na naukę niestandardowych w obsłudze programów. do takich zaliczyłbym pro100.

 

z innych programów, nie polecam programu o nazwie Twoje Studio Projektowe 2. kupiłem, żałuję. żenada. wolę jednak się pomęczyć w pro100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnbiechcial i ZABA - niestety wada tego programu jest to, że biblioteki z innych wersji programu nie działają :( Ja mam 4.16 wersje i niestety w niej nie ma tej ceramiki (tylko zwykłe modele wc), nie ma tam też grzejnika ręcznikowego i mimo, że dostałam od forumowiczki mailem te grzejniki, to one się nie otwierają. Sprawdzałam na opisach programu i niestety to jest normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc dalej nie mogę rozgryźć archicada, i widzę, że nikt nie wie jak mi pomóc i nie odpowiada na moje pytanie...:] dlatego na razie korzystam z PRO100, ale ten program ma pewne niedociągnięcia...:/ A co myślicie o Arconie i CAD Decor? pozdrawiam;)

P.S. piszę nowy post żeby odświeżyć temat;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...