Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam nietypowy problem - zrobilem na niewielkiej powierzchni wylewke gotowa z worka, marki Weber Rapid.

Pod wylewka jest cegla pelna w 2 warstwach, bo to fundament pod kominek.

Mimo, ze dokladnie odmierzalem wode i rozrobiona wylewka miala konsystencje cos jakby mokrej ziemi, to po wylaniu zaczela blyskawicznie wysychac i powierzchnia zamiast gladkiej wyszla mi taka troche gruzelkowata.

 

I teraz pytanie - jak zatrzec te wylewke, zeby byla gladsza. Czy mozna rozrobic tego samego Webera do bardzo rzadkiej konsystencji i wcierac pacą? Jaka pace najlepiej do tego wziac?

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/156330-zacieranie/
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja okazala sie bardziej skomplikowana - cegly tak pily wode, ze ostatnia warstwa nakladanej wylewki zbyt mocno sie przesuszyla i nie zwiazala dobrze - "gruzelki" okazaly sie luzne i nalezaloby je usunac. Juz widze, ze powierzchnia nie bedzie rowna i porabia sie 2-3 mm "kratery".

Moj blad, widocznie do ostatniej warstwy trzeba bylo dac duzo wiecej wody, niz podawal producent.

Tylko ze teraz musze to naprawic. Pomyslalem, zeby tym razem uzyc troche rzadszej wylewki cementowo-piaskowej zmieszanej samodzielnie. Jak sadzisz, Zbigniew100 (i inni)?

 

Przewiduje, ze po takim "szpachlowaniu" moge sie pojawic miejsca, gdzie wylewka bedzie troche wystawac ponad poziom - ile czasu trzeba odczekac, zeby mozna bylo bezpiecznie przejechac po niej tarcza do szlifowania betonu i troche to wyrownac?

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/156330-zacieranie/#findComment-4664143
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wylewka jest niestabilna to należało by to skuć i zrobić od nowa. Używałeś szybkiej wylewki pewnie dlatego że chciałeś szybko montować elementy do kominka. Jeśli użyjesz własnej mieszanki będziesz musiał to sezonować i po około 1 miesiąca czasu działał dalej. A jeśli ci się niepodobna że jest taka chropowata wylewka to zaciągnij to później klejem do płytek. Pamiętaj aby używać zimnej wody do szybkich wylewek i trzymaj się zaleceń producenta a nie kombinuj.
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/156330-zacieranie/#findComment-4664828
Udostępnij na innych stronach

Wylewalem w sumie na 4 raty (ale szybko, w sume maks. moze 30 minut) - tylko ostatnia porcja, a raczej jej wierzchnia warstwa, okazala sie za sucha, mimo ze wody wlalem tyle, ile podaje producent. Tak ze spodnie warstwy sa mom zdaniem zwiazane. Zreszta utworzyla sie zwarta, twarda posadzka.

 

Z zaciaganiem klejem do plytek mam zle doswiadczenia. Posadzkarz "poprawil" mi kiedys jedno miejsce klejem i ta warstwa w ogole nie trzymala sie wlasciwej posadzki - mozna bylo niemal palcem zerwac.

 

Woda uzyta do rozrobienia tego Webera byla lodowata i naprawde dokladnie odmierzana. Zdziwilo mnie to tempo wysychania.

 

Mowisz, ze ewentualne poprawki robione tradycyjna wylewka cementowo-piaskowa musza schnac miesiac, zeby sie dalo podszlifowac?

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/156330-zacieranie/#findComment-4664933
Udostępnij na innych stronach

Co do szlifowania to jak najszybciej bo później będzie ciężej jak beton osiągnie pełną wytrzymałość. Natomiast jak będziesz coś montował to powinieneś odczekać aż wszystko zwiąże. A worki z wylewki były z jednej parti??????
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/156330-zacieranie/#findComment-4666058
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...