Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Polecam PRO100 - ze wszystkich które testowałem sprawdził się najlepiej. Ogólnie darmowe programy oferują słabą funkcjonalność. Programy profesjonalne wymagają dużo czasu żeby coś w nich stworzyć.

A PRO100 to taki program prawie profesjonalny ale zrobiony pod kątem prostoty obsługi (wersję demo można ściągnąć za darmo - ograniczenie: nie można w niej zapisać projektu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 889
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziala! :lol: , tylko dlaczego u mnie kazda plytka zamiast robic sie we wzorek jaki chce, dostaje jednolitego koloru?

 

Hmmm...

najpierw wklej płytę osłonową, zrób odpowiedni wymiar, potem kliknij na nią i znajdź płytkę (w bibliotece), która Cię interesuje. kliknij dwukrotnie na płytkę i plytka powinna wyglądać jak płytka. Moze być też tak, że zrobiłaś rozmiar odwrotnie, to znaczy długość jest szerokością i na odwrót. WTedy rzeczywiscie wychodzą jakieś dziwne maziaje i wzór sie rozmywa. Jeśli to to, to spróbuj zamienić wymiary...

 

Pomóżcie bo ogłupieję!

 

Przeczytałam cały wątek kilka razy od góry do dołu. Co mi wychodzi to wychodzi, ale za nic nie mogę nadać wzoru płytom osłonowym.

Robię wszystko wg. opisu anny-marii, tzn.:

- wklejam płytę osłonową,

- nadaję jej wymiar planowanej płytki, zwracając uwagę na odpowiednie długości i szerokości,

- po kliknięciu na płytę, robi się ona niebieska (czyli została zaznaczona),

- szukam biblioteki (czyli odpowiednio klikam w: materiał - zmień (bo płyta osłonowa jest drewniana) - glazura/terakota - szukam odpowiedniej - wybierz - ok /lub zastosuj (ten sam efekt). Dwukrotne kliknięcie na płytkę nic nie daje (zero reakcji ze strony programu)

 

W tym momencie powinnam mieć na wizualizacji piękną płytkę a tu ZONK! Owszem, płyta osłonowa zabarwia się, ale na jednolity kolor.

 

Dodam, że nie eksperymentuję z płytkami które sobie ściągnęłam, tylko w celach próbnych stosuję te, które były "od nowości" zapisane w programie.

 

Co ja robię źle? Zdawało mi się, że potrafię czytać ze zrozumieniem, ale w tej kwestii chyba się przeceniłam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wklejam płytę osłonową,

- nadaję jej wymiar planowanej płytki, zwracając uwagę na odpowiednie długości i szerokości,

 

Spróbuj wkleić płytę osłonową i zrobić ją odpowiednio dużą - tak 2 m x 3 m, kliknij w nią żeby zmienić wypełnienie na jakąś glazurę z katalogu.

Powierzchnia płyty osłonowej powinna zapełnić się ułożonymi płytkami.

 

Ewentualnie sprawdź jakie masz ustawienia wyświetlania projektu - można widzieć tylko kontury obiektów, kolory jednolite lub faktury - pozaglądaj w różne miejsca górnego paska menu - znajdziesz napewno!

 

Mi PRO100 zajmowało za dużo miejsca na dysku i musiałam go skasować - nie mogę więc na szybko podejrzeć opcji menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie sprawdź jakie masz ustawienia wyświetlania projektu - można widzieć tylko kontury obiektów, kolory jednolite lub faktury - pozaglądaj w różne miejsca górnego paska menu - znajdziesz napewno!

 

ms. trafiłaś w dziesiątkę! :D Zmieniłam w opcji widoku kolory na tekstury i jest git! Sama nigdy bym na to nie wpadła.

Wielkie DZIĘKI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam, czy ktoś brał się za program do aranżu wnętrza LIGHT DECOR Paradyż ? jeśli tak prośba o pomoc jak to okiełznać, kiedy wpisuję wymiary pomieszczenia "kwadracik" w wersji 3d ma podwójnie grubą ścianę przez co kiedy nakładam płytki na wybranej ścianie mam je pod spodem a nie na pierwszym planie ? jak nakładać decory ? instrukcja jest taka ogólna, mimo że mam obycie z różnymi programami chyba jestem za ciemna na ten program - proszę o pomoc lub sugestie z czego skorzystać by jakoś zaoszczędzić kosztów aranżu w profesjonalnych salonach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...