Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 889
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kurcze, nie znam adresów :cry: , ale wiem, że było parę programów w muratorze i innych domowych gazetach i był jeden świetny program o kuchniach gdzie można projektować i łazienki, pokoje (wersja, niestety bez wydruku, tylko tak, do obejrzenia czy się dana rzecz zmieści i jak to będzie w kolorystyce, chyba nawet nie dało się zapisać). Było dużo sprzętów do włożenia, których wielkość się modyfikowała, bogata gama kolorów - zmienianie frontów mebli, nawet ceramika, parkiety. Pełny obrót w przestrzeni, bardzo mi się fajnie tym bawiło. Jak chcesz mogę poszukać w czym to było, to może ktoś ma bliżej Ciebie. Wyszło parę takich programów, ale to wszystko wersje demonstracyjne i niektóre całkiem do d, gotowe 4 układy mebli i 4 rodzaje kafelków. Widziałam też w media markt do projektowania za ok. 30 zł, ale to już kot w worku.

Pozdrawiam. Capra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tripper
Tutaj jest bardzo fajny program do ściągnięcia - "all free" :lol: :

 

http://www.cadprojekt.com.pl/

 

wlasnie nie do konca "all free" - CAD KUCHNIE kosztuje okolo czterech tysi

 

a zaprojektowanie lazienki na stronie KOLO graniczy z cudem, pare razy pracowalem w programach 3d i mialy DUZO lepszy interface...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest taka opcja - programowania w sieci:

 

Program projektowy Net Design. Program umożliwia zaprojektowanie, aranżacje i wycenę swojego własnego wnętrza on-line korzystając z Internetu. Za pomocą przestrzennej prezentacji oraz nieograniczonej możliwości porusznia się w projektowanym wnętrzu uzyskujemy realistyczny obraz z kolorami, fakturami i przestrzennymi modelami. Łatwość obsługi i nieograniczony dostęp dla każdego użytkownika internetu za darmo to chyba największe zalety tego typu programu projektowego dla wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Kiedys troche bawilem sie wersja demonstracyjna PRO100 do sciagniecia stad.

http://www.ecru.pl/demos.php

Wynik pracy PRO100

http://www.ecru.pl/grafika/14.jpg

 

 

 

Kitchen Draw - o ile dobrze pamietam 30 godzin uzytkowania za darmo a za kolejne placisz. Swietny pomysl na wyprobowanie programu.

Do pobrania stad

 

http://www.3f.com.pl/

Dla porownania probka mozliwosci KItchen draw

http://www.3f.com.pl/500/galeria99/original/3fimag018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam

Jestem studentem architektury wnetrz i dopiero wglebiam sie w tajniki tej sztuki.

interesuje mnie wasze zdanie o programach do projektowania..

 

Z tego co sie orientowalem najpopularniejsze sa:

 

Archicad

argon

pro100

 

nie wiem niestety jak one sie maja do wizualizacji 3D

 

Chcialbym poznac wasze zdanie na temat tych i inych programow by wybrac ten najlepszy

 

Z gory, z dolu i z boku dziekuje za odpowiedz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem studentem architektury wnetrz i dopiero wglebiam sie w tajniki tej sztuki.

interesuje mnie wasze zdanie o programach do projektowania..

 

Z tego co sie orientowalem najpopularniejsze sa:

 

Archicad

argon

pro100

 

nie wiem niestety jak one sie maja do wizualizacji 3D

 

Witam kolege po fachu. Znam Archicada i Pro 100. W Archi dla nas troche za duzo w Pro100 troche za malo :lol: jesli jednak bedzie Cie stac na to finansowo to wgryz sie w Archicada .Rendery Artlantisa do Archi sa calkiem niezle. Nie jest to tak intuicyjny modeler jak np. Arcon :lol: /BTW beznadziejny w renderach , znakomity w poruszaniu sie po modelu ib. tani/ ale ma wiele ciekawych funkcji przydatnych nie tylko inzynierom architektom. Nie szukaj cudownych programow - po fsacynacji obrazkami "jak zywe" wrocisz do najprostszych metod - kartka lub czuly tablet, cos taniego i szybkiego w 2D i jednoczesnie prostego w 3D , Corel nr 3 :lol: , inna wektorowka jako wspomagacz - wystarczy :lol: Pare ladnych lat temu bylem w najwiekszym chyba w Europie centrum Silicon Graphic i pamietam jaka panike wywolala nadeslana z Wloch dyskietka z plikami dwg i opisem w doc.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

mam tylko u siebie program, który był na stronie IKEI, ale nie jest on aż tak czytelny i nie ma np. szafek wiszących takich jakbym chciała itp.

 

Czy znacie jakieś programy w języku polskim gdzie mogłabym sobie przed wizytą stolarza trochę poeksperymentować, tak by potem móc mu łatwiej wytłumaczyć o jaki efekt końcowy mi chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalny program,ktory Cie usatysfakcjonuje bedzie drogi, kazdy inny amatorski /typu kitchen draw, wohn planer to koszt do kilkuset pln/ jest zawsze ograniczony w biblioteki i mozesz nie znalezc tego co Ci sie podoba. Wiekszosc stolarzy wykonujacych kuchnie posluguje sie programami do wizualizacji /np.Pro 100 - demo na stronie/ czy nie lepiej byloby udac sie do takiego projektanta w firmie i posiedziec z nim. Maja wprawe, pojdzie im to o wiele szybciej niz Tobie, bo znaja oprogramowanie a i doradza i ustawia pod katem swoich mozliwosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości programów, które oglądałam były kiepskie - nie ma możliwości projektowania tak jak się naprawdę chce (np. dzielnia szafek) a kolory - fatalne. Może są jakieś drogie? Polecam papier milimetrowy i ołówek! Jak sobie rozrysowałam, to było lepiej i dokładniej niż zrobiła mi pani w sklepie.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tripper
popieram - lepszy papier milimetrowy i olowek, rysowalem i w duchu dziekowalem za ZPT w podstawowce i rysunek techniczny ;) bierzesz olowek i rysujesz, a nie probujesz przez pol godziny rozgryzc jak dziala taki a taki program
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...